texnoli

texnoli

اپل دومین فروشگاه خود را در کره جنوبی بزودی رونمایی خواهد کرد

سه شنبه یازدهم 9 1399


در حال حاضر اپل یک فروشگاه در کره جنوبی دارد که در منطقه گانگنام سئول واقع شده است. اما به زودی دومین فروشگاه اپل نیز در این شهر بنا آماده رونمایی خواهد شد. اپل برای آماده سازی اذهان عمومی، صفحه وب این فروشگاه را با والپیپر های رنگارنگ و قابل دانلود از لوگوی اپل تزیین نموده است.

مکان جدید فروشگاه دوم اپل در Yeouido خواهد بود که جزیره ای است که در امتداد رودخانه هان واقع شده است. این منطقه از جمله مناطق مهم مالی و سرمایه گذاری بانکی سئول محسوب می شود. این فروشگاه در مجتمع تجاری IFC سئول واقع شده است که مجموعه بسیار بزرگی شامل مغازه های لاکچری و استودیوهای سینمایی ۴ بعدی می باشد. فروشگاه اپل در طبقه ۱ این مجتمع تجاری رونمایی خواهد شد.

در صفحه اختصاصی مربوط به این فروشگاه یک لوگوی سفارشی شده اپل قرار دارد که حاوی پیام است که می گوید به زودی فروشگاه راه‌اندازی خواهد شد.

در سایت مخصوص این فروشگاه همین طور انیمیشن گرافیکی از طراحی لوگوی اپل اضافه شده است و همراه با آن والپیپر هایی از لوگوی اپل که برای دانلود بازدید کنندگان در سایت وجود دارد که بازدیکندگان را آماده این رونمایی می کند. اپل به زودی به طور رسمی در هنگام تکمیل نهایی این فروشگاه عموم را مورد اطلاع بیشتر قرار خواهد داد.

 با توجه به بحران کنونی بهداشت جهانی بیشتر فروشگاه های اپل در سراسر جهان به حالت نیمه باز در آمدند و همین امر باعث شد که این کمپانی از فروشگاه‌های خود به عنوان محل دریافت خریدهای آنلاین استفاده کرده و همین طور با ارائه سرویس های اکسپرس از تشکیل صف در جلوی فروشگاه ها جلوگیری نماید.

در برخی از فروشگاه ها نیز همزمان با فروش آیفون ۱۲ قوانینی را وضع نمودند که موازین بهداشتی را در حد مطلوب رعایت نموده تا مشتریان بدون نیاز به ورود به داخل فروشگاه بتوانند خرید خود را از طریق واژه های اختصاصی انجام دهند.

(0) نظر

آمازون توافق نامه مالیات دیجیتال را رد نمود و اپل در حال مذاکره است

سه شنبه یازدهم 9 1399


گوگل، مایکروسافت و فیسبوک قراردادی را با کارگزاران فرانسوی امضا نمودند که شامل پرداخت مالیات دیجیتال بوده و  این شرکت های تکنولوژی غول پیکر را به همکاری نزدیک با دولتها ملزم می کند. آمازون از همکاری و قبول این قرارداد امتناع ورزیده است و اپل نیز بر اساس گزارشات و هنوز در حال بحث و مذاکره در این مورد می باشد.

با توجه به اینکه فرانسه در حال توسعه قانون مالیات دیجیتال خاص خود می باشد، دولت این کشور همین طور در حال مذاکره با کمپانی های غول پیکر تکنولوژی و امضای توافق نامه هایی با آنها در ارتباط با بحران ها و اشکالات جهانی دنیای امروز می باشد.

بر اساس گزارشات،  ۷۵ نفر از عوامل اجرائی شرکت‌های تکنولوژی سراسر جهان قرار داد “تکنولوژی برای ارتباط بهتر” را امضا نمودند. اما هنوز اپل و آمازون از امضای این توافق نامه امتناع ورزیده اند. بر اساس گزارش رویترز بحران جهانی دنیای امروز که شامل پیچیدگی‌های مالیاتی، عدم حفظ حریم شخصی همینطور مقابله با گسترش جنایت های آنلاین می باشد از جمله موضوعات اصلی این توافق نامه است.

