texnoli

texnoli

موبایل هواوی برای اولین بار در سال 2019 با عبور از اپل سهم خود از بازار تلفن‌ همراه را افزایش داد

دوشنبه بیست و هفتم 5 1399

براساس بررسی‌های وب‌سایت معتبر Nikkei Asia، هواوی در بخش تلفن‌های همراه از اپل پیشی گرفت و رتبه دوم لیست پرفروش‌ترین‌ها را در سال 2019 به خود اختصاص داد. به عبارتی دیگر، سهم هواوی در این بازار افزایش یافته و این شرکت در فهرست شرکت‌های پرفروش در بخش تلفن‌های هوشمند به رتبه دوم رسیده است.

گزارش‌های این سایت نشان می‌دهند که شرکت‌های چینی با افزایش تقاضا در بازار داخلی خود، آماده رقابت در بازارهای بین‌المللی هستند تا فناوری‌ها و دستگاه‌های خود را در اختیار کاربران سایر نقاط جهان هم قرار دهند. به علاوه، در این گزارش آمده که از میان 74 بخش های‌تک، چینی‌ها با در اختیار داشتن 12 بخش به بیشترین سهم از این بازار رسیده‌اند که تعداد آن‌ها از 10 بخش سال گذشته به 12 بخش افزایش یافته است. توجه داشته باشید که این افزایش با وجود تحریم‌های دولت آمریکا حاصل شده و این کشور با داشتن 25 بخش بزرگترین کشور دارنده فناوری های‌تک است.

علی‌رغمجنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا و ممنوعیت فروش محصولات هواوی به برخی از بازارها، این شرکت برای اولین بار با عبور از اپل به موفقیت بزرگی دست پیدا کرد. با افزایش 2.9 درصدی سهم هواوی در بازار تلفن همراه، سهم این شرکت به 17.6 درصد رسید و از اپل بیشتر شد. لازم به ذکر است که پنجسال پیش، سامسونگ و اپل 39 درصد از سهم بازار را در اختیار داشتند و سهم هواوی فقط 5 درصد بود. اما اکنون این شرکت با در اختیار داشتن 20 درصد از سهم بازار در سه‌ماهه اخیر سال جاری میلادی، یکی از اصلی‌ترین بازیگران بازار موبایل به شمار می‌رود.

(0) نظر

ممنوعیت تیک‌تاک و WeChat در آمریکا فروش آیفون‌های اپل را تا 30 درصد کاهش می‌ دهد

دوشنبه بیست و هفتم 5 1399

با وجود این که دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا شبکه‌های اجتماعی چینیبین‌المللی، از جمله تیک‌تاک و WeChat را تهدیدی برای امنیت ملی این کشور می‌داند، اما ناظران و تحلیلگران متعقدند که ممنوعیت این شبکه‌ها در آمریکاتبعات بسیار منفی خواهد داشت. مینگ‌چی کو، از تحلیلگران نام‌آشنا و معتبر اپل تخمین زده است که در صورت ممنوعیت این شبکه‌، فروش آیفون‌های اپل در سراسر جهان تا 30 درصد کاهش پیدا می‌کند. البته، در این رقم در صورت ممنوعیت WeChat نیز بیشتر شده و فروش آیفون‌های اپل کمتر هم می‌شود. این تحلیلگر در ادامه صحبت‌های خود افزود: “در صورت ممنوعیت شبکه‌های اجتماعی چینی در آمریکا، فروش سایر محصولات اپل نیز تا 25 درصد افت می‌کند.”

مینگ‌چیکو در یادداشتی که توسط دو سایت AppleInsider و MacRumors منتشر شده است، نوشت: “از آن‌جایی که اپلیکیشن WeChat برای کاربرانی چینی بسیار مهم بوده وکاربران این کشور برای ارتباط با یکدیگر، پرداخت‌ها، تجارت الکترونیک، مطالعه اخبار و سایر امور خود از WeChat استفاده می‌کنند، من اعتقاد دارم که فروش آیفون در چین با کاهش بسیار زیادی روبه‌رو خواهد شد.”

کو معتقد است که اگر ممنوعیت استفاده از WeChat در آمریکا عملی شود، اپل مجبورخواهد شد که آن را از فروشگاه نرم‌افزاری اپ‌استور حذف کند. البته، اپل هنوز درباره این موضوع اظهارنظر نکرده است.

