texnoli

texnoli

شرکت کورسایر Corsair اپلیکیشن اپوکم EpocCam را که می‌تواند آیفون را تبدیل به وب کم مک بوک نماید را خریداری نمود

سه شنبه سیزدهم 8 1399


اپوکم که اپلیکیشنی دو قسمتی است که می تواند آیفون را تبدیل به وبکم نماید توسط شرکت Corsair خریداری شد تا در محصولات تولید محتوا مورد استفاده قرار گیرد. Corsair شرکتی است که برای تولید موس و کیبورد های حرفه ای اش شهرت دارد. همچنین دارای یک بخش فرعی به نام الگاتو می باشد که در زمینه تولید نرم افزار و سخت افزار برای ویدئو استریمینگ تخصص دارد.

به نظر می‌رسد که اپلیکیشن اپوکم نیز قرار است به صف جدید محصولات این کمپانی اضافه شود. در حقیقت اپلیکیشن EpocCam اخیراً نسخه جدیدی از برنامه خود را در iOS منتشر نمود که با محصولات الگاتو سازگاری بهتری نشان می دهد که این را می توان یکی از دلیل های اصلی تصمیم برای خرید این اپلیکیشن دانست.

شرکت  Corsair در ادامه می افزاید که در بروزرسانی های آینده قرار است بهینه سازی هایی در زمینه سازگاری بیشتر با محصولات این شرکت به وجود آید. Corsair می‌گوید اپلیکیشن EpocCam یکی از اپلیکیشن های ویدئوئی پرطرفدار و کارآمد اپ استور می باشد. این اپلیکیشن از دوربین آیفون یا آیپد استفاده نموده و آن را تبدیل به وب کم برای کامپیوتر های PC یا مک می کند و از این طریق قابل استفاده در برنامه های ویدئو کنفرانس نظیر زوم، اسکایپ، گوگل میت  و مایکروسافت تیمز می باشد.

شما می توانید اپلیکیشن EpocCam  را از اپ استور دریافت کنید که یک بخش از آن در روی آیفون نصب شده و بخش دیگر روی مک یا PC نصب خواهد شد. این اپلیکیشن قادر خواهد بود تا استریم های ویدئوئی را  به صورت بی سیم با کیفیت ۴۸۰×۶۴۰ تولید نماید.

نسخه پرو این اپلیکیشن ۷.۹۹ دلار قیمت دارد که قادر است استریم هایی با کیفیت فول اچ دی ۱۰۸۰ تولید کند و همچنین آیفون را به صورت میکروفون در مک نیز مورد استفاده قرار دهد. آخرین مدل های مک اپل برای اینکه دارای وب کم هایی با کیفیت ۱۰۸۰ بودند مورد انتقاد برخی قرار گرفتند، زیرا برخی کاربران به دنبال کیفیت  ۴k  برای برقراری ویدیو کنفرانس های خود می باشد اگر چه این مقدار کیفیت لازم به نظر نمی رسد.

(0) نظر

گارد های آیفون ۱۲ Incipio با قابلیت ضد جرم ‌می توانند تا حد ۱۲ فوت مقاومت در برابر افتادن را تحمل کنند

سه شنبه سیزدهم 8 1399


همزمان با آغاز پیش سفارش آیفون های مدل  ۱۲ پرو مکس و آیفون ۱۲ مینی، شرکت Incipio  گاردهای ویژهای را برای مدل های ارائه نموده است که می توانند تا حد زیادی آیفون را از ضربه های ناشی از افتادن تا حد ۱۲ فوت محافظت کند و همینطور پوشش محافظتی ویژه این گارد ها از باقیماندن جرم و میکروب در سطح جلوگیری نماید.

کاربران می‌توانند به محافظت بالای این گارد ها که تحت مدل Duo case  نام گذاری شده است اعتماد کنند. این گاردها دارای تکنولوژی دو لایه محافظتی بوده که به خوبی می توانند ضربات و صدمات ناشی از افتادن را تحمل کنند. علاوه بر این این گاردها از لحاظ شکل ظاهری بسیار خوش فرم بوده و حجم زیادی را به آیفون اضافه نمی کنند.