این کمپانی ها موظف شدند که در قبال پرداخت مالیات دیجیتال با کشور مربوطه همکاری نموده و برای جلوی گسترش خشونت و تروریسم و سایر جنایات آن لاین  با دولت‌ها در این مورد همکاری لازم را ارائه دهند. موافقت نامه “تکنولوژی برای ارتباط بهتر” در کنفرانس سال ۲۰۱۸ برای اولین بار تعیین و مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک در آن شرکت کرد و در حال حاضر موافقت خود را برای اجرای این توافق نامه اعلام کرده است.

ساندار پیچای مدیر عامل گوگل و براد اسمیت رئیس مایکروسافت نیز این توافقنامه را امضا نموده اند. بر اساس گزارشات آمازون هنوز جواب مثبتی به امضای این قرارداد نداده است و اپل در حال مذاکره با مسئولان اجرایی این توافقنامه می باشد.

در هفته گذشته نیز کمیته محیط زیستی اروپا از اپل خواست که در ارتباط با ساخت محصولات آینده خود به خصوص آیفون معیار تعمیر پذیری وسیله و حقوق مشتری را بیشتر نظر بگیرد.

 توافق نامه “تکنولوژی برای تماس بهتر” بخشی از یک تلاش سه ساله از جانب به رئیس جمهور فرانسه است که صاحبان کمپانی های بزرگ تکنولوژی و دولت ها را بیشتر بهم نزدیک خواهد کرد.

(0) نظر

آیپد پروهای پیشرفته ۲۰۲۱ ممکن است از حمایت ۵ جی mmWave برخوردار باشند

شنبه هشتم 9 1399


بر اساس منبع خبری دیجی تایمز مدل های آیپد پرو نسل بعدی که قرار است سال بعد رونمایی شوند مجهز به ۵ جی mmWave می باشند. چندین شایعه ادعا می‌کنند که اپل قصد دارد آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی پیشرفته با صفحه نمایش مینی ال ای دی mini-LED را در سال بعد رونمایی کند. همین طور احتمال می رود که یک مدل آیپد پرو ۱۱ اینچی با صفحه نمایش مینی ال ای دی نیز به همراه آن معرفی شود. اما هنوز جزئیات بیشتری در این مورد وجود ندارد.

بر اساس گزارش امروز موفقیت اپل در توسعه و ساخت مودم mmWave AiP برای آیفون های سال آینده، احتمال این پیش بینی را افزایش می دهد که این کمپانی آیپد پرو های نسل بعدی خود را نیز مجهز به این تکنولوژی نماید. با وجود اینکه در این گزارش به مدل خاصی اشاره نشده است، اما شواهد متعددی حاکی از آن هستند که اپل قصد دارد مدل های گرانقیمت تری از آیپد پرو را به بازار عرضه نماید که مجهز به تکنولوژی ۵ جی می باشند.

MmWave که به معنی امواج میلیمتری می‌باشد به دسته ای از فرکانس های ۵ جی اطلاق می شود که سرعتی فوق‌العاده سریع را در مسافتی کوتاه طی می کند و به همین دلیل برای استفاده اینترنت در محیط های شهری بسیار مطلوب به نظر می رسد.

اما نوع دیگر تکنولوژی اینترنت ۵ جی که sub-6GHz 5G نام دارد علی رغم سرعت کمتر نسبت به mmWave می‌تواند مسیر بیشتری را طی کند که می تواند برای استفاده در مناطق حومه و دور از شهر بسیار مفید باشد. مدل های آیفون ۱۲ موجود در ایالات متحده به طور ویژه از تکنولوژی mmWave  استفاده می‌کنند اما در سال آینده انتظار می رود مدل های نسل جدید آیفون در تنوع های بیشتری از لحاظ تکنولوژی های ۵ جی ارائه شوند.

 بر اساس منبع خبری دیجی تایمز اپل تلاش زیادی نموده است که بتواند مودم و آنتن های mmWave را به وسیله خود تولید نماید و از این طریق بتواند نیاز خود را به سایر کمپانی های سازنده مودم کاهش دهد.

