texnoli

درباره وبلاگ
موضوعات

texnoli

اپل در اوایل ۲۰۲۱ دور های آموزشی ویژه‌ای را به نام Launch@Apple تاسیس می‌کند

چهارشنبه دهم 10 1399


برنامه جدید Launch@Apple  برای آن دسته از دانشجویان کالج در نظر گرفته شده‌است که در زمینه های اقتصاد حسابداری و فاینانس علاقمند به مشغول تحصیل هستند. این برنامه قرار است که در اوایل ۲۰۲۱ آغاز به کار کند.

برنامه  Launch@Apple به وسیله اپل به طور گسترده هنوز معرفی نشده است اما این شرکت بر اساس گزارشات به انتشار یک فایل PDF پرداخت به این برنامه را با جزئیات توضیح می‌دهد. هنوز مشخص نیست که این فایل PDF چگونه و برای چه افرادی به اشتراک گذاشته شده است اما متقاضیان دوره ها لازم است تا ۸ ژانویه برای نام نویسی اقدام نمایند.

این برنامه تخصصی که با کمک استادان و پژوهشگران اپل به اجرا در خواهد آمد به منظور رشد حرفه‌ای و آموزشی دانشجویان در نظر گرفته شده است. افراد شرکت کننده در این برنامه ها قادر خواهند بود برای موقعیت های کاری و گذراندن دوره های اینترن اقدام نمایند

این فایل PDF که توسط سایت مکرومرز یافت شد، برخی از جزئیات این دوره ها را توضیح می دهد. جزئیاتی نظیر اینکه دانشجویان چگونه با معدل های مختلف پذیرفته خواهند شد. ظاهراً هیچ نوع فرم تقاضای رسمی در این مورد وجود ندارد اما متقاضیان می توانند اطلاعات و سوابق خود را به نشانی  launch@apple.com بر اساس اطلاعات خواسته شده درفایل PDF بفرستند

برنامه Launch@Apple در پی دانشجویان با شرایط زیر می باشد:

  • متقاضیان می بایست در سال اول یا دوم دانشگاه باشند.
  • آنها نمی بایست دارای مدرک دانشگاهی باشند.
  • علاقمند به تخصص در زمینه های امور مالی، اقتصاد، حسابداری یا کلیه موضوعات مربوط به بیزینس، ریاضیات، تجارت و یا آنالیز دیتا داشته باشند.
  • علاقه مندی به یادگیری در ارتباط با تجربه کار در زمینه امور مالی از اولویت اول برخوردار است.

در این فرم از متقاضیان درخواست می شود که به یک سری از سوالات در مورد اطلاعات شخصی و همینطور مدارک قبلی خود پاسخ دهند. آخرین سوالی که از آن‌ها پرسیده خواهد شد این است: چه چیزی به شما شادی می دهد؟

بر اساس گزارشات این برنامه بزودی به وسیله برنامه های دانشگاهیی مختلفی به اشتراک گذارده خواهد شد و متقاضیان می بایست اطلاعات خود را تا ۸ ژانویه ۲۰۲۱ ارسال نمایند.

چندی پیش نیز اپل در همکاری با یک مرکز آموزشی تعداد ۲۵۰۰ آیفون و آیپد را در جهت رشد و شکوفایی دانش اموزان علاقمند به برنامه نویسی و ریاضیات اهدا نمود.

(0) نظر

شرکت استارتاپ بهداشتی Healthvana قابلیت ردیابی واکسن کووید ۱۹ را به اپل والت اضافه می کند

چهارشنبه دهم 10 1399


برای اولین بار در لس آنجلس از قابلیت ثبت دیجیتالی ردیابی و تست واکسیناسیون در اپل والت استفاده خواهد شد و به بیماران برای دومین مرتبه واکسیناسیون شان آگاهی داده می شود.

یک شرکت استارتاپ بهداشتی به نام  Healthvana  قصد دارد که یک مرکز دیتای ثبت دیجیتالی واکسیناسیون ایجاد کند تا مردم از این طریق بتوانند در پروازها و مراسم‌هایی که قرار است شرکت کننند آن را به عنوان سند واکسینه شدن خود نشان دهند. این کمپانی در همکاری با لس آنجلس اطلاعات واکسیناسیون افراد را ثیت دیجیتالی کرده و به کاربران برای گرفتن مورد واکسیناسیون دوم شان آگاهی دهد.