۱.۷  میلی متر ضخامت:  کیس های مدل  Duo  علاوه بر دوام و استقامت ویژه ای که دارند دارای ضخامت بسیار نازکی در حد یک ۱.۷ میلی متر می باشد. ضخامت بسیار کم لبه ها، ۵۰ درصد فاصله بیشتری را بین صفحه نمایش و لبه ها به وجود می آورد و این چیزی است که در گاردهای معمولی مشابه وجود ندارد. در قسمت پشتی نیز آن ها به خوبی می‌توانند مجموعه لنز ها و دوربین ها را از خطرات احتمالی مصون بدارند.

 محافظت در برابر جرم و باکتری:  با توجه به اهمیت حفظ بهداشت و موازین سلامتی در شرایط اخیر، کاربران بیشتر نگران با تماس با وسیله می باشند که می تواند هر بار آنها را با جرم و باکتری های مختلف آلوده کند. بسیاری از ما هر روز در تماس مستقیم با سطوح موجود در وسایل نقلیه عمومی و انتقال سریع جرم و میکروب به سطح گوشی های اطراف خود هستیم. اما گارد Incipio’s Duo  دارای ترکیب ضد باکتری می باشند که می تواند بهتر از پارچه شلوار یا دستمال جیب شما، باکتری‌ها را از وسیله  حذف نماید. این گاردها می توانند تا حد ۹۹% جرم و باکتری را از سطح گوشی همراه بدون هیچ گونه نگرانی از شستن و تمیز کردن وسیله پاک نمایند.

(0) نظر

چگونه تشخیص دهیم که در iPhone 12 به کدام نسخه از فناوری ۵G متصل شده‌ایم؟

دوشنبه دوازدهم 8 1399


نقطه مشترک در بین مدل‌های مختلف آیفون ۱۲،فناوری ۵G است، با این حال این فناوری انواع گوناگونی دارد که از رایج ترین آنها می‌توان به sub-6GHz، mmWave اشاره کرد.

آیفون۱۲ اولین گوشی هوشمند کمپانی اپل است که با فناوری ۵G سازگار است. با گسترش فناوری ۵G در سراسر جهان، کاربران آیفون می‌توانند به نسل بعدی شبکه‌های تلفن همراه یعنی ۵G دسترسی داشته باشند. برای اینکه بدانید تلفن همراه شما به چه نوع اتصال ۵G متصل است، فقط باید به آیکون شبکه که در گوشهسمت راست و بالای آیفون ۱۲ قرار دارد نگاه کنید.

  • اگرفقط نماد ۵G  را مشاهده کنید، به این معنی است که شما به نسخه sub-6GHz فناوری ۵G متصل هستید. نسخه ی sub-6GHz فناوری ۵G می‌تواند از LTE سریعتر اما  mmWave کندتر باشد.

  • اگر نشان  ۵G UW یا +۵G رامشاهده می‌کنید، این بدان معناست که به نسخه mmWave فناوری ۵G متصل هستید که نسبت به ۵G استاندارد سریعتر است.

  • اگر نماد ۵G E نمایش داده می‌شود، شما به شبکه ۵G متصل نیستید.

استفاده از فناوری ۵G

البتهفناوری ۵G هنوز همه گیر نشده است و احتمال این وجود دارد که هنوز در بسیاری از  مکان‌ها به LTE متصل باشید و تلفن شما برای اکثرا LTE و ۵G E رانشان می‌دهد. این ممکن است به این دلیل باشد که شما در منطقه ای هستید که هنوز ۵G در آن جا قابل دسترسی نیست، مخصوصاً برای مناطق روستایی.

آیفون۱۲ همچنین قابلیتی به نام “حالت داده هوشمند” را ارائه می‌دهد. این حالت به طور پیش فرض فعال می‌شود و صرفا در زمان‌هایی که به سرعت زیاد احتیاج دارید فناوری ۵G را فعال می کند. بنابراین این کار باعث صرفه جویی در مصرف باتری می‌شود.

