texnoli

درباره وبلاگ
موضوعات

texnoli

xاپل از همکاری سه شرکت هیوندای، جنرال موتورز و PSA برای ساخت اپل کار استفاده می کند

چهارشنبه پانزدهم 11 1399


مینگ چی کو تحلیل گر اپل در روز دوشنبه پیش بینی های خود را در ارتباط با وسیله نقلیه ساخت اپل به نام اپل کار بیان نمود و مطابق با اظهارات او اپل در حال مذاکره نزدیک با هیوندای بر سر تولید مدل اولیه اپل کار می باشد که می تواند به نهایت به تولید وسیله نقلیه نهایی شده بیانجامد.

در این مورد شرکت صاحب نام صنعت اتومبیل سازی دیگری به نام های جنرال موتورز و یک شرکت اروپایی سازنده اتومبیل به نام PSA نیز در این مورد همکاری خواهند داشت. این تحلیل گر در یادداشتی به سهام داران و سرمایه‌ گذاران اپل بیان نمود که اپل کار تحت پلتفرم ماشین الکتریکی هیوندای به نام E-GMP ساخته خواهد شد که یکی از سازندگان شناخته شده و معتبر تولید و طراحی ماشین های برقی است. در حالی که زیر شاخه شرکت هیوندای کیا نیز در آمریکا در تولید این وسیله مشارکت هایی خواهد داشت.

E-GMP که در ماه دسامبر رونمایی گردید یک وسیله‌ی نقلیه الکتریک می باشد که شامل دو موتور مجهز به دیفرانسیل عقب می باشد و شامل بخش های مختلف مانند سلول های باتری و یک سیستم شارژ کننده و دیگر قطعات سازنده بدنه می باشد. بر اساس ادعای  این کمپانی این ماشین برقی می‌تواند تا ۳۱۰ مایل در حالت فول شارژ مسافت خود را ادامه داده و در مدت ۱۸ دقیقه تا ۸۰ درصد شارژ برسد.  شتاب این وسیله نقلیه برقی شتاب صفر تا ۶۰ مایل بر ساعت این وسیله برقی در حدود سه ماه و نیم ثانیه بوده و قادر است که حداکثر سرعت ۱۶۰ مایل بر ساعت سرعت بگیرد.

در این مورد شرکت هیوندای قصد دارد که برای تولید مدل‌های مختلفی تحت برند اصلی و همین طور تحت برندهای زیر شاخه خود نظیر کیا از این پلتفرم وسیله‌ی برقی استفاده نماید. همان طور که شایعات قبلی ادعا می کرد اپل از تامین کننده های متعددی برای تولید وسیله نقلیه خود استفاده خواهد کرد. در این مورد لازم به ذکر است که در ماشین های برقی ۴۰ تا ۵۰ برابر قطعات بیشتر نسبت به در  گوشی‌های همراه بکار رفته است.

(0) نظر

اپل کار ممکن است بتواند علائم راهنمایی و رانندگی را از حرکت دست ماموران ترافیک شناسایی کند

چهارشنبه پانزدهم 11 1399


اپل در حال تحقیق و توسعه بر روی تکنولوژی است که اپل کار بتواند با استفاده از آن حرکت دست ماموران ترافیک را شناسائی کند. به عنوان مثال در حالتی که تصادفی رخ داده باشند می‌تواند از طریق این شناسایی حرکات دست پاسخ مناسب را برای وسیله نقلیه داشته باشد.

هر چند اپل هنوز به صورت عمومی و رسمی قصد تولید اپل کار را اعلام نکرده است، اما شواهد بسیار زیادی که در حال سرازیر شدن به محیط وب می باشد هر چه بیشتر از قصد اپل از تولید وسیله نقلیه ساخت خود حکایت دارد. همین طور گزارش هایی از سند ابداعی جدیدی اخیراً منتشر شده است که یکی از آنها در ارتباط با واکنش نشان دادن وسیله نقلیه به حرکات دست مامور کنترل ترافیک می باشد.

همه این ها در تایید این مطلب می باشد که اپل در حال تصمیم گیری برای تولید این وسیله نقلیه می باشد. این سند ابداعی که تحت عنوان تشخیص حرکات دست کنترل کننده ترافیک نام دارد می‌تواند در ارتباط با به کاربردن حس گری باشد که در اپل کار مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این سند توضیح می دهد که در موقعیت های مختلف چگونه داده های ایجاد شده می‌تواند توسط وسیله نقلیه شناسایی شود. آن طور که در این سند ابداعی آمده است لزوم بهبود رسانی در زمینه امنیت وسایل نقلیه و افزایش تقاضا در مورد سیستم های ناوبری خودکار و همین طور کنترل کننده وسایل نقلیه، لزوم استفاده از سیستم‌ها و حس گر های را به وجود می‌آورد که بتوانند از راه دور به تشخیص حرکات و همینطور جهت یابی بپردازند.

در ادامه در این سند  ذکر شده است که ناوبری خودکار و سیستم های کنترل کننده می توانند توسط حس گر های ویژه‌ای در این زمینه جمع‌آوری شده و در مقاصد مختلفی به کار بروند. در این سند ابداعی حس گر های مختلفی معرفی شده اند و اعمال مختلفی که می تواند توسط این حسگرها رهبری شود در آن نیز ذکر شده است. اما با این وجود در پایان اشاره می شود که این سیستم هنوز محدودیت‌های زیادی خواهد داشت.

در این مورد بیان می‌شود که وقتی که حرکات دست اشخاص کنترل کننده ترافیک توسط این حس گر ها جمع‌آوری شد این اطلاعات می‌تواند به سایر وسایل نقلیه و وسیله های هوشمند دیگر و یا حتی اطلاعات ذخیره شده در مراکز داده به اشتراک گذاشته شود.

(0) نظر
X