کایلی مک‌انانی، سخنگوی کاخ سفید درباره این که ترامپ از باقی ماندن دو اپلیکیشن تیک‌تاک و WeChat در اپ‌استور اپل مانع خواهد شد یا خیر نیز صحبت نکرد و به خبرنگاران پاسخ نداد. وی گفت: “دولت متعهد است که از مردم آمریکا در برابر هرگونه تهدید سایبری محافظت کند و این نرم‌افزارها مقادیر قابل توجهی از داده‌های شخصی کاربران را جمع‌آوری می‌کنند. این داده‌ها در توسط دولت جمهور خلق چین قابلدسترسی بوده و می‌تواند از آن‌ها استفاده کند.” مک‌انانی در جریان کنفرانسخبری روز پنج‌شنبه گفته بود: “تیک‌تاک سوابق مستندی برای سانسور آزادی بیان داشته و مطابق با خواسته‌های پروپاگاندای حزب کمونیست چین عمل می‌کند وما در مورد داده‌های کاربران آمریکایی بسیار حساس هستیم.”

با توجه به سخنان سخنگوی کاخ سفید، تحلیلگران در تلاش هستند تا بدانند که آیا دولت ترامپ این دو اپلیکیشن را از فروشگاه‌های نرم‌افزاری، مثل اپ‌استور اپل حذفخواهد کرد یا خیر. دونالد ترامپ نیز طی یک سال اخیر به دلیل تصمیم‌گیری و اجرای سیاست‌هایی همچون اعمال تعرفه برای کالاهای وارداتی که برای مصرف‌کننده باعث افزایش قیمت نهایی می‌شود، مورد انتقاد قرار گرفته است.

چنیناقداماتی از سوی ترامپ باعث می‌شود که کمپانی‌های مختلفی برای جلوگیری از ممنوعیت‌های مربوطه وارد عمل شوند. به عنوان نمونه، شرکت بزرگ مایکروسافت برای خرید یک بخش یا تمامی بخش‌های تیک‌تاک، با مالک این شرکت وارد مذاکره شده است. این شبکه اجتماعی بیش از یک میلیارد بار در جهان دانلود شده و 100میلیون کاربر فعال در ایالات متحده آمریکا دارد. هرچند مدتی پیش، شرکت مالک تیک‌تاک اعلام کرده بود که برای جلوگیری از ممنوعیت شبکه اجتماعی خود در آمریکا شکایت می‌کند.

مینگ‌چی کو اظهار کرد که اگر اپل با ممنوعیتدولت آمریکا برای باقی ماندن WeChat در اپ‌استور موافقت کند، مجبور می‌شودکه این نرم‌افزار را از اپ‌استور هندوستان نیز حذف کند، چرا که دولت هندوستان هم در ماه ژوئن استفاده از این نرم‌افزار را ممنوع کرده بود.

کودرباره سناریو اعمال ممنوعیت‌ها صحبت می‌کند. او گفت که اگر این ممنوعیت‌ها اجرایی شوند، در خوش‌بینانه‌ترین حالت، اپل مجبور می‌شود که نرم‌افزارهای چینی را از اپ‌استور آمریکا حذف کند. در این سناریو احتمالا فروش آیفون تا 6 درصد و فروش سایر دستگاه‌ها کمتر از 3 درصد کاهش می‌یابد

تحلیلگرمعتبر اپل در یادداشت خود گفت: “از لحاظ تئوری، دولت ایالات متحده به اپل صدمه‌ای نمی‌زند. اما با این حال، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به‌زودی برگزار می‌شود و ما تصور می‌کنیم که ممکن است ترامپ استراتژی‌های تهاجمی‌تری را برای انتخابات در نظر داشته باشد که در میان آن‌ها می‌توان به درخواست از اپل برای حذف WeChat از اپ‌استور جهانی اشاره کرد.”

(0) نظر

نسخه بتای وب سایت اپل موزیک با طراحی مشابه با آی او اس 14 آماده انتشار شد

يکشنبه بیست و ششم 5 1399

شرکت اپل از چند ساعت پیش نسخه بتای وب سایت اپل موزیک را با طراحی مشابه با آی او اس 14 آماده عرضه به کاربران کرده است تا از آن طریق کارهایتست و برطرف کردن باگ‌های احتمالی آن را انجام دهد.