در برخی موارد ممکن است iPhone شما نشان دهد که می‌توانید به ۵G متصل شوید، اما در واقع ممکن است اتصال شما را به LTE تغییر دهد تا در مصرف داده و عمر باتری صرفه جویی کنید. در این موارد، آیفون شما ۵G را نمایش می‌دهد اما در واقع به LTE متصلمی‌شود.

البته اگر ترجیح می دهید ۵G را به طور دائم روشن یا خاموش کنید، می توانید در قیمت تنظیمات آیفون خود این مورد را فعال یا غیر فعال کنید.

(0) نظر

تعویض و تعمیر دوربین آیفون ۱۲ تنها توسط تکنسین های اپل امکان پذیر می باشد

دوشنبه دوازدهم 8 1399


خانواده مدل های آیفون ۱۲ مانع جدیدی را برسر راه تعمیر آیفون ۱۲ توسط تکنسین های غیر از اپل به وجود می آورد، زیرا اپل برای تعویض سیستم دوربین مرحله نرم افزاری جدیدی را تعبیه نموده است کهفقط توسط کارشناسان و تکنسین های اپل انجام پذیر است.

اپلدر طول سال‌ها با ایجاد محدودیت های مختلف بر سر راه تعمیر و تعویض همیشه مشکلاتی را برای تعمیرکاران عادی بوجود می آورد. اما بر اساس آزمایشات انجام شده جدید، مدلهای آیفون ۱۲ مانع جدیدی را بر سر روند تعمیر دوربین آیفون ۱۲ قرار می دهند که ممکن است به طور کامل روند تعمیر پذیری این وسیلهرا تحت تاثیر قرار دهد.

بر اساس آزمایشات انجام شده توسط سایت iFixit مشخص شده است که دوربین آیفون ۱۲ به نرم افزار شناسایی  پس از تعویض دوربین احتیاج دارد، به طوری که اگر این مرحله شناسایی انجام نشود دوربین به طور کامل کار نخواهد نمود. اما در مدل های قدیمی تر چنین مرحله ای وجود نداشت و دوربین به آسانی توسط افراد تعمیرکار قابل تعویض بود.

 iFixit می‌گوید که دوربین و صفحه نمایش از جمله معمول ترین قسمت هایی هستند که به طور متناوب توسط کاربران احتیاج به تعمیر و تعویض دارد. دوربین آیفون ۱۲ اگر بدون نرم افزار شناسایی رسمی اپل تعویض شود در ابتدا این طور به نظر میآید که بدون مشکل کار خواهد نمود. اما به تدریج با استفاده بیشتر بخش هاییاز عملکرد آن به درستی کار نخواهد کرد.

 اینسایت در ادامه بیان می دارد که به عنوان مثال دوربین از تغییر به حالت اولترا واید سرباز زد و به طور کامل در برابر این فرمان هیچ واکنشی نشان نداد. ابتدا اینجا به نظر می‌آمد که این فقط یک باگ نرم افزاری است اما با مراجعه به دستور راهنمای تعمیر اپل این طور مشخص شد که دوربین فقط توسط تکنسین های تایید شده اپل و با استفاده از نرم افزار ویژه قابل تعویض خواهدبود.

همینطور در ادامه مشخص شد که عدم استفاده از این برنامه شناسایی علاوه بر دوربین قسمت های محافظتی و امنیتی وسیله را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. بر اساس این شواهد ظاهرا اپل در پیپیچیده نمودن تعمیر و کنترل نمودن هر چه بیشتر روند تعمیر محصولات خود می باشد.

(0) نظر

به دنبال تقاضای شدید برای آیفون ۱۲ پرو، اپل سفارش چیپ های لیدار را افزایش داد

يکشنبه یازدهم 8 1399


 به گزارش دیجی تایمز که یک منبع خبری صنعتی در تایوان می باشد تقاضا برای سفارش آیفون ۱۲ پرو در میان مشتریان آنقدر شدید بوده است که اپل سفارش قطعات لازم برای ساخت آیفون ۱۲ پرو را گسترش داده است.

