texnoli

texnoli

اپل قرارداد خود را با شرکت پگاترون بعد از گزارش تخلف به حالت تعلیق در آورد

سه شنبه بیستم 8 1399


پگاترون یکی از شرکت های اصلی در زمینه مونتاژ قطعات آیفون از این به بعد دیگر از اپل سفارش جدیدی دریافت نخواهد کرد تا اینکه به گزارش تخلف آن رسیدگی شود. هنوز مدت زمانی زیادی از سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری این شرکت در یک کارخانه ویتنامی جدید نمی گذرد و حالا یکی از شرکای مونتاژ کننده آیفون اپل به نام پگاترون تا زمان رسیدگی ورفع تخلف از اپل سفارش جدیدی دریافت نخواهد شد.

براساس گزارش بلومبرگ اپل کشف نمود که شرکت پگاترون از دانشجویان و دانش آموزان به صورت کارگرهای عادی کار می کشد و این بدان معنی است که آنها می‌توانند در شیفت شب و یا به صورت اضافه کاری در کارخانه مشغول به کار شوند ک این برخلاف تعهدات این شرکت با اپل است.

اپلمی گوید که این شرکت با ایجاد اسناد جعلی توافق‌های میان طرفین را زیر پا گذاشته است که از آن جمله می‌توان به اجازه دادن به دانشجویان برای کار کردن در شیفت شب و یا به صورت اضافه کاری اشاره نمود. اپل ادامه می دهد که مدیران این شرکت برای این تخلف مسئول می‌باشند و موظف هستند تا به این تخلفات رسیدگی کرده و آن را برطرف نماید.

اپلهمچنین می‌گوید متوجه شده است که این شرکت با ایجاد مدارک جعلی سعی در مخفی کردن این تخلفات داشته است. اما در تحقیقات خود متوجه هیچ گونه شواهدینسبت به کار اجباری و یا کار کشیدن از افراد زیر سن قانونی دریافت نکرده است.

شرکت لارگان در پاسخ به این گزارش یکی از مسئولین شرکت اخراج نموده است. یکی از مدیران این شرکت به بلومبرگ گفته است که  که ما در حال رسیدگی به این تخلف هستیم و با ارائه نظارت های جدید مطمئن هستیم که می توانیم دوباره به توافق مجدد با اپل برسیم.

هنوزمشخص نیست که این شرکت از دریافت کدام سفارشات در آینده محروم خواهد شد یااینکه اپل محدودیت‌ هایی را برای ارسال سفارش به این شرکت در نظر خواهد گرفت. اما آنچه مسلم است شرکت پگاترون تا زمان پایان قرارداد فعلی خود همچنان به مونتاژ قطعات آیفون ادامه خواهد داد.

 اما به احتمال زیاد سفارشات آینده مربوط به این شرکت به شرکت های رقیب دیگری نظیر Luxshare داده خواهد شد

(0) نظر

ارسال سفارشات هوم پاد مینی به اوایل دسامبر موکول شد

سه شنبه بیستم 8 1399


سفارش برای جدید ترین بلندگوی اسمارت اپل به نام هوم پاد مینی از جمعه گذشته آغاز شده است و تاریخ ارسال محموله ها به اوایل دسامبر موکول شده است. اولین موج پیش سفارش های هوم پاد مینی انتظار می رفت که  تا روز دوشنبه یعنی ۱۶ نوامبر به دست مشتریان برسد، اما با وجود برخی تاخیر ها در چرخه تولید این وسیله انتظار برخی تاخیر ها برای رنگ خاصی نیز وجود خواهد داشت.

به عنوان مثال سفارش هوم پاد مینی از طریق پرداخت آنلاین وب سایت اپل با انتخاب رنگ خاکستری فضایی تاریخ ارسال و تحویل محموله را بین ۲ دسامبر و ۹ دسامبر از طریق ارسال اکسپرس دریافت خواهد کرد، اما از طریق ارسال عادی تاریخ دریافت محموله بین ۳ دسامبر تا ۱۰ دسامبر خواهد بود.

