texnoli

texnoli

فتوشاپ برای اپل سیلیکون در نسخه بتا منتشر شد

پنج شنبه بیست و نهم 8 1399


شرکت Adobe نسخه بتای فتوشاپ سازگار با اپل سیلیکون را چند روزی است که منتشر کرده است. این نسخه ی بتای فتوشاپ برای اجرا شدن نیاز به کامپیوتر های مجهز به چیپ های اپل سیلیکون و همین طور برنامه Creative Cloud desktop نسخه ۵.۳.۱.۴۷۰ یا بعد از آن را دارد.

شرکت Adobe در بیانیه خود در رابطه با انتشار این نسخه بتا اعلام می کند : از اینکه اولین نسخه بتای فتوشاپ سازگار با سخت افزارهای اپل سیلیکون را اعلام می کنیم خیلی خوشحالیم. این اولین نسخه فتوشاپ برای کامپیوتر های اپل سیلیکون بسیاری از قابلیت‌های اصلی فتوشاپ را شامل می‌شود که ممکن است شما برای عملیات ویرایش روزانه خود به آن احتیاج داشته باشید. ما در هفته‌های آتی سعی خواهیم کرد قابلیت های جدید تری را نیز به آن اضافه کنیم.

توجه داشته باشید که این نرم افزار بتا هنوز به طور رسمی به وسیله شرکت Adobe حمایت نمی‌شود اما این بدان معنا نیست شما نمی توانید آن را مورد تست و ارزیابی قرار دهید. ما آماده شنیدن بازخورد و توصیه های کاربران و کارشناسان هستیم تا هر چه زودتر نسخه های کامل تری را در بروز رسانی های آینده منتشر کنیم.

شرکت Adobe در ادامه بیانه خود به بوضوح اشاره می کند که این نسخه بتا هنوز بسیار محدود بوده و فاقد بسیاری از قابلیت های فتوشاپ است و برخی قابلیت های موجود نیز ممکن است بدرستی عمل نکنند.

همین طور قابل ذکر است که این نسخه بتا از نرم افزار فتوشاپ تحت سیستم کد گذاری رزتا نیز هنوز به طور رسمی به وسیله شرکت Adobe حمایت نمی‌شود. بنابراین اگر فتوشاپ برای نیاز روزانه شما اهمیت حیاتی دارد در حال حاضر نصب آن در مک های اپل سیلیکون ممکن است بهترین گزینه شما نباشد. بدیهی است با خبرهای بیشتر در این مورد سعی خواهد شد نسبت به روز رسانی های جدید خوانندگان را آگاه کنیم.

(0) نظر

نصب macOS Big Sur در مدل‌های قدیمی‌تر مک‌بوک‌پرو ممکن است باعث غیر فعال شدن سیستم شود

پنج شنبه بیست و نهم 8 1399


 گزارش های جدید منتشر شده در صفحه وب فروم اپل نشان می‌دهد که برخی از کاربران مک‌بوک پروهای ۱۳ اینچی مربوط به اواخر ۲۰۱۳ و اواسط ۲۰۱۴ بعد از ارتقا سیستم خود به macOS Big Sur  دچار مشکل شده اند به طوری که سیستم پس از ارتقا به حالت غیر فعال در می آید. 

به نظر می رسد به خصوص مک‌بوک پروهای ۱۳ اینچ از این مشکل رنج می‌برند و تا حدی مک‌بوک پروهای مربوط به اواخر ۲۰۱۳ و مدل های اواسط ۲۰۱۴ بعد از ارتقا به macOS Big Sur دچار مشکلات بنیادی می شوند. به عنوان مثال برخی از مشتریان در هنگام ارتقا به macOS Big Sur سیستم آنها دچار هنگی شده و به صفحه نمایش طور کامل به صورت یک صفحه سیاه خالی در آمده است.