بر اساس گزارشات موجود در نتیجه تقاضای رو به افزایش آیفون ۱۲ پرو، بخصوص در ایالات‌متحده اپل سفارش چیپ های VCSEL را که برای حسگرهای لیدار لازم است را افزایش داده است. محبوبیت مدل های پرو به نظر می‌رسد که اپل را نیز متعجب کرده است زیرااین کمپانی بیشتر انتظار داشت با ارائه مدل آیفون ۱۲ که نسبت به سایر مدل ها ارزان تر بود میزان سفارش آیفون را از این طریق افزایش دهد و از این جهتخودش را بیشتر برای قطعات لازم برای آیفون ۱۲ آماده کرده بود.

براساس فروش آیفون ۱۲ پرو به برخی از تولید کننده های چرخه محصولات اپل گفتهشده است که با اطمینان خاطر میزان تولید چیپ های VCSEL و حسگرهای فیس آیدیرا افزایش دهند. بعد از شروع ارسال مدل آیفون ۱۲ پرو مکس پیش بینی می شود که نیاز به این قطعات روند رو به افزایشی را داشته باشد.

یکشرکت تایوانی که در تولید قطعات نیمه هادی لازم ‌برای چیپ‌های VCSEL بکار رفته در آیفون ۱۲ پرو مشارکت دارد نظر خود را این طور بیان می دارد که روندسفارشات بسیار مثبت بوده و سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ شاهد افزایش چشمگیر سفارشات خواهیم بود.

مدل های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو از چندی پیش فروش خود را از ۱۶ اکتبر آغاز نموده اند. قیمت آیفون ۱۲ از ۷۹۹ دلار برای ظرفیت ۶۴ گیگا بایت شروع می شود برای ظرفیت های بالاتر ۱۲۸گیگ و ۲۵۶ گیگ هزینه های اضافی در نظر گرفته شده است. در حالی کهمدل پرو برای ظرفیت ۱۲۸ گیگ ۹۹۹ دلار قیمت دارد و این قیمت برای ظرفیت های۲۵۶ گیگ و ۵۱۲ گیگ به ترتیب به صورت ۱۰۹۹ دلار یا ۱۲۹۹ دلار افزایش خواهد داشت.

(0) نظر

تقاضای شدید برای ساخت آیفون ۱۲ باعث افزایش آلودگی هوا در چین شده است

يکشنبه یازدهم 8 1399


تحلیل گر صنعتی مورگان استن لی بیان می دارد که گزارش های حاصل از کیفیت هوا در برخی از شهرهای چین، افزایش فعالیتهای صنعتی مرتبط با تولید آیفون ۱۲ را مشخص می‌سازد. استن لی مطالعه کیفیتهوا را در شهر Zhengzhou که مرکز اصلی تولید قطعات اپل می باشد را مورد مطالعه قرار داده است.

استنلی عقیده داردکه در شهر شنزن تولیدات صنعتی در ابتدا در اوایل سپتامبر رو به افزایش گذاشت اما در بقیه زمان های سال مقداری کمتر از حد نرمال را داشت. این تحلیل گر در ادامه بیان می دارد که در شهر چنگ دوو Chengdu فعالیت‌های صنعتی در روزهای اخیر افزایش یافته است و به همان ترتیب در شهر دیگری به نام چونگ کینگ در روزهای اخیر شاهد افزایش چشمگیری در زمینه تولیدات صنعتی هستیم.

این داده ها نشان می دهند که آیفون ۱۲ با آیفون ۱۲ پرو از تقاضای بالا از آنچه مورد انتظار بوده است برخوردار می باشند. در همین چند روز دیجی تایمز اخیر گزارشی را منتشر نمود که به دلیل افزایش تقاضای بسیار زیاد برای خرید آیفون ۱۲ پرو اپل تولید کنندگان سفارش قطعات بیشتری را داده است.

