texnoli

درباره وبلاگ
موضوعات

texnoli

دارندگان اپل واچ می توانند در مسابقه سالانه Ring in the New Year سال ۲۰۲۱ اپل شرکت نمایند

چهارشنبه هفدهم 10 1399


دارندگان اپل واچ از حالا می توانند در مسابقه سلامتی سالانه اپل تحت نام Ring in the New Year شرکت نموده و اگر بتوانند هر سه حلقه سلامتی را در اپل واچ خود کامل کنند می‌توانند منتظر جایزه از اپل باشند.

در ادامه برنامه سال های قبل اپل یک مسابقه جایزه ای را برای دارندگان اپل واچ در ماه ژانویه ترتیب داده است. این شرکت قصد دارد از طریق این چالش مردم را برای آغاز نمودن یک سال جدید همراه با اصول سلامتی ترغیب کند. کاربران در این مسابقه می‌بایست که حلقه سلامتی اپل واچ خود را در طی هفت روز متوالی کامل نمایند.

این جایزه در صورتی به کاربران و شرکت کنندگان داده خواهد شد که بتوانند در طی هفت روز متوالی تمام حلقه های سلامتی اپل واچ خود را با موفقیت کامل کنند. این چالش یک هفته ای می‌تواند در هر زمان در طول ماه ژانویه به انجام برسد اما باید قبل از انتهای این ماه این چالش را تمام کرده باشند.

اپل هر از چند گاهی برای ترغیب کاربران به کاهش وزن و سلامت بیشتر و همین طور آشنایی بیشتر با ویژگی‌های اپل واچ عموم را دعوت به انجام چنین چالش ها و مسابقه هایی می کند.

علاوه بر این، اپل دارای یک برنامه خاص برای فیتنس به نام +Fitness می باشد که علاقمندان با ثبت نام در این برنامه می‌توانند هر روز از ویدیو های آموزشی و برنامه های زمان بندی شده فیتنس استفاده نمایند. جایزه مورد نظر از طریق صفحه اپل واچ و یا اپلیکیشن فیتنس برای  iOS قابل مشاهده است.

برندگان جوایز قادر خواهند بود در بالای صفحه اپل واچ خود این جایزه را که به صورت حلقه های آبی سبز و قرمز می باشد مشاهده کنند. به این معنی که اگر در اپل واچ حلقه های آبی سبز و قرمز در بالای قسمت نشان دهنده سال ۲۰۲۱ ظاهر شد به این معنی است که آنها برنده مسابقه شده اند.

(0) نظر

اپل در آستانه رونمایی آیپد پرو مینی ال ای دی در اوایل سال ۲۰۲۱

چهارشنبه هفدهم 10 1399


 گزارش های حاصل از چرخه های تولید و تامین کننده اپل ادعاهای قبلی را که پیش‌بینی می‌کرد آیپد پرو اولین وسیله مجهز به صفحه های نمایش خواهد بود را تقویت می‌کند و در ادامه آشکار می سازد که این وسیله در اوایل سه ماهه اول ۲۰۲۱ آماده رونمایی خواهد بود.

در پی شایعات قبلی و گزارش های اخیر که وجود برخی تأخیر ها را در تولید این وسیله نشان می‌داد اپل دوباره همه تلاش خود را به کار بسته تا اولین آیپد پرو مجهز به صفحه نمایش مینی ال ای دی را آماده رونمایی نماید. همین طور گزارش های قبلی پیش بینی می کردند که آیپد پرو های مینی ال ای دی قبل از پایان ۲۰۲۰ به بازار آید اما حالا بر اساس گزارش دیجی تایمز رونمایی این وسیله به دلیل شرایط پاندمی امسال و همین طور برخی مشکلات تکنیکی به تاخیر افتاد.

 Fan Chin-yung رئیس کارخانه تولید کننده صفحه نمایش Epistar بر اساس گزارشات گفته است که ویروس کرونا در مرحله  تایید نهایی این وسیله تاخیر هایی را ایجاد کرده است. او در ادامه می‌گوید که ارسال حجم های بالای چیپ های مینی ال ای دی بر اساس آنچه که در ابتدا برنامه‌ریزی شده بود تا حدودی با تأخیر مواجه شده و این زمان به نیمه دوم ۲۰۲۱ موکول شده است. با این وجود او هم چنین او اعلام نمود که ارسال چیپ های مینی ال ای دی در مقیاس های کمتر در سه ماهه اول ۲۰۲۱ انجام خواهد شد

بر اساس این گزارش و همین طور چند منبع صنعتی دیگر دیجی تایمز نتیجه گیری می کند که اپل رونمایی آیپد پرو ۱۲.۹ مجهز به مینی ال ای دی بکلیت را به احتمال زیاد در سه ماهه اول ۲۰۲۱ انجام خواهد داد. منبع خبری دیجی تایمز سابقه بسیار دقیق و درستی در ارتباط با پیش بینی زمان رونمایی محصولات اپل تاکنون داشته است و این تا حد زیادی به دلیل رابطه نزدیک آن با تأمین کننده های اپل می باشد

(0) نظر

اپل در حال آزمایش دو طراحی مختلف برای آیفون های تاشوی آینده

دوشنبه پانزدهم 10 1399


یک گزارش جدید ادعا می‌کند که در کارخانه فاکسکان دو طراحی کاملا متفاوت برای آیفون های تاشو در حال آزمایش و بررسی است و هر دوی آنها مراحل مونتاژ و کنترل کیفیت را گذرانده‌اند.  در ادامه شایعات قبلی که اعلام کرده بود اپل در حال آزمایش بر روی آیفون های تاشو می باشد یک گزارش جدید می گوید در حقیقت این کارخانه در حال گذراندن مراحل تست و بررسی دو طراحی مختلف برای آیفون های تاشو آینده اپل می باشد.