این وب سایت از همین حالا دارای بخش Listen Now بوده که جایگزین بخش For you شده است. این بخش مشابه با اپلیکیشن اپل موزیک آی او اس 14 شده است که به کاربران امکان دسترسی به موسیقی‌های مورد علاقه خود را می‌دهد و کاربران می‌توانند به مجموعه‌ای عظیم از آهنگ‌های ارائه شده در آن همراه با موارد منتخب در بخش For You استفاده کنند.

تا پیش از این شرکت اپل بخش Listen Now را جایگزین بخش For you در اپلیکیشن اپل موزیک آی او اس 14 کرده بود و حالا کاربران می‌توانند به این بخش در نسخه وب اپلیکیشن اپل موزیک نیز دسترسی داشته باشند.

اپل تصمیم دارد تا در سپتامبر سال جاری میلادی نسخه نهایی آی او اس 14 و دیگر سیستم‌عامل‌های خود را آماده عرضه کند. بر این اساس پیش بینی می‌شود که شرکت اپل به صورت هم‌زمان نسخه نهایی اپل موزیک برای وب را نیز آماده عرضه به کاربران کند.

گفتنی است که نسخه وب اپلموزیک از همین حالا به آدرس music.apple.com در دسترس است. کاربرانی که تصمیم دارند تا نسخه بتای این وب سایت را همراه با طراحی‌های جدید تست کنند، می‌توانند به آدرس beta.music.apple.com مراجعه کنند.

نسخه وب اپل موزیک که در حال حاضر به کاربران ارائه شده، برخی از امکانات اپلیکیشن رسمی این سرویس را ندارد؛ این قابلیت‌ها شامل نمایش متن موسیقی‌ها و چند مورد دیگر می‌شود. کاربرانی که اشتراک این سرویس را دارند می‌توانند از طریق نسخه وب به این سرویس دسترسی داشته باشند.

(0) نظر

پارالل دسکتاپ 16 با پشتیبانی بهتر از دایرکت ایکس 11 منتشر شد

يکشنبه بیست و ششم 5 1399

 نسخه جدید پارالل دسکتاپ 16 امکانات جدیدی را برای اجرای بهبود یافته تر سیستم عامل ویندوز و توزیع‌های لینوکسی در کامپیوترهای مک آماده عرضه کرده است.

بر اساس ادعای توسعه دهنده این نرم افزار، نسخه 16 پارالل دسکتاپ تا 20 درصد پشتیبانی سریع‌تری از دایرکت ایکس 11 در سیستم عامل ویندوز دارد و به همین دلیل می‌توان از آن برای اجرای بازی‌ها و نرم افزارهای گرافیکی استفاده کرد. این مسئله باعث می‌شود تا کاربران دستگاه‌های مک بتوانند نرم افزارهای گرافیکی و بازی‌های سنگین را با بازدهیبهتری در سیستم عامل مجازی ویندوز اجرا کنند و از آن طریق محدودیت کمتری در زمینه سخت افزارها داشته باشند.

یکی دیگر از قابلیت‌های پارالل دسکتاپ 16 پشتیبانی از قابلیت Windows Travel Mode است که به کاربران اجازهاستفاده بهینه از سیستم عامل مجازی ویندوز را در حین فعال بودن باتری می‌دهد. این قابلیت به مصرف بهینه سیستم عامل از انرژی کمک می‌کند و باعث می‌شود تا باتری دستگاه در حین اجرای دو سیستم عامل مصرف بهینه‌تری داشته باشد.

علاوه بر این، اشاره‌های مالتی تاچ از اپلیکیشن‌های ویندوزی دراین نسخه اضافه شده است تا کاربران کامپیوترهای مک امکان استفاده از سخت افزارهای کامپیوتر خود نظیر ترک پد و تاچ بار را در سیستم عامل میهمان داشته باشند.

این نرم افزار می‌تواند به طول کامل از سیستم پردازش سهبعدی متال در مک برای بهبود پردازش‌های گرافیکی در سیستم عامل مجازی میهمان استفاده کند و از آن طریق امکان استفاده پر بازده از ویندوز در مک را ارائه دهد.

به طور کل نرم افزار پارالل دسکتاپ با اضافه کردن این قابلیت‌های جدید به نسخه جدید خود به کاربران این امکان را داده تا از طریقاجرای سیستم عامل مجازی دیگر نیازی به استفاده از نصب ویندوز به صورت بوت کمپ وجود نداشته باشد و کاربران بتوانند به صورت بهینه‌تر از دستگاه‌های خود با هر دو سیستم عامل استفاده کنند.