(0) نظر

اپل از مودم های ۵ جی ساخت خود در آیفون ۱۳ استفاده خواهد کرد

شنبه هشتم 9 1399


منابع متصل به چرخه تولید محصولات اپل ادعا می کند که اپل قصد دارد مودم های  ۵ جی mmWave ساخت خود را در آیفون های سال بعد مورد استفاده قرار دهد و همین طور این مودم های بسیار پیشرفته ممکن است در آیپد پرو های ۲۰۲۱ نیز به کار بروند.

در ادامه شایعات اخیر مبنی بر این که اپل آیپد پرو با صفحه نمایش OLED را در نیمه دوم ۲۰۲۱ رونمایی خواهد کرد، گزارشات جدید بیان می‌کنند که این وسیله ممکن است به تکنولوژی ۵ جی نیز مجهز بشود. به ویژه دو منبع کاملا مجزا ادعا می کنند که مودم های ۵ جی ساخت اپل انتظار می رود که به طور حتم در آیپد پرو های نسل آینده به صورت یک مدل جداگانه مورد استفاده مورد استفاده قرار گیرد.

لازم به ذکر است شایعات قبلی نیز به رونمایی آیپد پرو های ۵ جی با مودم های ساخت اینتل اشاره نموده بودند اما این پروژه به دلیل شرایط بحران بهداشت جهانی اخیر و تاخیرهای موجود در مسیر چرخه تولید قطعات به اول سال ۲۰۲۱ منتقل شد. بر اساس گزارش های چند روز اخیر حتی اگر آیپد پرو های ۵ جی با مودم های ساخت اینتل در سال بعد به بازار نیایند اما اپل مصمم است در آیپد های نسل آینده از مودم های ساخت خود استفاده نماید.

بر اساس یکی از گزارش های حاصل از منبع خبری دیجی تایمز چرخه تولید محصولات اپل در انتظار دیدن افزایش تقاضا برای مودم های ۵ جی mmWave می باشد. عقیده بر این است که در صورت افزایش تقاضا برای این تکنولوژی جدید مدل های آیفون ۱۳ آینده نیز احتمالاً از این مودم های ساخت اپل ممکن است برخوردار بشود.

دیجی تایمز در گزارشی جداگانه اظهار می دارد که اپل در حال ادامه ساخت و توسعه مودم های ۵ جی mmWave می باشد. چندین گزارش پیش از این نیز تایید نموده اند که اپل به دنبال جایگزینی مودم های ۵ جی ساخت کوالکوم با مودم های ساخت خود در آیفون های نسل بعد یعنی آیفون ۱۳ می باشد.

(0) نظر

چگونه از بخش مرکز کنترل در macOS 11 Big Sur استفاده کنیم

چهارشنبه پنجم 9 1399


کار با مرکز کنترل جدید در macOS 11 Big Sur بسیار راحت بوده و شامل گروه بندی هایی از آیکون های مختلف است که در استفاده روزمره آنها را به کار می بریم. علاوه بر این در به روز رسانی جدید هر یک از برنامه ها و کنترل ها را می توان از بخش منو بار درگ نمود و به جای دیگری منتقل کرد و همینطور در صورت دلخواه می توان آنها را به جای اول با درگ کردن برگرداند.

نسبت به macOS Catalina بخش مرکز کنترل از لحاظ کار کردن بسیار ساده تر و راحت تر بوده و انجام تنظیمات مورد دلخواه در آن با سرعت بیشتری انجام می گیرد. بخش مرکز کنترل جدید شامل بخش هایی برای اتصال وای فای، بلوتوث، تنظیمات مربوط به حفظ حریم خصوصی، تنظیمات صفحه نمایش و صدا می باشد. علاوه تنظیمات مربوط به صدا، نام آخرین موزیکی که پخش شده است نیز در این قسمت نشان داده می شود.