 بر این اساس مشخص شده است که مراحل تست در کارخانه شنزن شرکت فاکس‌کان صورت گرفته است و گفته می شود که هر دو طراحی از مراحل کنترل کیفیت عبور کرده اند.

بر اساس گزارش Money UDN آنچه که مورد آزمایش قرار گرفت گوشی های تمام شده نبوده است اما این آزمایشات فقط برای ساخت پوسته بیرونی آیفون های تاشو صورت گرفته و همین طور بررسی های مختلفی که در حال انجام بر روی صفحه نمایش برای این آیفون‌های تاشو می باشد.

گفته می شود یکی از این طراحی ها بسیار شبیه به طراحی سامسونگ‌ گالکسی زد فلیپ و یا لنوو موتو Lenovo Moto RAZR می باشد که بر اساس آن صفحه نمایش به سمت داخل تا می خورد. طراحی دیگر بر اساس شایعات موجود یک مدل آیفون با دو صفحه نمایش است که مانند کتاب می تواند به داخل و خارج تا بخورد و طراحی مشابه با سامسونگ گلکسی فولد دارد.

 Money UDN پیش‌بینی می‌کند که اپل مراحل تست هر دو مدل را به طور کامل انجام خواهد داد و در مرحله آخر یکی از آن ها را برای مدل نهایی آیفون های تاشو برخواهد گزید.

تولید آیفون های تاشو بحث و موضوع شایعات زیادی در طول سال‌های گذشته بوده  که در آن ایده های بسیاری برای ساخت این آیفون تاشو مورد بررسی قرار گرقته است. گزارش‌های قبلی نشان می‌دهند که به احتمال زیاد اپل تا سپتامبر ۲۰۲۲ آیفون تاشو خود را به بازار عرضه خواهد کرد.

(0) نظر

شرکت ادوبی Adobe پایان فلش پلیر را اعلام نمود و پیشنهاد کرد کاربران هر چه زودتر این افزونه را از سیستم خود حذف کنند

دوشنبه پانزدهم 10 1399


شرکت ادوبی Adobe در سال ۲۰۱۷ اعلام نمود که قصد دارد حمایت و به روز رسانی افزونه مرورگر فلش را در پایان سال ۲۰۲۰ متوقف کند.  این بدان معناست که در حال حاضر که در سال ۲۰۲۱ هستیم حمایت و به روزرسانی برای این نرم‌افزار تمام شده و این شرکت در روز ۱۲ ژانویه  شروع به بلاک کردن محتوای قابل اجرا در فلش پلیر می کند.

لازم به ذکر است توقف و حذف فلش برای بسیاری ار کاربران مشکلات زیادی را برای سیستم آنها ایجاد نخواهد کرد زیرا بسیاری از مرورگرهای محبوب امروزی دیگر از این فرمت برای اجرای فایل های مدیا و ویدیویی استفاده نمی کنند. همین طور کاربران آیفون و آیپد نیز در اثر این تغییر مشکلی را تجربه نخواهد کرد زیرا که iOS و iPadOS از همان ابتدا آن را حمایت نمی کرد.

 مدیر عامل و موسس سابق اپل استیو جابز در سال ۲۰۱۰ در طی یک نامه گشاده نظر خود را در مورد فلش اعلام نمود و این نرم‌افزار را به خاطر پایین بودن مسایل امنیتی و همین طور ناسازگاری با سایت های مختلف و مصرف بالای انرژی باتری در روی وسیله های موبایل مورد انتقاد قرار داد.

 او همین طور گفت که نرم افزار ادوبی فلش در حد دردناکی برای سازگاری با پلتفرم های استفاده شده در محصولات اپل آهسته می باشد. در گذشته فلش پلیر از مسایل امنیتی رنج می‌برد و باعث شده بود که کاربران PC و مک در معرض ویروس ها و مالویرهای مختلف و همین طور سایر خطرات امنیتی قرار گیرند. تجربه این خطرات امنیتی باعث شده بود که فروشندگان بزرگ نرم افزاری مانند مایکروسافت و اپل را برای رفع مشکل امنیتی حاصل از این نرم‌افزار به زحمت زیادی بیاندازد.

از آنجایی که فلش پلیر دیگر به روز رسانی نخواهد شد شرکت ادوبی توصیه می کند که تمام کاربران بی درنگ این نرم افزار را برای حفظ مسائل امنیتی سیستم خود حذف نمایند.

(0) نظر
X