(0) نظر

فیسبوک هم به جمع منتقدین کارمزد بالای اپ استور پیوست

شنبه بیست و پنجم 5 1399

فیسبوک اخیرا بروزرسانی برای کمک به کسب و کارهای کوچک معرفی کرده که امکان دریافت هزینه برای رویدادهای آنلاین را فراهم می‌کند. این شبکه اجتماعی همراه با معرفی این آپدیت، از سیاست‌های اپل در اپ استور نیز انتقاد کرده است.

با این آپدیت که برای اولین بار پیش نمایش آن را اوایل سال جاری میلادی مشاهده کرده بودیم، صاحبان کسب و کار می‌توانند برایرویدادهای آنلاین مانند کلاس‌ها برنامه ریزی کنند و از فالورهای خود برای دسترسی به آن‌ها هزینه بگیرند. فیسبوک اعلام کرده که به علت سیاست‌های اپل در قبال توسعه دهندگان، صاحبان کسب و کارها نمی‌توانند از تمام مزایای این بروزرسانی بهره‌مند شوند.

در حالی که این شبکه اجتماعی اعلام کرده برنامه‌ای برای دریافت بخشی از هزینه‌ها حداقل تا سال آینده میلادی ندارد، به این موضوع اشاره داشته که اپل کمیسیون استاندارد خود به ازای هر خرید ازاپلیکیشن فیسبوک در iOS را دریافت خواهد کرد:

«ما از اپل خواستار کاهش ۳۰ درصد کارمزد اپ استور یا امکان استفاده از فیسبوک پی برای دریافت تمام هزینه‌ها توسط کسب و کارها به علت مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا شدیم که متاسفانه اپل چنین درخواستی را رد کرد و صاحبان کسب و کارهای کوچک تنها ۷۰ درصد درآمد را دریافت خواهند کرد.»

اینشبکه اجتماعی از برنامه‌های خود برای هشدار به کاربران مبنی بر دریافت ۳۰ درصدی هزینه‌ها توسط اپل خبر داده و هنوز منتظر دریافت تاییدیه از سوی این غول فناوری آمریکایی برای آپدیت جدید است. اپل در حال حاضر واکنشی نسبت به این گفته‌ها از خود نشان نداده است.

به گفته فیسبوک، رویدادها در اندروید و سایت از فیسبوک پی استفاده خواهند کرد و در همین راستا، تمام درآمدها در اختیار صاحبان کسب و کارها قرار می‌گیرد:

«مااز کمپانی‌هایی که می‌توانند چنین اقدامی را برای حمایت از کسب و کارهای کوچک انجام دهند، دعوت به اضافه شدن به این طرح می‌کنیم.»

اپلبه علت سیاست‌های خود در اپ استور با انتقادهای زیادی و همچنین پرونده ضدانحصار روبه‌رو شده و اخیرا نیز «اپیک گیمز» به علت حذف بازی «فورتنایت» از اپ استور، از این غول فناوری شکایت کرده است.

(0) نظر

نبرد فورتنایت در مقابل اپل و گوگل

شنبه بیست و پنجم 5 1399

فورتنایت یکی از مشهورترین بازی‌های جهان است. اکنون اما این بازی در فروشگاه‌های اپل و گوگل در دسترس نیست و شخص جدیدی نمی‌تواند آن را نصب کند. شرکت سازنده بازی فورتنایت پس از آنکه 2غول فناوری اپل و گوگل این بازی ویدئویی محبوب آنلاین را در اپ‌استورهای خود مسدود کردند از آنها شکایت کرده است.
 اپل و گوگل اعلام کرده‌اند که بازی فورتنایت را به ایندلیل حذف کرده‌اند که توسعه‌دهنده آن، یعنی شرکت اپیک گیمز دستورالعمل‌هایآنها را با ارائه یک روش «خرید درون بازی» که سیستم‌های پرداخت اختصاصی اپل و گوگل را دور می‌زند، نقض کرده است.
خیلی سریع مشخص شد که شروع ایندعواهای حقوقی یک تصمیم‌گیری لحظه‌ای نبوده است. هر کدام از این شکایت‌ها یک متن 60صفحه‌ای است و یکی از وکلایی که درگیر آن شده، شخصی به نام کریستین وارنی است که در دولت اوباما بخش ضد‌انحصار وزارت دادگستری را اداره می‌کرده است.
شرکت اپیک پس از حذف فورتنایت از اپ­‌استورهای گوگل واپل، ویدئویی را منتشر کرد که در آگهی نمادین «1984»، اپل را در نقش یک تبهکار معرفی می‌کند. این آگهی ظاهرا به رمان معروف1984 اشاره می‌کند که جورج اورول آن را نوشته است. اپیک همچنین به شعار «ابلیس نباش» گوگل اشاره می‌کند و این شرکت فناوری را متهم کرده که «شعار خود را تقریباً رها کرده است.»