اپلقرار است به زودی گزارش سه ماهه چهارم درآمد خود را منتشر کند. اگرچه این گزارش ها شامل نتایج حاصل از فروش آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو نخواهد بود. در این مورد استنلی گزارش خود را این طور می نویسد: با استفاده از داده های حاصل از کیفیت هوا از پلتفرم های خصوصی که در چین داده های کیفیت هوا را جمع آوری و منتشر می‌کنند، ما به بررسی میزان دی اکسید نیتروژن پرداختیم.این میزان در درجه اول شدت تولیدات صنعتی را در چهار شهر صنعتی چین آشکار ساخت.

به عنوان مثال در روز ۲۶کیفیت هوا از شهر Zhengzhou  که به نام شهر آیفون شهرت دارد، نشان می دهد که تولیدات صنعتی و میزان آن در روزهای اخیر به شدت افزایش یافته است. از آنجا که افزایش اخیر با افزایش تقاضا برای خرید آیفون ۱۲ همزمان می باشد میتوان تا حد زیادی این عوامل را با هم مرتبط دانست.

(0) نظر

اپل ممکن است به زودی آیفون های یک ترابایتی تولید کند

شنبه دهم 8 1399

بر اساس اظهارات جان پروسر اپل ممکن است بهزودی آیفون های یک ترابایتی را نیز به صف مدل های موجود خود اضافه نماید. او در توییتی ضمنی در مورد آیفون های یک ترابایتی این طور اشاره می کند: امیدوارم برای آیفون های یک ترابایتی آماده باشید.

امااو مشخص نکرد که این آیفون‌های پر ظرفیت در چه زمانی رونمایی خواهد شد. همان طور که می دانیم اپل معمولاً بعد از هر دو سال یک بار ظرفیت آیفون‌ها را دو برابر می کند و این بدان معناست که آیفون سال بعد به نام آیفون ۱۳ بهاحتمال زیاد از ظرفیت یک ترابایت ای برخوردار خواهد بود. نسل کنونی مدل های آیفون ۱۲ پرو شامل آیفون ۱۲ پرو و مکس دارای ظرفیت حداکثری ۵۱۲ گیگابایت می باشند و مدل های پایه دارای ظرفیت حداقل ۶۴ گیگا بایت و حداکثر۱۲۸ گیگابایت می‌باشند.

آیفون‌های اپل در طول سه سال گذشته دارای ظرفیت حداکثری ۵۱۲ گیگابایت بوده اند. در این مورد مدل های آیفون ایکس و ایکس اس مکس اولین مدل های بودند که این ظرفیت بالا را در خود جای جای دادند قبل از این مدل ها آیفون ۷، ۸x دارای حداکثر ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت بودند و مدل های قدیمی تر یعنی آیفون ۶ پلاس و ۶ اس پلاس از حداکثر ظرفیت ۱۲۸ بهره می بردند.

افزایشظرفیت در گوشی‌های همراه همیشه با استقبال مشتریان همراه بوده است و به همین خاطر، آخرین مدل های آیفون نیز به زودی نیازمند این بهینه سازی افزایشدر ظرفیت نیز می باشد. سری های آیفون ۱۲ امسال دارای قابلیت ضبط ویدئو کیفیت HDR Dolby Vision بوده و مدل های پرو می‌توانند با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه فیلمبرداری کنند که همگی به ایجاد فایل های بسیار بزرگ می‌انجامد. حتی با وجود ظرفیت کلاد cloud و قابلیت ۵ جی، بعضی کاربران در مدت زمانی کوتاه ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت را پر خواهند نمود.

(0) نظر

دعوت اپل در آستانه رونمایی از کامپیوترهای اپل سیلیکون

شنبه دهم 8 1399

اپل از توسعه دهندگان ویژه ios دعوت نمود تا در برنامه آموزشی یک به یک کامپیوترهای اپل کامپیوتر سیلیکون شرکت نمایند تا برای کامپیوترهای اپل سیلیکون که به زودی رونمایی می‌شوند آماده طراحی اپلیکیشن های ویژه آن باشند.