علاوه بر این کابران متوجه شدند انجام راهکار هایی مانند ریست کردن و عملیات بازیابی Recovery نظیر بوت کردن از طریق Safe Mode نیز مشکل را رفع نمی کند. شما می توانید تمامی گزارش های کاربران را در صفحه وب فرم راهنمای اپل و همین طور در سایت ردیت مشاهده کنید. لازم به ذکر است که مک بوک پرو های اواخر ۲۰۱۳ قدیمی ترین ماشین هایی هستند که macOS Big Sur می‌تواند به آنها سازگار باشد.

مطابق با گزارش برخی از بازدیدکنندگان سایت اپل اینسایدر دارندگان مک بوک پرو های ۲۰۱۹ نیز با مشکلات مشابهی نظیر سیاه شدن صفحه نمایش و غیر فعال شدن سیسیتم روبرو شدند. در این مورد نیز مشخص کردید که تمامی تکنیک ها و راهکارهای بازیابی و ریکاوری نیز مشکل را حل نخواهد کرد، زیرا در این صورت دکمه کنترل و پاور نیز غیرفعال شده و  سیستم بطور کامل به حالت مرده در می آید.

برخی دیگر از کاربران آی مک ۲۰۱۹ در هنگام ارتقا به macOS Big Sur  دچار مشکل هنگی سیستم نشدند، اما بعد از ارتقا متوجه شدند که برخی از برنامه‌ها به درستی قابل اجرا نیستند به عنوان مثال برنامه های Mail، سافاری، Books و اپلیکیشن‌های اپ استور باز نمی شوند. اما برخی برنامه های دیگر نظیر فایرفاکس پس از ارتقا بدون مشکل اجرا می شوند.

به نظر می رسد اپل در به روزرسانی های آینده macOS Big Sur بتواند این مشکل را رفع نماید و به محض رسیدن خبر جدیدی در این مورد خوانندگان عزیز اطلاع رسانی خواهند شد. اما به خوانندگان توصیه می شود که در صورت داشتن مدل های قدیمی تر مک بوک پرو در حال حاضر از نصب macOS Big Sur خودداری کنند.

(0) نظر

اپل در حال ساخت آیفون های تاشو می باشد که در ۲۰۲۲ به بازار می آیند

چهارشنبه بیست و هشتم 8 1399


گزارشات حاصل از چرخه تولید محصولات اپل نشان می دهد که  یکی از اصلی‌ترین سازندگان و مونتاژ کنندگان محصولات اپل یعنی فاکسکان در حال حاضر برای اپل مراحل تست آیفون های تاشو را انجام می‌دهد که قرار است مطابق با برنامه ریزی ها تا سپتامبر ۲۰۲۲ آماده عرضه به بازار شود.

در تایید این گزارش، چندی پیش گزارش هایی منتشر شد که نشان می‌داد اپل در حال سفارش صفحات نمایش آیفون های تاشو از سامسونگ می باشد و حال گزارش جدید می‌گوید که فاکسکان در حال تست این وسایل آیفون های تاشو می باشد. مطابق با این گزارش، مراحل تست و آزمایشات بیشتر متمرکز بر استفاده از صفحات نمایش اولد OLED یا میکرو ال ای دی می باشد. زیرا برای ساخت گوشی های تاشو انتخاب تکنولوژی مناسب برای ساخت صفحه های نمایش از جمله اصلی ترین مرحله تولید می باشد.

بر اساس نوشته های منتشر شده از خبرگزاری چینی به نام یونایتد دیلی نیوز اپل از فاکس خواسته است که صفحات نمایش را به همراه عنصر لولایی آن در برابر تا شدن مورد آزمایش قرار دهد. عنصر لولایی وظیفه اصلی عمل تا شدن گوشی همراه را به عهده دارد که بر اساس گزارشات با همکاری چند کارخانه ساخته خواهد شد اما مونتاژ نهایی آن در نهایت در فاکسکان صورت خواهد گرفت.