 چگونه یک برنامه را به بخش منوبار macOS 11 Big Sur  منتقل کنیم

 1. بر روی آیکون مرکز کنترل در منو بار کلیک نمایید.
 2. پنلی ظاهر می شود که در روی آن فرمان ها و آیکون و برنامه مورد نظر خود را می توانید انتخاب نمایید.
 3. بر روی آن کلیک نموده و همانطور آن را نگه دارید
 4. سپس بخش انتخاب شده را به هر جای مورد دلخواه در منو بار می توانید درگ کنید

 چگونه یک آیکون را به خارج منوبار در macOS 11 Big Sur درگ کنیم

 1. در حالی که دکمه command روی کیبورد فشار می دهید بر روی آیکون مورد دلخواه در منو بار کلیک نمایید.
 2. سپس آیکون برنامه مورد نظر را می توانید به خارج منو بار منتقل نموده و سپس آن را رها کنید.

همین طور با فشار دادن همزمان دکمه command کیبورد و کلیک موس بر روی هر آیکون می توان آیکون های مختلف موجود در بخش مرکز کنترل را ترتیب بندی نمایید.

سفارشی سازی بخش مرکز کنترل در مینی بار در macOS Big Sur

 1. بخش تنظیمات سیستم System Preferences را باز کنید
 2. بر روی Dock & Menu Bar کلیک کنید
 3. از میان لیست کنترل های موجود در سایدبار کنترل مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک نمایید.
 4. در بخش راست می توانید با انتخاب یا عدم انتخاب گزینه Show in Menu Bar  برنامه مورد نظر فعال یا غیر فعال کنید.

(0) نظر

توسعه دهندگان وب از کاهش کمیسیون اپل استور استقبال نمودند

چهارشنبه پنجم 9 1399


توسعه دهندگان اپلیکیشن از اقدام اپل برای کاهش کمیسیون اپ استور استقبال نموده و اعلام کردند که این کار در جهت رشد کسب و کار برنامه نویسان و کد نویسان مستقل تاثیر مثبتی خواهد داشت و در آینده می‌تواند کیفیت اپ های موجود در اپ استور را نیز بالا ببرد.

بیانیه اپل در مورد کاهش کمیسیون اپ استور به ۱۵ درصد برای کد نویسان و توسعه دهندگان کم درآمد هنوز نیاز به جزئیات بیشتر از جانب اپل دارد که قرار است در طی هفته های آینده چگونگی عملکرد این برنامه مشخص شود. در حقیقت بسیاری از توسعه‌دهندگان سوالات زیادی در مورد جزئیات این برنامه و چگونگی عملکرد آن دارند ولی در کل آنها از این تصمیم اپل بسیار خشنود بوده و آن را یک گام مثبت در جهت حمایت از مشاغل کوچک محسوب می نمایند.

Christian Selig توسعه‌دهنده اپلیکیشن  Apollo Reddit می گوید:

این خبر بسیار خوشحال کننده و امیدوار کننده است. من از این تصمیم اپل بسیار راضی و خشنودم  که بویژه در این دوران سخت وجود چنین برنامه‌ای می‌تواند به ما توسعه دهندگان کمک فراوانی را ارائه کند. چنین حرکتی از جانب اپل می تواند در رشد هر چه بیشتر توسعه دهندگان با استعداد ولی کم‌ درآمد بسیار حائز اهمیت بوده و آنهایی را که هم اکنون به صورت پاره وقت به کار توسعه دهندگی محصولات iOS می پردازند را به سمت کار تمام وقت هدایت کند. بسیار ممنونم اپل.

Ryan Ashcraft توسعه دهنده اپلیکیشن تغذیه و کالری به نام Food Noms می گوید: بسیار خوب است که می‌بینیم اپل به طور واضح صدای انتقادهای به جا و مناسب را می شنود. ۱۵ درصد کاهش کمیسیون مبلغ بسیار حیاتی است که من با مبلغ درآمد آن می توانم کار خود را در زمینه اپ های بیشتر توسعه دهم و دوباره وقت بیشتری را برای کار خود صرف نمایم.