امابرای رنگ سفید تاریخ ارسال بین ۲۴ نوامبر تا ۲ دسامبر با ارسال اکسپرس خواهد بود و برای ارسال عادی این تاریخ از ۲۵ نوامبر تا ۳ دسامبر در نظر گرفته خواهد شد. تفاوت بین زمان ارسال محموله بین رنگ های سفید و خاکستری فضایی می تواند نشان از واقعیت باشد که رنگ خاکستری فضایی از محبوبیت بیشتری در میان سفارش های موجود برخوردار می باشد.

ازطرف دیگر این تفاوت در ارسال محموله بین رنگ های سفید و خاکستری می‌تواند به دلیل برخی مشکلات در چرخه تولید محصول برای مدل خاصی نیز باشد. بنابرایناگر شما به دنبال خرید هوم پاد مینی هستید و می خواهید آن را هر چه زودتر تحویل بگیرید بهتر است رنگ سفید را انتخاب نمایید.

لازمبه ذکر است پیش سفارش برای مدل های آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۲ پرو مکس از روز جمعه گذشته آغاز شده و از آنجایی که تقاضا برای سفارشات به حد کافی بوده است برخی رنگ های آیفون ۱۲ مینی ۲۵۶ گیگ و همین طور برخی رنگ ها و ظرفیت های آیفون ۱۲ پرو مکس تا اواخر نوامبر یا اوایل دسامبر به دست مشتریان نخواهد رسید.

(0) نظر

اپلیکیشن آنالیز سرفه می تواند COVID-19 را از طریق صدا شناسایی کند

دوشنبه نوزدهم 8 1399


محققان در مرکز پژوهشی MIT  از طریق  تکنیکهای هوش مصنوعی و درک ماشینی نرم‌افزاری را ایجاد نموده اند می تواند اشخاصی که مبتلا به کرونا (COVID-19) می باشند را تنها از طریق تشخیص صدای سرفه و شناسایی کند. این برنامه پس از انجام آزمایشات بیشتر و تایید نهایی می تواند به صورت اپلیکیشن آیفون در تست های روزمره به کار رود.

 تابه حال آیفون به کاربران کمک می کرد تا با نزدیک شدن به افراد مبتلا  به آن ها هشدار دهد، اما محققان MIT  به دنبال توسعه اپلیکیشن می باشند که از طریق آن آیفون بتواند از پخش بیشتر ویروس جلوگیری نماید.

 براساس مقاله ای که به وسیله تیم این محققان در ژورنال مهندسی زیست شناسی و پزشکی انتشار یافته است ادعا می شود که از طریق مدل هوش مصنوعی که با ایجادآزمایشات زیاد و وارد نمودن داده های متعدد این امکان به وجود آمد که این برنامه بتواند تفاوت میان افراد ناقل بدون علامت و آنهایی که سالم بودن را تشخیص دهد.

این اپلیکیشن با ضبط و آنالیزصدای سرفه‌ها قادر بوده است که تا حد ۹۸.۵ درصد اوقات نتیجه را درست تشخیصداده و توانسته است از این طریق افراد مبتلا به کرونا (COVID-19) را شناسایی کند. این تیم با جمع‌آوری بیش از ۷۰ هزار نمونه‌ سرفه ضبط شده از طریق وب سایتی که مردم می توانستند صدای سرفه خودشان را از طریق گوشی های همراه یا وسیله های دیگر ضبط و ارسال نمایند انجام شده است.

علاوهبر این به طور همزمان مردم می‌توانند در نظرسنجی‌های شرکت کنند که از آنهااطلاعات بیشتری در مورد  علائم و شرایط بیماری خود درخواست می کند و نتیجهبا نمونه صدای سرفه تجزیه و تحلیل می نماید. از میان دویست هزار نمونه‌ سرفه ضبط شده ۲۵۰۰ نفر مبتلا به کرونا (COVID-19) شناسایی شدند که برخی از آنها افراد ناقل بدون علایم بودند. 

این برنامه به نظر می رسد بعد از انجام آزمایشات تکمیلی بیشتر برای ساخت اپلیکیشنی مورد استفاده قرار گیرد که قابل دانلود و استفاده از آن در آیفون۱۲ یا مدل های قدیمی تر وجود خواهد داشت.