گزارش های قبلی فقط ادعا می نمودند که آیفون های تاشو تا چند سال دیگر رونمایی خواهد شد اما بر اساس اطلاعات حاصل از منابع خبری چینی اپل احتمالاً تا سپتامبر ۲۰۲۲ اولین آیفون تاشو خود را رونمایی خواهد کرد. این گزارش ها مشخص می سازد که انجام آزمایشات کنترل کیفیت بر روی لپ تاپ ها احتیاج به باز و بسته کردن آنها بین ۲۰ تا ۳۰ هزار بار دارد. اما برای آزمایش کنترل کیفیت آیفون های تاشو فاکسکان قرار است آنها را بیش از ۱۰۰ هزار بار باز و بسته نماید.

این گزارش جدید اطلاعات و جزئیات زیادی در مورد طراحی و شکل ظاهری آیفون های تاشو ساخت اپل نمی دهد. در این مورد منابع پیش بینی می کنند که ممکن است طراحی با گذشت زمان دچار تغییراتی شود. اما ادعاهای جدید توسط نشت دهنده معروف جان پروسر می گوید که آیفون های تاشو با طراحی مشابه با مایکروسافت سرفیس دوو  به صورت دو صفحه ای ساخته خواهند شد.

(0) نظر

گزارش نارضایتی برخی از کاربران از مشکلات تاچ در آیفون ۱۲ مینی در هنگام استفاده از گارد قاب یا گلس

چهارشنبه بیست و هشتم 8 1399


 گروهی از کاربران آیفون ۱۲ مینی  گزارش دادند که در هنگام استفاده است از گارد و یا گلس صفحه نمایش لمسی آنها غیر پاسخ گو می شود و تاچ به خوبی عمل نمی کند. شکایات که در بخش راهنمای فروم اپل انتشار یافته است نشان می دهد که برخی از مشتریانی که آیفون ۱۲ مینی را خریداری نموده اند در هنگام کار با آن مشکلات مشابهی را تجربه می کنند.

برای کاربرانی آیفون ۱۲ مینی خود را در درون قاب برای محافظت قرار داده‌اند و همین طور آن هایی که برای محافظت صفحه نمایش از محافظ و گلس استفاده می‌کنند در چندین مورد مشابه مشاهده شده است که صفحه نمایش تا حد زیادی پاسخگویی خود را از دست می دهد و به خوبی عمل نمی نمایند

 نوشته های انتشار یافته در فروم اپل به این واقعیت اشاره می‌کنند که بکار بردن محافظ صفحه نمایش باعث می شود که  صفحه لمسی غیر پاسخگو می شود به طوری که کاربران نمی توانند قفل صفحه نمایش خود را باز کنند و یا صفحه را به پایین یا بالا بغلتانند.

 همین طور به کار بردن گلس باعث شده است که حس گر اثر انگشت صفحه نمایش نتواند بدرستی عمل نماید و پاسخگو باشد که این بازگشایی قفل صفحه نمایش را با مشکل مواجه می کند. در برخی موارد دیگر مشاهده شده است که صفحه نمایش برخی اوقات درست عمل می‌کند و در برخی موارد دیگر از پاسخگویی خود را از دست می دهد.

 همین طور بخش دیگری از کاربران در هنگام قرار دادن آیفون در درون قاب یا محافظ نیز با مشکل مشابهی روبرو شده و متوجه شدند که با این کار تا حد زیادی صفحه نمایش قابلیت تاچ و پاسخگویی خود را از دست می‌دهد بطوری که برخی از کاربران برای حل این مشکل با فکر اینکه اشکال اصلی از نوع محافظ صفحه نمایش ممکن است باشد آن را تغییر دادند اما این راهکار موثر واقع نگردید. در نهایت با برداشتن محافظ پاسخگویی صفحه نمایش به حالت اول بازگشت. 

 اما در برخی موارد نیز بکارگیری محافظ صفحه نمایش به تنهایی و بدون قرار دادن در داخل قاب، مشکل را حل کرد و به محض اینکه آیفون در درون قاب قرار می‌گرفت پاسخگویی صفحه نمایش با دوباره با مشکل روبرو بود.

(0) نظر
X