برنامههای آموزشی به توسعه دهندگان ios این اجازه را می دهد که به صورت یک به یکاست از مهندسین اپل راهنمایی های لازم را کسب نمایند. این مهندسین ویژه اپل مطابق با گفته کمپانی اپلیکیشن های آیفون، آیپد و مک را برای کامپیوترهای اپل سیلیکون مورد بهینه سازی قرار می‌دهند. بر اساس آنچه در اوایل امسال منتشر شد این برنامه آموزشی سریع به توسعه دهندگان کمک می کند که بتوانند در آستانه رونمایی از محصول جدید با ویژگی ها شیوه های برنامه نویسی کامپیوتر های اپل سیلیکون آشنایی بهتری پیدا نمایند.

آنهاییکه به این دوره آموزشی اپل دعوت شده اند از قبل می باید کیت آموزشی توسعه دهندگان را خریداری نمایند. بر اساس شایعات اخیر کامپیوترهای اپل سیلیکون به زودی در نوامبر مراسم ویژه ای معرفی خواهند شد. اما هنوز مشخص نیست که کدام یک از مدل های مک برای اولین بار چیپ های اپل سیلیکون را دریافت خواهند نمود.

شایعات در ماه جون همگی حاکی از این بود که مک بوک ۱۲ اینچی اپل با چیپ A۱۴ ایکس اولین کامپیوتر است که چیپ های اپل سیلیکون را دریافت خواهد کرد. تحلیل گر معروف مینگ چی کو در ماه جولای پیش‌بینی نمود که مک بوک های ۱۳.۳ اینچی و مک بوک ایر های جدید از جمله اولین کامپیوترهایی خواهند بود که چیپ های جدید اپل را برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ دریافت خواهند نمود.

براساس این پیش بینی ها مدل های مک بوک پرو ۱۶ اینچی از جمله کامپیوترهای بعدی خواهند بود که این چیپ های جدید را در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ دریافت میکنند.

(0) نظر

آی مک های اپل سیلیکون با چیپ های A14T تا نیمه اول سال ۲۰۲۱ رونمایی خواهند شد

پنج شنبه هشتم 8 1399


به گزارش چاینا تایمز اولین آی مک های مجهز به اپل سیلیکون قرار است تا نیمه اول سال بعد به بازار معرفی شوند و از چیپ رده دسکتاپ A14T بهره خواهند برد. بر اساس آنچه گزارشات نشان می دهند اولین پردازشگر ساخت اپل به همراه اولین پردازنده گرافیک ساخت اپل قرار است از طریق تکنولوژی ۵ نانومتری TSMC  تولید شوند.

در این گزارش قید شده است که اولین پردازنده اپل سیلیکون A14T برای کامپیوترهای مک بوک قبلاً  وارد چرخه تولید شده‌اند و مطابق با تکنولوژی ۵ نانومتری ساخته می شوند. بر اساس چرخه تولید محصولات اپل کمپانی اولین چیپ ساخته شده توسط خود را تحت نام صنعتی Mt. Jade در سال بعد تولید خواهد نمود. اولین پردازشگر A14T  نیز مطابق تکنولوژی ۵ نانومتر TSMC  تولید خواهد شد.

 اپل در کنفرانس WWDC در ماه جون اعلام نمود که مک بوک های این کمپانی ظرف دو سال آینده از سمت بکارگیری سی پی یو های x۸۶ اینتل به سمت پردازشگرهای اپل سیلیکون حرکت خواهند نمود. به گزارش بلومبرگ اپل در حال حاضر حداقل ۳ پردازشگر A14 را که بر اساس تکنولوژی ۵ نانو متری کار می کنند تولید نموده است. تحلیلگر معروف اپل مینگ چی کو پیش‌بینی نمود که اولین مدل های مک اپل سیلیکون در مک بوک پرو های ۱۳ اینچی و آی مک های ۲۴ اینچی به کار خواهد رفت.

