texnoli

درباره وبلاگ
موضوعات

texnoli

رنو بنا به نظر تحلیلگران می تواند یکی از کاندیداهای مناسب برای تولید اپل کار باشد

يکشنبه بیست و ششم 11 1399


رنو می تواند به عنوان یکی از کاندیداهای مناسب برای همکاری با اپل در جهت تولید اپل کار در نظر گرفته شود. بنا به گزارشات اپل در حال یافتن شرکت دیگری است که بتواند از آن برای به واقعیت رساندن ایده اپل کار از آن کمک بگیرد. این در حالی است که گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که شرکت هیوندای دیگر مذاکرات خود با اپل را به پایان رسانده است.

تحلیلگر جی پی مورگان گزینه مناسب دیگری را در این مورد  مطرح می کند و شرکت رنو  را پتانسیل خوبی معرفی می نماید. بنا به نظر او از رنو  خیلی جهات شبیه به شرکت نیسان است زیرا این شرکت از سال ۱۹۹۹  با نیسان همکاری داشته و همینطور ۱۰ برند زیرشاخه خود را نیز کنترل می‌کند.

این تحلیل‌گر در یادداشتی به اپل اینسایدر نوشت که این‌گونه فرضیه ها شرکت رنو را به عنوان یکی از پتانسیل های قابل توجه برای همکاری با اپل معرفی کند. دلایلی وجود دارد که رنو می تواند به اپل برای همکاری با اپل تمایل داشته باشد که از آن جمله می توان به سابقه بسیار عالی این شرکت در بستن قرارداد و همکاری با سایر غول های بزرگ تکنولوژی اشاره نمود.

یکی از مزایای بزرگ شرکت رنو ظرفیت تولید این شرکت خودروسازی است که در حال حاضر بیش از یک میلیون تنها در منطقه اروپا  افزایش ظرفیت تولید دارد.

این خود دلیل مناسبی است که این شرکت می‌تواند از پتانسیل لازم برای همکاری با اپل برخوردار باشد. بنا به نظر این تحلیلگر اینگونه خصوصیات رنو را بسیار مناسب تر نسبت به هیوندای برای همکاری با اپل نشان می دهد.

زیرا بر اساس گزارش ها اپل قصد دارد در چند سال اول ۱۰۰ هزار خودرو تولید کرده و آن را پس از چند سال با گذشت زمان به ۴۰۰ هزار واحد در سال برساند. یکی از مشکلات کار با اپل این است که این شرکت کنترل خیلی زیادی بر روی تامین کننده های خود تحمیل می کند و برای آنها محدودیت هایی را ایجاد می نماید.

اما شرکت رنو احتمال زیادی وجود دارد که به اپل برای انتخاب تامین کننده های خاص خود برای این پروژه انعطاف پذیری قابل توجهی را از خود نشان دهد.

(0) نظر

صد میلیون نفر در حال حاضر از اپل واچ استفاده می کنند

يکشنبه بیست و ششم 11 1399


اپل واچ در ماه دسامبر افزایش قابل توجهی را از لحاظ میزان کاربر استفاده کننده این وسیله نشان داد، به طوری که توانست از مرز رکورد ۱۰۰ میلیون نفر بگذرد. این اطلاعاتی است که بر اساس نظر تحلیل گر Neil Cybart حاصل گردیده است.

در تحقیقی که در وبسایت Above Avalon در روز پنج شنبه منتشر شد، تخمین زده می شود که میزان استفاده از اپل واچ با سرعت زیادی در حال افزایش می باشد،  به طوری که در سال ۲۰۲۰،  ۳۰ میلیون کاربر جدید از این وسیله استفاده می کنند.

این میزان استفاده کننده از  اپل واچ بیشتر از مجموع کاربرانی است در سال‌های ۲۰۱۵ ۲۰۱۶، و ۲۰۱۷ از این وسیله استفاده کرده اند.  با رقم  ۱۰۰ میلیون کاربر می‌توان اپل واچ را در میان سایر محصولات محبوب اپل در مقام چهارم بعد از آیفون، آیپد و مک قرار داد.

علاوه بر این بر اساس ارقام بدست آمده پیش‌بینی می‌شود که تعداد کاربران اپل واچ  حتی از میزان کاربران کامپیوترهای مک در سال ۲۰۲۲ عبور نماید. این شرکت تحقیقاتی عقیده دارد که برای اینکه اپل واچ بتواند رکورد تعداد کاربران آیپد را نیز بشکند، سال های بیشتری طول خواهد کشید. زیرا در حال حاضر میزان فروش آیپد با توجه به بحران اخیر در حال افزایش چشمگیری می باشد.

بر اساس نتایج حاصل از این تحلیل چهار عامل اصلی در رشد با افزایش تعداد کاربران اپل واچ موثر بوده‌اند: شکل ظاهری و نوع طراحی قابل تغییر، توانایی و قابلیت های این محصول، قابل پوشیدنی، طراحی خوش فرم و همینطور اکوسیستم اپل.

بنا به نظر این تحلیل‌گران این محصول هنوز جای بسیار زیادی برای رشد دارد و آن طور که این موسسه اعلام می‌کند تنها ۱۰ درصد از کاربران آیفون در حال حاضر از اپل واچ استفاده می کنند. این درصد در سال ۲۰۱۰ پایان ۲۰۲۰ به ۳۵ درصد رسید که نشان دهنده ی رشد بسیار خیره کننده در میزان کاربران می باشد. اگر بخواهیم این میزان را در مقیاس جهانی بررسی کنیم می‌توان تعداد استفاده کنندگان از اپل واچ را بالای ۳۰۰ میلیون نفر تخمین زد.

(0) نظر
X