(0) نظر

اپل آیفون ۱۲ استودیو را برای ترغیب فروش گارد ها و کیف های آیفون ایجاد نمود

دوشنبه نوزدهم 8 1399


اپل صفحه وب آیفون ۱۲ استودیو را ایجاد نمود که تجربه ای است که به کاربران آیفون ۱۲ اجازه می دهد تا به صورت مجازی رنگ ها و ترکیبات مختلف لوازم جانبی را روی گوشی‌های همراه خودشان امتحان نمایند و به ترکیب مورد دلخواه خود دستیابی پیدا کند.

آیفون۱۲ استودیو که روز شنبه رونمایی شد در کاربردی مشابه با اپل واچ استودیو ایجاد گردیده است. این استودیو در حقیقت  صفحه ای از وب سایت اپل می باشد که به کاربران اجازه می‌دهد تا رنگ های مختلف از اپل واچ و بندهای مختلف رابا همدیگر را انتخاب نمود و در نهایت به ترکیب مورد های خود دست یابند. درروند مشابهی در صفحه آیفون ۱۲ استودیو کاربران می توانند به شخصی سازی آیفون ۱۲ خود دسترسی پیدا نمایند.

بازدیدکنندگان صفحه وب آیفون ۱۲ استودیو می توانند یکی از گزینه های آیفون ۱۲ آیفون، ۱۲ مینی، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس را انتخاب کنند و از میانرنگ های موجود یکی را برگزینند.  بعد از آن کاربران می توانند برای هر وسیله لوازم جانبی  مورد دلخواه خود را به همراه کیف یا والت مگ سیف انتخابنموده و به صورت مجازی روی وب سایت هر یک از این گزینه ها را روی آیفون قرار دهند و در نهایت ترکیب نهایی را مشاهده کنند.

بعداز انتخاب گزینه نهایی از کاربران درخواست می شود که نام خود را وارد کنندو در ادامه آنها می توانند ترکیب نهایی را روی سایت مشاهده نمایند و یا اینکه در صورت لزوم آن را به صورت فایل تصویری دانلود نمایند. نتیجه نهایی در حقیقت یک تصویری از آیفون و ترکیب لوازم جانبی با آن است که به همراه هشتگ آیفون ۱۲ استودیو روی سایت ایجاد خواهد شد.

اینحرکت از جانب اپل با همان منظور مشابه با ایجاد اپل واچ استودیو انجام شدهاست و قصد اصلی از این کار کمک کردن به کاربران برای انتخاب لوازم جانبی مورد دلخواه خود و در نهایت تشویق برای خرید آیتم های اضافی مانند کیف ها ووالت های مگ سیف می باشد

(0) نظر

قابلیت ترجمه مرورگر سافاری در iOS 14 برای کشورهای بیشتری فعال گردید

شنبه هفدهم 8 1399


بر اساس گزارشات اپل در حال توسعه دستیابی به قابلیت iOS 14  که به کاربران اجازه می‌دهد که صفحات وب را از طریق سافاری ترجمه نمایند. این ویژگی در ماه سپتامبر به  iOS 14  به کاربران ایناجازه را می دهد تا با استفاده از مرورگر سافاری صفحات وب را به زبان‌های مختلف ترجمه نمایند. برای این امر کاربران با انتخاب  آیکون “aA”  در قسمت آدرس الکترونیکی مرورگر می توانند عمل ترجمه را انجام دهند.

ایندکمه قبلاً عمل تغییر اندازه فونت را برای صفحات وب انجام می‌داد ولی در حال حاضر عملکرد آن گشترش یافته و با استفاده از آن می توان زبان مورد نظر را انتخاب کرده و عمل ترجمه به  زبان دلخواه انجام داد. این ویژگی سافاری در ابتدای رونمایی فقط برای ایالات متحده فعال بود اما در نسخه  iOS 14.2  که پنج شنبه منتشر شد قابلیت ترجمه برای کشورهای بیشتری در دسترس قرار گرفته است.