قصد اولیه ایجاد این ثبت دیجیتالی برای آگاهی دادن به مردم در مورد موعد واکسیناسیون های بعدی آنهاست.  اما شرکت Healthvana امیدوار است که با توسعه این برنامه بتواند یک سیستم قابل اعتماد برای تایید واکسیناسیون افراد  به وجود آورد.

کارت ارائه شده توسط این سیستم بر روی اپل والت در آیفون یا آیپد ذخیره شده و به آسانی قابل دسترس است و کاربران می‌توانند این کارت را به شرکت های هواپیمایی یا کنسرت مورد نظر خود در آینده نشان داده و آن را به عنوان مدرک واکسینه شدن خود ارائه دهند.

این تکنولوژی برای ردیابی افراد واکسینه شده و آگاهی دادن سریع به آنها بسیار لازم است. در غیر این صورت افراد وزارت بهداشت باید اطلاعات کامل بیمار را به طور کامل و با صرف وقت بیشتر مورد بررسی قرار داده تا در مورد واکسینه شدن آنها بتوانند تاریخ مورد نظر را در نظر بگیرند.

رئیس بخش واکسیناسیون کنترل بیماریهای عفونی Claire Jarashow می گوید که بسیار برای ما مهم است که بتوانیم به مردم برای زدن نوبت دوم واکسن شان آگاهی دهیم و در این مورد ظرفیت و وقت کافی برای بررسی مدارک پزشکی هر بیمار وجود ندارد تا بتوان مردمی را که برای اولین دز واکسن را دریافت نموده اند را پیدا کرد.

اما با کمک برنامه  Healthvana کاربران به راحتی و به سرعت قادر خواهند بود که در ارتباط با مرحله واکسینه شدن خود اطلاعات کافی را دریافت نموده و  زمان مرتبه دوم واکسیناسیون خود آگاهی لازم را از طریق این برنامه  دریافت نمایند.

(0) نظر

آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی با صفحه نمایش مینی ال ای دی در سه ماهه اول ۲۰۲۱ رونمایی خواهد شد

دوشنبه هشتم 10 1399


بر اساس گزارش ها و شایعات جدید دیجی تایمز،  آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی با صفحه نمایش مینی ال ای دی در سه ماهه اول ۲۰۲۱ آماده رونمایی و عرضه به بازار خواهد شد.

این گزارش ادعا می‌کند که اپل در حال گسترش چرخه تولید قطعات تامین کننده خود برای صفحه های نمایش و پنل های تاچ می باشد. در این رابطه شرکت BOE برای تامین پنل های اولد OLED برای آیفون و آیپد پروهای آینده از اپل تاییدیه نهایی را دریافت نموده است.

الان چند ماهی است که شایعات گسترده‌ای برای آماده شدن نهایی آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی با صفحه نمایش مینی ال ای دی منتشر شده است. بر اساس این گزارشات این آیپد پرو جدید دارای صفحه نمایش های با کیفیت وضوح بالاتری نسبت به مدل های قبلی است و بهبود رسانی های متعددی را به همراه خود دارد که از آن جمله می‌توان به سیاه تر بودن رنگ مشکی،  روشن تر بودن رنگ های روشن، رنگ های غنی تر، و کنتراست بهتر را نام برد.

در تکنولوژی مینی ال ای دی با توجه به اینکه از هزاران ال ای دی منفرد برای نور بخشیدن به صفحه نمایش استفاده می شود مزایای مشابهی با صفحه نمایش های اولد را OLED به همراه دارد.  گزارش‌های قبلی حاصل از تحلیل گر شناخته شده مینگ چی کو نشان می‌دهد که آیپد پرو مینی ال ای دی در نیمه اول ۲۰۲۱ رونمایی خواهد شد، اما امروز بر اساس گزارش دیجی تایز مشخص شده است که آیپد جدید اپل شاید زودتر از زمان مورد پیش‌بینی آماده رونمایی شود.

صرف نظر از تولید آیپد های نسل بعد، گزارش‌های دیگری نیز وجود دارند که ادعا می کنند اپل در حال تصمیم‌گیری برای جانشین کردن صفحه نمایش های خود به سمت تکنولوژی صفحه نمایش اولد می باشد.

در عین حال شایعه دیگری وجود دارد که ادعا می کند آیپد پرو با صفحه نمایش اولد در نیمه دوم ۲۰۲۱ آماده رونمایی خواهد شد. اما برخی از گزارش هایی که اخیراً منتشر شده است مشخص می‌سازند که تولید این نوع آیپد پرو با صفحه نمایش گر اولد خوشبینانه‌ترین حالت قبل از ۲۰۲۲ امکان پذیر نیست.