تامسون که یک توسعه دهنده بسیار باتجربه است و تاکنون اپ های زیادی را برای آیفون، آیپد اپل واچ و اپل تی توسعه داده است عقیده دارد که این حرکت اپل برای همه تاثیر مثبت دارد بیان می کند و این باعث پیشرفت قابل ملاحظه تمام جامعه توسعه دهندگان اپل خواهد شد.

(0) نظر

ریستور کردن مک های اپل سیلیکون به غیر فعال شدن سیستم منجر خواهد شد

سه شنبه چهارم 9 1399


چندین کاربر که مک های جدید اپل سیلیکون را خریداری کرده بودند در هنگام ریستور کردن دستگاه خود روند نصب سیستم عامل جدید با ظهور پیام خطا در روی صفحه متوقف شده و سیستم آن ها به صورت غیرفعال در می آید.

متن پیام خطا از این قرار است:

 در طی روند نصب سیستم جدید  خطایی به وجود آمده است. بنابراین روند بروز رسانی سیستم عامل جدید امکان پذیر نیست.

در روی فرم مکرومرز چندین گزارش از کاربران دیده می شود که همگی به طور مشابهی در طی روند ریستور مک خود این پیام خطا را دریافت کرده و سیستم آن ها به طور کامل غیر فعال گردیده است.

به عنوان مثال یکی از کاربران مشکل خود را اینطور توصیف می‌کند:

تازه مک بوک پرو و مک بوک ایر M1 خود را دریافت کرده بودم و چون نیاز به برخی از برنامه های از پیش نصب شده موجود در سیستم نداشتم همیشه این عادت من است که سیستم عامل را ریستور می کنم. در طی روند نصب سیستم عامل جدید پیام خطایی در روی صفحه ظاهر شد که مربوط به اشکالی در بروز رسانی سیستم عامل بود. بعد از گذشت چند ساعت و مشاوره با کارمندان اپل از طریق تلفن آنها به من گفتند که ۷۵ نفر دیگر نیز تماس گرفته و دارای چنین مشکلی بوده اند و از من خواستند که سیستم را بازگردانم و منتظر رفع مشکل آن باشم. اما بدون سیستم عامل امکان به روز رسانی های آینده وجود ندارد بنابراین کامپیوترهای جدید دارای مشکلات نرم افزاری می باشد که باید رفع شود.

در حالی که  بخش پشتیبانی اپل قادر به ارائه راه حل سریع برای مشکل این کاربر نبود برخی از خوانندگان قادر بودند چه راهکارهایی را ارائه کنند که ممکن است این مشکل را حل نماید.

 اپل دستورالعملی را ارائه کرده است که از طریق Configurator 2 و یک مک ثانویه، کامپیوتر اپل سیلیکونی را که به حالت غیر فعال درآمده است را بتوان ریستور کرد. این روش به جدیدترین نسخه Configurator 2 نیاز دارد و همین طور یک کامپیوتر مک که کاملاً فعال و بدون مشکل باشد و یک کابل مناسب برای اتصال دو کامپیوتر مک به یکدیگر.

اپل ممکن است به زودی راه حل مناسبی را برای حل این مشکل در آینده نزدیک ارائه کند، اما در حال حاضر بهترین راه حل آن است که از ریستور کردن کامپیوتر های اپل سیلیکون جلوگیری نمایید. آنهایی که از قبل دچار چنین مشکلی شده‌اند به کاربردن روش Configurator ممکن است به امتحان کردنش بیارزد.

(0) نظر

Pegatron دومین مونتاژ کننده اصلی قطعات اپل ۱۵۰ میلیون دلار در هند سرمایه‌گذاری می‌کند

سه شنبه چهارم 9 1399


یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت پگاترون که دومین مونتاژ کننده اصلی قطعات اپل است اعلام داشت که این شرکت قرار است به زودی ۱۵۰ میلیون دلار را صرف ساخت کارخانجات جدیدی در هندوستان کند. این کارخانجات جدید انتظار می رود که در نیمه دوم سال بعد یا در اوایل ۲۰۲۲ کار خودشان را در زمینه تولید و مونتاژ قطعات اپل وسعت بخشند. این گزارش ها که در سایت خبری اکونومیک تایمز اعلام شده است حاوی اطلاعات بیشتری در مورد اهداف اجرایی این شرکت در کشور هند می باشد.