این ویژگی در حال حاضر برای کشورهای برزیل و آلمان نیز فعال شده است. امادر روز های آتی به نظر می‌رسد برای کشور های بیشتری مورد دسترس قرار گیرد. ذکر این نکته لازم است ترجمه از طریق سافاری نباید با اپلیکیشن ترجمه اشتباه گرفته شود. اپل در iOS 14 اپلیکیشن مجزایی به نام Translate app را معرفی نمود.

ایناپلیکیشن قادر است متن و ترجمه صداها را در هم ادغام نموده و تجربه لذت بخشی را برای کاربر به وجود دارد. این سیستم می تواند زبان هایی نظیر عربی،چینی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، کره ای، روسی و اسپانیایی به یکدیگر ترجمه نماید. لازم به ذکر است که هر دو ترجمه از طریق سافاری و اپلیکیشن ترجمه ۱۱ زبان ذکر شده را حمایت می‌کنند.

اماهمان طور که ذکر شد به نظر می رسد که با بروز رسانی های بعدی در نسخه های جدید تر iOS 14 زبان های بیشتری لیست زبان های قابل ترجمه در این برنامه‌هاقابل دسترس بشوند.

(0) نظر

آیفون ۱۲مینی، آیفون ۱۲ پرو مکس و هوم پاد مینی برای پیش سفارش آماده می باشند

شنبه هفدهم 8 1399


 اپل در حال حاضر سفارش مدل های آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۲ پرو مکس را از طریق فروشگاه آنلاین خود و همچنین اپلیکیشن اپل استور را می پذیرد. سفارش از حالا به بعد در بیش از ۳۰ کشور  برای مدل های جدید آیفون در سراسرجهان در دسترس می باشد.  مدل های جدید قرار است به صف مدل های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو که در ماه اکتبر فروش آنها آغاز شد بپیوند

 قیمتها از ۶۹۹ دلار و ۷۲۹ دلار برای مدل های SIM-free و ظرفیت ۶۴ گیگابایت شروع می شود. این قیمت ها برای مدل آیفون ۱۲ مینی در نظر گرفته شده است که مقرون به صرفه ترین مدل آیفون در سال اخیر محسوب می شود. این مدل دارای همان قابلیت های موجود در آیفون ۱۲ می باشد اما اندازه آن کوچک تراست. این مدل با صفحعه نمایش ۵.۴ اینچی برای کسانی که وسیله های جمع و جور و کم حجم را ترجیح می دهند بسیار مناسب می باشد.

آیفون۱۲ پرو مکس بزرگ ترین و گران ترین آیفون امسال می باشد. این مدل دارای اندازه صفحه نمایش ۶.۷۱ اینچ بوده و قیمت آن از ۱۰۹۹ دلار شروع می شود. اینمدل از لحاظ قابلیت شبیه به آیفون ۱۲ پرو می باشد اما از لحاظ اندازه از آن بزرگتر بوده و همین طور برخی از تکنولوژی های پیشرفته دوربین در این مدلبه طور منحصر به ‌فرد اضافه شده است.

آیفون۱۲ پرو مکس دارای لنز سه تایی با حسگر لیدار می باشد اما با این تفاوت که در اینجا حسگرها بزرگ تر بوده و قابلیت بهتری در شرایط  کم نور ارائه می دهد.  تمام مدل های آیفون ۱۲ از طراحی گوشه های مسطح برخوردار می باشند یعنی طراحی که به طور مشابه در آیپد با صفحه نمایش تمام صفحه بکار رفته است. این مدل علاوه بر این دارای فیس آیدی و تکنولوژی ۱۴A و قابلیت ۵ جی میباشد.

 در ایالات متحده تمامی مدل های آیفون ۱۲ شبکه های ۵ جی sub-6GHz  و mmWave را حمایت می کند در صورتی که درکشور های دیگر تنها قابلیت ارتباطی ۵ جی از نوع sub-6GHz  امکان پذیر است.

درکنار مدل‌های جدید آیفون، اپل همچنین سفارش برای مدل مقرون به صرفه هوم پاد به نام هوم پاد مینی را از امروز آغاز کرده است. این مدل جدید از بلندگو های جمع و جور و کامپکت برخوردار است، تنها ۹۹ دلار قیمت دارد و از طریق اپل استور اپلیکیشن اپل استور قابل خریداری است.