(0) نظر

تحلیلگران می‌گویند پروژه اپل کار روی درآمد خالص این شرکت تاثیر چندانی نخواهد داشت

دوشنبه هشتم 10 1399


Goldman Sachs عقیده دارد که اپل کار به عنوان پلتفرم سخت افزاری که بتواند به مشتریان خدمات ارائه کند قابل قبول است اما اشاره می کند که هزینه های سنگین تولید یک ماشین می‌تواند به این معنی باشد که سهام گذاران اپل چندان از این قضیه تأثیر مثبت نخواهند گرفت.

این بدان معناست که این پروژه تاثیر چندانی در درآمد خالص اپل نداشته و بنابراین در بورس سهام و اعتبار این شرکت اثر  بسزایی نخواهد داشت. تحلیل گر شناخته‌ شده Rod Hall در نوشته‌ای به سهام گذاران و سرمایه گذاران اپل اشاره می کند که اپل از جایگاه مناسبی برای طراحی، ساخت و فروش یک وسیله نقلیه برخوردار است و این در نتیجه توانایی این شرکت برای توسعه و ساخت سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری بسیار پیشرفته می باشد.

او در ادامه بیان داشت تجربه شرکت اپل در زمینه های تکنولوژی ساخت باتری و مدیریت دوام انرژی باتری امتیاز بزرگی را به این شرکت می دهد. بنابراین اپل از این توانایی برخوردار است که بتواند یک وسیله برقی ساخت خود را با کارآمدی و طراحی قابل قبول و پرفروش به دنیا عرضه کند.

به طور مشابهی تجربه اپل در ساخت حسگرهای لیدار که در مدل های آیفون ۱۲ پرو و آیپد پرو امسال به کار رفته است می‌تواند برای توسعه و ساخته ماشین های برقی نیز بسیار موثر و سودمند باشد. او همین طور او اعلام داشت که اپل از پتانسیل منحصر به فردی برای ارائه محصولات مشتری پسند و محبوب را دارد که به کاربر تجربه بسیار لذت‌بخشی را ارائه می‌کند.

از طرف دیگر او بیان می کند که صنعت اتومبیل سازی در حال حاضر نسبت به محصولات اپل سودآوری بسیار کمتری  دارد. برای مثال درصد سود خالص شرکت تسلا در حدود ۲۰ درصد است که در مقایسه با اپل که ۴۰ درصد است می تواند گویای تفاوت سودآوری این دو صنعت باشد.

او در نهایت می‌گوید پیوستن اپل به صنعت اتومبیل سازی چندان تاثیر قابل ملاحظه‌ای در سود خالص این کمپانی نخواهد داشت، زیرا اپل با ساخت اتومبیل های جدید خود گزینه های زیادی برای ارائه سرویس های خدماتی همانند آن چه که درتکنولوژی وسیله های الکترونیک نظیر موبایل و لپ تاپ و غیره وجود دارد نخواهد داشت.

(0) نظر

اپل در حال کار بر روی تکنولوژی امنیتی که اجازه استفاده چند کاربر را در iOS می دهد

جمعه پنجم 10 1399


اپل در حال پژوهش و توسعه تکنولوژی می باشد تا بتواند با رعایت اصول امنیتی به چند کاربر اجازه اشتراک یک آیفون یا آیپد را بدون مشخص شدن اطلاعات خصوصی آنها نسبت به یکدیگر بدهد.

در سند اکتشافی جدید به وسیله اپل انتشار یافت که صحبت از تکنولوژی امنیتی می شود که بتواند به چند کاربر اجازه دهد تا بتوانند از یک وسیله آیفون استفاده نمایند.  در این سند اکتشافی جدید همچنین صحبت از تکنولوژی استفاده چند کاربر برای سیستم های مک کامپیوتر های رومیزی نیز می نماید.