Pegatron بزرگترین مونتاژ کننده محصولات اپل بعد از شرکت فاکسکان در ماه جولای شعبه هندوستان خود را بازگشایی نمود و اعلام داشت که بحران بهداشت جهانی کنونی مسیر ملاقات و بازدید اعضای این شرکت از هندوستان مشکل کرده است و همین باعث شده که تاخیر هایی در زمینه اتمام فعالیت و ساخت نهایی پروژه به وجود آید.

این اولین شعبه شرکت Pegatron می باشد که در کشور هندوستان احداث می شود و احتمال می‌رود کار خودش را در آینده نزدیک به عنوان مونتاژ کننده قطعات آیفون ادامه دهد. این کمپانی به همراه کمپانی های اصلی دیگر به نظیر فاکسکان و Wistron از جمله بخشی از پروژه میلیون دلاری کشور هند می باشند که قرار است به طور اخص به تولید و مونتاژ تولید کنندگان گوشی های همراه بویژه اپل بپردازند.

اما Pegatron اخیراً به دلیل تخلف در زمینه افزایش غیر قانونی ساعات کاری مربوط به برنامه کار دانشجویی و تغییر آن به صورت کارگر های دائم و همینطور برخی تخلفات در طی روند ساخت قطعات آیفون که در شعبه شانگهای در شرق چین اتفاق افتاد رابطه خود را با اپل کمی تیره و تار کرد.

به همین دلیل اپل پس از کشف این تخلفات تصمیم گرفت که سفارشات آینده این تولید کننده اصلی قطعات آیفون را به حالت  تعلیق درآورد و انتظار می‌رود در سال آینده بخشی از سفارش های مربوط به این شرکت به کمپانی های رقیب نظیر Luxshare برای آیفون ۱۲ ارجاع شود.

(0) نظر

اپل ۲۵۰۰ آیپد و کامپیوتر مک را به مراکز پرورش خلاقیت Boys & Girls در آمریکا اهدا می کند

دوشنبه سوم 9 1399


اپل به عنوان بخشی از مقاصد خیریه و حمایت از سازمان های آموزشی خود به مراکز پرورش خلاقیت Boys & Girls در آتلانتیک سیتی و نیوجرسی هزاران آیپد و کامپیوتر مک را به دانش آموزان این مراکز اهدا می نماید.

اپل در مجموع ۲۵۰۰ دستگاه آیپد و کامپیوتر مک را به کلوپ های آموزشی واقع در شهرهای آلاباما، آریزونا، کالیفرنیا جورجیا، آیداهو، ایلی نویز، لوئیزیانا، ماساچوست، میشیگان، مینه سوتا، نیویورک، اوهایو، اورگون، پنسیلوانیا، تنسی، تگزاس، واشنگتن، ویسکانسین و آتلانتیک سیتی را اهدا خواهد کرد.

اپل می‌گوید هدف از این حمایت یاری رساندن به کودکان و نوجوانان در جهت کشف پتانسیل و کارایی های کامل وسیله های جدید اپل می باشد و همین طور تقویت آشنایی آنها در زمینه کد نویسی و برنامه نویسی محصولات اپل همراه با پرورش خلاقیت آن ها می باشد.

به عنوان مثال در یکی از این مراکز واقع در آتلانتیک سیتی ایالت نیوجرسی وسیله های اهدا شده در زمینه علوم تکنولوژی مهندسی هنر و ریاضیات به کار گرفته خواهند شد. رهبر این برنامه استفانی کوچ که سمت مدیریت  کلوپ آتلانتیک سیتی را نیز بر عهده دارد می گوید آتلانتیک سیتی مدت طولانی است که در جذب دانش آموزان بیشتر و علاقه مندی آنها به محیط کار متمرکز شده است.