(0) نظر

زاکربرگ: ویژگی ردیابی و منع تبلیغات در iOS14 به صاحبان مشاغل کوچک آسیب اقتصادی وارد می آورد

پنج شنبه پانزدهم 8 1399


 مدیر عامل فیس بوک مارک زاکربرگ اپل را مورد انتقاد قرار داد و بیان نمود که ویژگی بلاک کردن تبلیغات توسط کاربران در iOS 14  تواند صدمات جدی اقتصادی حاصل از COVID-19 را چند برابر کند. زاکربرگ در مراسم گزارش مالی بار دیگر این طور بیان نمود که اپل و نوع  استراتژی اش می تواند به صاحبان مشاغل کوچک که در حال بازیابی از شرایط کرونا هستند آسیب برساند.

بر اساس گزارش بیزینس اینسایدر به طور اخص زاکربرگ ویژگی جدید ردیابی و بلاک کردن تبلیغات در نسخه جدید iOS 14 انتقاد قرار می دهد. بنابراین ویژگی اخیر به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند هر اپلیکیشنی را در مورد اطلاعاتی که از آنها می خواهد ردیابی و یا در صورت لزوم بلاک کند. او این طور بیان می کند که کمپانی هایی مانند اپل می توانند تاثیرات منفی قابل توجهی بر مشاغل کوچک و بهبودی اقتصادی سال ۲۰۲۱ و یا فراتر از آن بگذارند. 

او در ادامه می گوید که در حال حاضر تبلیغات سفارشی شده و شخصی سازی شده هدف دار در حال کمک به صاحبان مشاغل کوچک برای یافتن مشتریان خود و رشد کسب و کار و ایجاد مشاغل بیشتر می باشد. در حالی که زاکربرگ به طور اخص اپل را مورد انتقاد قرار می دهد و تاثیر منفی استراتژی های آنرا در مشاغل کوچک مورد هدف قرار می دهد، خود فیسبوک به کمپانی هایی که استراتزی شبیه اپل دارند اجازه می دهد تا در سایت خود تبلیغات کنند.

اپل قصد داشت که در به روز رسانی آخرین نسخه iOS 14  در ماه سپتامبر این ویژگی جدید را اعمال کند، اما این تغییرات تا اوایل سال ۲۰۲۱ به تاخیر افتادند. او در ادامه حرف های خود می گوید فیس بوک در سه ماهه اول ۲۰۲۱  تاثیرات منفی این تغییرات را احساس خواهد کرد. هم ‌زمان با این بیانیه، گروهی از صاحبان تبلیغات در فرانسه، دولت را بر سر مشکل مشابهی تحت فشار قرار دادند و امیدوارند که اپل بتوانند این ویژگی را برای مدت طولانی تری به تاخیر بیندازد.

(0) نظر

بر اساس گزارشات اپل در حال ساخت مک پرو با اندازه کوچک تر مجهز به چیپ اپل سیلیکون می باشد

پنج شنبه پانزدهم 8 1399


بر اساس گزارش بلومبرگ یکی از مراحل انتقالی به سمت استفاده از چیپ های اپل سیلیکون طراحی مک های جدید با اندازه کوچک تر می باشد که مجهز به چیپ های ساخت اپل به نام اپل سیلیکون هستند. بر این اساس گفته می‌شود مک پرو های جدید از لحاظ ظاهری شبیه به مک پرو کنونی بوده اما با شکل جمع و جور تر و تقریباً نصف اندازه آن ها طراحی خواهد شد.

هنوز مشخص نیست که آیا مک پرو های جدید به طور کامل جایگزین مدل کنونی خواهد بود و یا اینکه به صورت جداگانه و یا به همراه مک پرو به فروش خواهد رفت. اما مطابق گزارش بلومبرگ در سال قبل اپل در حال ساخت و توسعه مک پرو های کنونی ولی از لحاظ اندازه نصف آن می باشد اما هنوز مشخص نیست آن ها جایگزین مک پرو کنونی شوند یا اینکه به صورت یک مدل جداگانه ارائه خواهند شد. 