از آنجایی که قابلیت استفاده چند کاربر از یک وسیله از سال ها پیش در کامپیوترهای رومیزی و همین طور لپ تاپ های مک و غیره وجود داشته است می‌توان انتظار داشت که اپل و این سند اکتشافی بیشتر در مورد ایجاد توانایی چند کاربر برای وسیله های iOS باشد

بنابراین کاربر قبل از این که به داده های ذخیره شده در وسیله خود دست یابد، می بایست با وارد کردن اطلاعات لازم در در صفحه لاگین جواز ورود به داده های خود در سیستم را کسب نماید اما نکته در اینجاست که اگر اطلاعات ذخیره شده در آن وسیله با رعایت پروتکل های امنیتی و ذخیره سازی به صورت انکریپت شده همراه نباشد، آن کاربر حتی می تواند بدون طی کردن مرحله لاگین به آن اطلاعات نیز دستیابی نماید

به همین خاطر هر فرد دیگری نیز ممکن است به صورت هکر بتواند از اطلاعات موجود در حافظه به صورت مستقیم استفاده و یا آنها را استخراج کند. این ها چالش هایی است که برای ایجاد یک سیستم اشتراکی برای چند کاربر پیش روی اپل قرار دارد

اگر اپل بتواند این سیستم امنیتی را به وسیله های iOS اعمال نماید هر کاربر باید از اطلاعات شخصی مجزایی برخوردار باشد به عنوان مثال کاربرانی که از سرویس پرداختی اینترنتی اپل Apple Pay  استفاده می کنند نیز در این مرحله اطلاعات شخصی آنها به صورت جداگانه بر روی سیستم ضبط خواهد شد

از طرف دیگر هر کاربر نیازمند به دسترسی به برنامه های اشتراکی مشخصی در وسیله مانند مرورگرها می باشد.  و گرنه اگر آنها نتوانند به این قابلیت های اشتراکی دسترسی پیدا کنند منطق استفاده از آیفون نیز برای آنها دیگر ضرورت ندارد.

(0) نظر

در طول سال ۲۰۲۰ اپل ۹۴۰۰۰ گیم را از بخش چینی اپ استور حذف نمود

جمعه پنجم 10 1399


بر اساس گزارشات در پاسخ به تقاضای عوامل دولتی کشور چین اپل هزاران گیم را از بخش اپ استور چینی در سال ۲۰۲۰ حذف نموده است و به نظر می‌رسد تعداد بیشتری نیز در روند حذف شدن باشند.

 در پی هشدارهای قبلی به توسعه دهندگان iOS چینی، اپل تعداد زیاد اما نامشخصی از اپلیکیشن های ویدیو گیم را از اپ استور کشور چین برداشته است. این تصمیم در پی قوانین دولت چین در ارتباط با بازی های اینترنتی می باشد که اپل نیز موظف به اجرای آن است.

 بر اساس گزارشات بیشترین گیم ها ی حذف شده از نوع گیم های بودند که غیر رایگان هستند و حکومت چین با توجه به قانون وضع شده در سال ۲۰۱۶ چنین تصمیمی را اتخاذ نموده است. مطابق با این قانون کلیه گیم های غیر رایگان باید به طور رسمی توسط دولت و سازمان های مربوطه مجوز لازم را قبل از آنکه بتوانند فروش خود را آغاز کنند داشته باشند.

بر اساس  گزارش Rich Bishop عضو گروه مشاوره ای اپلیکیشن ChinaInApp گفته می شود که تنها بخش کوچکی از این گیم ها قادر به گرفتن مجوز از دولت چین می باشند.  قبلاً نیز یکی از مدیران بخش مارکتینگ این گروه به نام Todd Kuhns گفته بود  که اپل تا بحال از سال ۲۰۱۶ از اجرای این قانون چینی در اپلیکیشن‌های iOS چشم پوشی کرده است.

در جولای ۲۰۲۰ این مدیر بخش مارکتینگ اعلام نمود که هنوز به درستی مشخص نیست که اپل چگونه توانسته است قانون ” مجوز اپ های چینی ۲۰۱۶” را نادیده بگیرد، اما با توجه به در نظر گرفتن جنگ تجاری میان آمریکا و چین بازرسی های بیشتری از طرف دولت های چین صورت گرفت و اپل نیز ملزم به اجرای این قوانین گردید.

اما این گزارش همچنین مشخص می‌سازد که ۹۴ هزار اپلیکیشن از اپ استور چینی در طی سال ۲۰۲۰ برداشته شده اند و  از ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۰ در آمد گیمینگ اپل ۱۳ میلیون دلار بوده است که این ۱۴ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۱۹ می باشد.

اما درآمد مربوط به سال  ۲۰۱۹   ۲۱ درصد بیشتر از سال قبل از آن بوده و این نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۰ حذف نمودن تعداد زیادی از گیم ها به درآمد خود اپل نیز لطمه زده است.

(0) نظر
X