او ادامه می‌دهد با تمرکز بیشتر بر برنامه Steam که یک لابراتوار ریاضیات می باشد، ما کودکان را با روش های جدید فکر کردن، بیان خلاقیت و مهارت های حل مشکلات مجهز می کنیم که می‌تواند در آینده به آنها کمک کند. قصد داریم که آنها را در صعود به سمت آینده بهتر با وسایل آموزشی پیشرفته یاری برسانیم.

استفانی کوچ، خانم میا ویلیامز که پیش از این سال ها در تیم اپل به عنوان یکی از رهبران این برنامه کار کرده است را بر پایه سوابق و تجریه او در مدیریت برنامه های بعد از مدرسه در کلوپ های سراسری Boys & Girls استخدام نموده است که به طور اخص از محصولات اپل برای آموزش دانش آموزان استفاده می کنند.

(0) نظر

توصیه اپل برای حل مشکل نصب macOS Big Sur بر روی مک بوک پرو های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴

دوشنبه سوم 9 1399


به دنبال انتشار macOS Big Sur‌  در هفته گذشته گروهی از کاربران مک بوک پرو های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ متوجه شدند که بروز رسانی سیستم آنها در هنگام نصب این سیستم عامل باعث غیر فعال سیستم مک آنها می شود. کاربرانی که با این مشکل روبرو می‌شدند مشاهده می‌کردند که صفحه نمایش آنها به صورت یک صفحه سیاه غیر فعال در می آید.

اپل اخیرا در صفحه پشتیبانی خود دستورالعمل‌هایی را ارائه کرده است که به کاربران مک بوک پرو های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ کمک می کند که در هنگام مواجه شدن با این مشکل چه باید عمل کنند.

پیشنهاد اپل این است که این کاربران باید در هنگام مواجه شدن با غیرفعال شدن، ابتدا سیستم خود را از هرگونه وسیله های جانبی متصل به آن  جدا نمایید و سپس اقدام به ری استارت کردن و ریست کردن  SMC و ریست کردن NVRAM یا PRAM نمایند.

 به طور خلاصه این دستورالعمل به صورت زیر خلاصه می شود.

 1. دکمه پاور را فشار داده و آن را حداقل ۱۰ ثانیه در این حالت نگه دارید و سپس آزاد کنید اگر مک شما روشن باشد پس از اجرای این دستورات خاموش خواهد شد.
 2. تمام وسیله های جانبی متصل به مک خود را جدا کنید. لوازم جانبی نظیر USB ، صفحه‌های نمایش های جانبی همین طور تمام کارت های حافظه
 3. سپس مک را روشن کنیم.
 4. اگر این مشکل همچنان پابرجا ماند می بایست سیستم را مطابق روش SMC ریست کنید این روش برای کامپیوتر با باتری‌های جدانشدنی قابل اجراست.
 5. اگر همچنان مشکل شما حل شد طریقه های ریست  NVRAM و یا PRAM را امتحان نمایید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ریست کردن مک از روش های SMC، NVRAM و یا PRAM به این صفحه مراجعه کنید.

اپل می‌گوید اگر این راه‌ حل‌ها موثر نبود کاربران می بایست برای گرفتن کمک به حل مشکل خود به بخش پشتیبانی اپل مراجعه و با آن تماس بگیرد.

صفحه پشتیبانی همچنان می گوید که اپل قصد دارد به منظور پس از مشخص شدن جزئیات بیشتر در ارتباط با این مشکل کاربران را بروز رسانی کند. اما همچنان توصیه می شود برای احتیاط بیشتر تمام کاربرانی که دارای مک‌بوک‌پرو های قدیمی تر از ۲۰۱۳ یا ۲۰۱۴ می باشد که در حال حاضر از نصب macOS Big Sur‌ بر روی سیستم خود جلوگیری کنند.

بدیهی است اگر مشکل به طور کامل توسط اپل حل شود در به روز رسانی های بعدی خوانندگان اطلاع‌رسانی خواهد شد. مقابل امروز نسخه جدیدی از macOS Big Sur‌ را منتشر نمود اما هنوز مشخص نیست که آیا این مشکلات اخیر نیز در آن رفع گردیده است.

(0) نظر
X