اول اپل، بعد گوگل
این مناقشه از زمانی آغاز شد که شرکت اپیک گیمز اعلام کرد، درصورت خرید مستقیم بازیکنان از اپیک، یک تخفیف 20درصدی دائمی درون بازی به آنها می‌دهد.
اپیک در یک پست وبلاگی گفت که بازیکنان درصورت پرداخت از طریق اپل یا گوگل نمی‌توانند این تخفیف را دریافت کنند.
اینشرکت توضیح داد که «هنگام استفاده از گزینه‌های پرداخت اپل و گوگل، این دوشرکت 30درصد هزینه دریافت می‌کنند و به همین علت ما نمی‌توانیم 20درصد کاهش قیمت را اعمال کنیم.» چند ساعت پس از انتشار این پست، بازی فورتنایت از فروشگاه اپل ناپدید شد و اپیک هم با یک دادخواست به این اقدام پاسخ داد.اپیک در شکایت خود گفته است: حذف بازی فورتنایت از سوی اپل نمونه دیگری ازاستفاده اپل از قدرت عظیم خود برای اعمال محدودیت‌های غیرمعقول و حفظ انحصار صددرصدی و غیرقانونی خود در بازار پرداخت درون اپلیکیشنی iOS است.
همچنینگوگل اعلام کرد که بازی فورتنایت را از گوگل پلی حذف کرده است، اگرچه این بازی هنوز از سایر منابع می‌تواند روی دستگاه‌های اندروید نصب شود.

(0) نظر

اسکورسیزی نیز به اپل پیوست

جمعه بیست و چهارم 5 1399

مارتین اسکورسیزی به همراه کمپانی تولیدی‌اش «سیکلیا پروداکشنز» برای اولین بار با اپل قرارداد تولید فیلم و سریال بستند.

درحال حاضر این کارگردان سینما در حال گذارندن مراحل پیش تولید فیلم سینمایی«قاتلان ماه کامل» با بازی رابرت دنیرو و لئناردو دی کاپریو با اپل است کهسال آینده اکران خواهد شد.

خبر همکاری اسکورسیزی با اپل یک هفته پس از آن منتشر شده است که اعلام شد دی کاپریو و «اپین وی» کمپانی تولیدش با اپل قرارداد تولید محصولات تلویزیونی امضا کرده‌اند.

اسکورسیزیاز کارگردانان به نام سینمای آمریکا است که فیلم‌هایی مانند «گاو خشمگین» «راننده تاکسی» «رفقای خوب» «دارودسته نیویورکی‌ها» «مردگان» «سکوت» «مرد ایرلند» و... را ساخته است. او تا به حال 9 بار برای اسکار نامزد شده است که در نهایت موفق به دریافت آن برای فیلم مردگان شد.

پیش از اسکورسیزی چهره‌های مطرح دیگری با اپل قرارداد همکاری امضا کرده‌اند که از میان آنان می‌توان به اپرا وینفری، آلفونسو کوارون، جولیا لوییس دریفوس و ادریس البا اشاره کرد.

(0) نظر

اخبار موبایلاخبار اولین آیپد تاشو اپل تا سال 2023 میلادی با تراشه قدرتمند 3 نانومتری معرفی خواهد شد

جمعه بیست و چهارم 5 1399

شرکت اپل جز شرکت‌هایی به شمار می‌رود که تاکنون هیچ تلفن یا تبلت تاشدنی را معرفی نکرده است. همه ما طی یک سال اخیر متوجه شدیم که تلفن‌های هوشمند تاشو دیگر چیز عجیبی نیستند و نباید از دیدن آن‌ها تعجب کرد، اما اپل هنوز هیچ دستگاه تاشویی را معرفی نکرده و ما بسیار مشتاق هستیم که بدانیم که این کمپانی خاص با رونمایی یک تلفن یا تبلت تاشو چگونه ما را شگفت‌زده خواهد کرد. یک نشت اطلاعاتی جدید نشان می‌دهد که اپل قصد دارد تا سال 2023 میلادی یک آیپد تاشو معرفی کند. هم‌چنین، جزییاتی هم درباره مشخصات این محصول منتشر شده است.