چیپ های ساخت اپل می توان به کمپانی کمک کند تا کامپیوتر هایی با اندازه کوچک تر بسازد که این بدلیل کم مصرف تر بودن این چیپ ها می باشد. اما مدل‌های کنونی مک پرو بزرگ و جادار هستند و این بیشتر به این دلیل است که قطعات حجیمی مانند چیپ های گرافیکی و حافظه های داخلی را در خود جای می دهند.

بر اساس شایعات مک پرو جدید قرار نیست در سال ۲۰۲۰ آماده شود ولی احتمالاً در سال های ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ آماده رونمایی خواهد شد. اپل قصد دارد که تمام کامپیوتر های مک خود را در طول دو سال به اپل سیلیکون انتقال دهد و استفاده از چیپ های اینتل را کنار بگذارد. اما هنوز مشخص نیست آیا مک بوک پرو های جدید  مجهز به چیپ های اپل از طراحی‌های متفاوتی برخوردار باشند یا نه، اما به نظر می رسد آنها از لحاظ شکل ظاهری فرم جمع  و جور تری دارا باشند.

در مراسم هفته بعد اپل قرار است مک بوک پرو ۱۳ اینچی، مک بوک پرو ۱۶ اینچی و مک بوک ایر ۱۳ اینچی که مجهز به چیپ های سیلیکونی  می باشد را معرفی نماید

(0) نظر

اپل می گوید کاهش کمیسیون اپ استور می تواند در میزان درآمد کل شرکت تاثیر منفی بگذارد

چهارشنبه جهاردهم 8 1399

اپل به سرمایه‌گذاران هشدار داد که تغییر در کمیسیون اپ استور می توانددر مرحله تولید مک بوک پرو را نیز دچار اشکال نماید. این در حالی است که برخی از برنامه نویسان و توسعه دهندگان اپلیکیشن از اپل خواستند تا کمیسیوناپ استور را کاهش و یا کاملا آن را حذف نماید.

بلومبرگ گزارش می دهدکه این هشدار به سرمایه‌ گذاران بورس توسط اپل در روز جمعه ارسال شد. از همان زمانی که اپ استور در سال ۲۰۰۸ معرفی شد کمیسیون ۳۰ درصد برای هر نوع خرید از طریق فروشگاه آنلاین شامل اپلیکیشن ها و خریدهای داخل اپلیکیشن اعمال می شد.

در سال های اخیر توسعه دهندگان وب از میزان کمیسیون اپ استور ناراضی بوده و از اپل خواسته‌ اند که این میزان را کاهش دهد. اپل در جواب به سرمایه ‌گذاران هشدار داد که هر نوع کاهش در میزان ۳۰ درصد کمیسیوناپ استور می تواند تا حد قابل ملاحظه‌ای درآمد و وضعیت مالی کمپانی را دچار مشکل نماید.

 اپل در چند روز گذشته گزارش درآمد سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ را با مقدار درآمد ۶۴.۷ میلیارد دلار و ۱۲.۶ میلیارد سود اعلام نمود. در این میان سرویس اپ استور میزان ۱۴.۵ میلیارد دلار را به خود اختصاص داد که نسبت به سال قبل که ۱۲.۵ میلیارد دلار بود روند افزایشی را نشان می دهد.بخشی از این اعداد و ارقام در ارتباط با میزان درآمد و سود مربوط به اپ استور می شود. بنابر این هر گونه تغییری در میزان درآمد اپ استور می تواند در میزان کل درآمد شرکت تاثیرات قابل توجهی را بگذارد.

چندی پیش فورتنایت از اپ استور در پی سرپیچی کمپانی اپیک گیمز از پرداخت کمیسیون در قبال خرید های داخل اپلیکیشن منع گردید. در این مورد ادعای اپیک گیمز سازنده بازی فورتنایت این است که اپل با تحت فشار قرار دادن برنامه نویسان ومجبور کردن آن ها به پرداخت کمیسیون های گران قیمت از قانون سرپیچی کرده است. اما با توجه به بیانات اخیر اپل به نظر نمی رسد که این شرکت بخواهد درزمینه کاهش میزان کمیسیون اپ استور تغییراتی را ایجاد نماید.

(0) نظر
X