بر اساس این پیش‌بینی مدل‌های جدید تا سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ یا اوایل ۲۰۲۱ رونمایی خواهد شد. همین طور قبل از رونمایی های کامپپیوتر های اپل سیلیکون، کمپانی انتظار می رود که  آی مک های اینتل را نیز با طراحی جدید رونمایی کند.

گزارش امروز هم این طور ادعا می کند که اپل ساخت چیپ های سری A15 را با استفاده از تکنولوژی ۵ نانومتری TSMC شروع نموده است. پردازشگر A15 نیز قرار است در آیفون ۱۳ های سال بعد مورد استفاده قرار گیرد و پردازشگر های A14T  و A14x  نیز با همین روال در مک بوک پرو ها و آی مک های سال بعد به کار خواهند رفت.

(0) نظر

کم رنگ شدن روابط بین اپل و فاکسکان بر سر درصد حاشیه سود

پنج شنبه هشتم 8 1399


بر اساس گزارش جدیدی از وبسایت اینفورمیشن رابطه طولانی مدت میان اپل و فاکسکان به علت نزاع بر سر درصد سود در حال کم رنگ شدن است. در حالی که سود خالص اپل نزدیک به ۴۰ درصد فروش است سود فاکسکان در حد عددی یک رقمی باقی مانده است و این باعث شده است که برای به استخدام در آوردن نیروهای بیشتر و رشد سود خود دچار مشکل شود.

فاکسکان به اپل گفته است که کارگر های بیشتری را نسبت به آنچه اعلام کرده است استخدام نموده است. ولی از طرف دیگر از وسایل و امکانات اپل برای ساخت وسایل و گوشی های شبیه اپل استفاده نموده و از این راه برای آزمایش و تست محصولات و قطعات استفاده بهره برده است. به همین خاطر اپل تصمیم به ردیابی و نظارت بیشتر روی کارکنان فاکس کان نموده است. بیشتر کارمندان سابق فاکسکان و اپل به وبسایت اینفورمیشن اعلام نمودند که رابطه میان این دو کمپانی در حال تغییر کردن است و از این لحاظ اپل به دنبال پیدا کردن جانشینان دیگری برای مونتاژ و تولید محصولات می باشد. به همین دلیل است که اپل تصمیم گرفت مراحل تولید مدل های آیفون ۱۲ وآیفون ۱۲ پرو را در سه کشور چین، برزیل و هند به انجام برساند.

فاکسکان هر ساله بین ۶۰ تا ۷۰ درصد آیفون های فروخته شده  را تامین می کند امروز اپل بزرگ‌ترین مشتری فاکسکان بوده است. از این لحاظ پیدا شدن رقبای جدید برای فاکسکان یک خطر جدی به حساب می آید. فاکسکان در این مدت برای تامین درآمد خود سعی کرد با تولید و فروش تجهیزاتی که در مراحل ساخت و تست قطعات گوشی های همراه به کار می‌رود به موفقیت های نسبی برسد.  علاوه بر این شرکت اخیر با تولید مواد شیمیایی برای تمیز کردن صفحه نمایش آیفون نیاز خود را به کمپانی های ژاپنی کمتر نمود.

اما فاکسکان در مدت تولید مدل های آیفون بعضی از مقررات اپل را نادیده گرفت و از امکانات اپل برای ساخت محصولات غیر اپل استفاده نمود. علاوه بر این کمپانی اخیر به کارمندان گوگل اجازه داد تا مراحل تولید مک بوک ۱۲ اینچی را مورد بازدید قرار دهند. همین طور مشخص شد که این کمپانی در تولید آیفون ۷ بدون انکه اپل را در جریان قرار دهد، و برخی از آیفون های مرجوع شده که قرار بود دور انداخته شوند را دوباره تعمیر و بازسازی نمود و مجدداً به عنوان گوشی های نو دسته اول به همراه گوشی های دیگر ارسال نموده است.

(0) نظر
X