به گفته Komiya، افشاگر معروف محصولات دیجیتال در توییتر، کوپرتینونشین‌ها تا سال 2023 میلادی یک آیپد تاشو به بازار عرضه می‌کنند. جدای از زمان معرفی این محصول، این افشاگر اعلام کرد که آیپد تاشو اپل از یک صفحه‌نمایش microLED استفاده خواهد کرد. اپل از مدتی قبل برروی این نوع از نمایشگرها کار می‌کند و طبق گفته‌های یکیاز شرکای این کمپانی، محصولات مجهز به فناوری فوق طی سه تا چهار سال دیگر توسط اپل معرفی می‌شوند.

اضافه‌بر موارد مطرح شده، Komiya اعلام کرد که اپل در اولین دستگاه تاشو خود از هیچ لولا یا اتصالی استفاده نخواهد کردو در عوض، دو پنل دستگاه بدون هیچ اتصال قابل رویتی به هم وصل می‌شوند. یکی دیگر از ادعاهای ارایه شده توسط این افشاگر، بهره‌مندی محصول جدید اپل از دوربین سلفی زیر نمایشگر است. هم‌چنین، سنسور Touch ID نیز به عنوان یک راه‌حل بایومتریک برای امنیت دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. Komiya در ادامه افزود که یک تراشه 3 نانومتری سری A اپل با نام‌های احتمالی A17 یا A16X در بدنه آیپد تاشو اپل تعبیه خواهد شد.

از لحاظ تئوری، استفاده از یک چیپست 3 نانومتری می‌تواند قدرت پردازش دستگاه را افزایش داده و آیپد2023 اپل را به یک تبلت قدرتمند تبدیل کند. با توجه به مشخصات احتمالی اینتبلت می‌توان انتظار داشت که اپل می‌تواند با ارایه تجربه واقعیت مجازی (VR) از طریق هدست و همگام‌سازی آن با عینک‌ هوشمند خود پیشرفت‌های قابل توجهی در این بخش داشته باشد. هنوز سه سال تا زمان معرفی آیپد تاشو اپل باقی مانده است و نمی‌توان با اطمینان کامل درباره این موضوعات صحبت کرد. بنابر این، انتظار می‌رود که در آینده، اطلاعات و جزییات بیشتری در رابطه با محصولات جدید اپل، از جمله آیپد تاشو این شرکت منتشر شوند.

(0) نظر

اپل آی مک جدید 27 اینچی را با پردازشگر های نسل 10 که تا 128 گیگ

جمعه بیست و چهارم 5 1399

اپل آی مک جدید 27 اینچی را با پردازشگر های نسل 10 که تا 128 گیگ رم را حمایت می کند معرفی نمود

 اپل امروز آی مک جدید خود را با پردازشگر بروز شده نسل 10 اینتل معرفی نمود.همین طور از دیگر ویژگی های بروز شده در این آی مک جدید عبارتند از گرافیکهای نسل جدید AMD، توانایی حمایت از 128 گیگ رم، وب کم با رزلوشن 1080p، نمایش گر های با ویژگی تروتون True Tone ، بکار گیری چیپ تی 2، اسپیکر هاییبا شفافیت صدای بهتر و میکروفون های با کیفیت استودیویی.

در زیر به خلاصه از این ویژگی های جدید می پردازیم:

  • پردازشگر های نسل 10 اینتل با 65 درصد سرعت و عملکرد بیشترنسبت به نسل قبلی. همین طور کاربر می تواند تا پردازشگر های 10 هسته ای را انتخاب کند که داری سرعت 3.6 گیگاهرتز هستند.
  • نسل جدید گرافیگ های AMD Radeon Pro 5000 که دارای 55 درصد افزایش عملکرد نسبت به نسل قبلی هستند.
  • قابلیت انتخاب تا حد 128 گیگ رم، این در حالی است که در نسل قبلی فقط تا حد 64 گیگ رم وجود داشت.
  • قابلیت انتخابات تا حد 8 ترابایت حافظه اس اس دی SSD .
  • بهره گیری از تکنولوژی تروتون که نور سفید یا وایت بالانس صفحه نمایش را مطابق با نور محیط به طور خود کار انتخاب می کند.
  • استفادهاز شیشه هایی از جنس نانو تسکچر برای صفحه نمایش. کاربران می توانند با پرداخت 500 دلار صفحه نمایش خود را داری این پوشش محافظتی کنند که باعث کاهش انعکاس نور محیط می شود.
  • وب کم هایی با کیفیت 1080p در حالی که در نسل قبلی این وب کم ها از کیفیت 720 برخوردار بودند.
  • استفادهاز چیپ تی 2 برای افزایش عملکرد نرم‌ افزار ها در طی روند بوت شدن. چیپ تی2 همین طور باعث کیفیت صدای بهتر با شفافیت بیشتر می شود.
  • مجهز شدن به سیستم کیفیت صدای استودیویی براب میکروفون ها.

قیمت پایه برای آی مک های جدید 1799 دلار می باشد و با انتخاب گزینه های بیشتر قیمت نیز افزایش خواهد یافت. آی مک جدید از طراحی مشابه با آی مک های 2012 برخوردار است. اما پیش بینی می شود آی مکهای طراحی جدید با چیپ اپل سیلیکون تا پایان امسال وارد بازار شوند.

منبع مقاله

(0) نظر

فاکسکان: روزهایی که چین کارخانه جهان بود به پایان رسیده است

پنج شنبه بیست و سوم 5 1399

چین دیگر کارخانه تولیدی جهان نیست و شرکت‌های چینی به تدریج دارند فعالیت‌های خود را به سایر کشورها می‌کشانند؛ چون جنگ تجاری و اقتصادی میانایالات متحده و چین به آن‌ها فشار وارد کرده است.

این سخنان را «یانگ لیو»، رئیس کارخانه‌های فاکسکان، بزرگ‌ترین تولیدکننده آیفون جهان و یکی از تامین‌کنندگان اصلی محصولات اپل به نشریه بلومبرگ گفته است.

لیو می‌گوید: «مهم نیست هند، آسیای جنوب شرقی یا امریکا باشد؛ همیشه یک اکوسیستم تولیدی وجود خواهد داشت.»

رئیسفاکسکان با جسارت اعلام کرده، اگرچه هنوز چین یک مکان اصلی برای کارخانه‌های این شرکت است ولی روزهایی که چین کارخانه‌ای برای کل جهان باشد؛ به پایان رسیده است.

به گزارش بلومبرگ، در حال حاضر ۳۰ درصد ازکل ظرفیت تولیدی شرکت فاکسکان خارج از کشور چین است. در ماه ژوئن گذشته، این ظرفیت ۲۵ درصد بود که نشان می‌دهد فاکسکان عزم جدی برای توسعه کارخانه‌های خود در کشورهای دیگر دارد و فقط در خاک چین نیست.

فاکسکانیکی از چند تامین‌کننده اصلی و بزرگ شرکت اپل است که اکنون در کشورهایی مانند هند و ویتنام هم کارخانه راه‌اندازی کرده و مشغول مونتاژ محصولات اپلاست

تلاش مضاعف فاکسکان برای تولید آیفون ۱۲

در اوایل همین هفته، گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه فاکسکان تلاش مضاعفی را برای تولید سریع‌ترین گوشی‌های آیفون ۱۲ آغاز کرده است.

پیش‌بینیمی‌شود امسال اپل ۴ آیفون ۱۲ از جمله یک مدل ۵.۴ اینچی و دو مدل ۶.۱ اینچیرا در کنار یک مدل ۶.۷ اینچی معرفی کند. گفته می‌شود آیفون‌های ۱۲ به مودم۵G و نمایشگرهای اولد مجهز هستند و از یک طراحی جدید و فلت بسیار کم حاشیهسود می‌برند.

اما آیفون‌های جدید اپل چند هفته دیرتر وارد بازار خواهند شد. همیشه اپل در هفته دوم سپتامبر آیفون‌های جدید خود را معرفی و اواخر همان ماه وارد بازار شدند که امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا و تعطیلی طولانی مدت کارخانه‌ها و بروز مشکلاتی در زنجیره تامین قطعات آیفون‌های ۱۲، این عرضه بر هم خورده و با تاخیر خواهد بود.

فاکسکان انتظار دارد به خاطر این تاخیر در عرضه آیفون ۱۲، سود سه ماهه سوم امسال او کاهش داشته باشد.

(0) نظر
X