texnoli

texnoli

ویجت اسپاتیفای برای آیفون به زودی آماده عرضه می‌شود

يکشنبه بیستم 7 1399


بررسی‌های اخیر انجام شده از طرف کاربران نسخه‌های بتای اسپاتیفای حاکیاز آن است که توسعه دهندگان این سرویس در حال تست ویجت جدید برای آیفون هستند. با توجه به این موضوع، ویجت اسپاتیفای برای آیفون به زودی آماده عرضه می‌شود.

ویجت اسپاتیفای برای آیفون قرار است امکان قرار گرفتن روی دکمه هوم را داشته باشد و کاربران نیز می‌توانند برخی از شخصی سازی‌هایویژه را روی آن انجام دهند. البته این ویجت در حال حاضر در اختیار عموم کاربران قرار نگرفته با این حال تصاویر مربوط به آن از همین حالا آماده انتشار از طرف تست کنندگان بتا شده است.

بسیاری از کاربران Reddit اقدام به تست و بررسی این ویجت کرده‌اند و تصاویری از آن در سایزهای مختلف را نیز منتشر کرده‌اند. این تصاویر نشان می‌دهد که اسپاتیفای در حال توسعه وساخت یک ویجت جدید است و به زودی آن را آماده عرضه به کاربران می‌کند.

باوجود انتشار این تصاویر هنوز اطلاعات دقیقی از تاریخ انتشار این ویجت‌های جدید به کاربران اسپاتیفای منتشر نشده است. با این حال مشخص شده که کاربراندر آینده نزدیک به آن دسترسی خواهند داشت. 

 ویجت‌های هوم اسکرین ازآی او اس 14در اختیار کاربران قرار گرفت و از همین حالا بسیاری از اپلیکیشن‌ها در سراسر جهان از طریق آپدیت‌های ارائه شده اپ استور این قابلیت‌ها را به کاربران خود ارائه داده‌اند. با این حال به نظر می‌رسد که اسپاتیفای کیکی از آخرین نرم افزارهایی است که امکانات یاد شده را به کاربران خود در پلتفرم آی او اس ارائه می‌دهد.

این ویجت‌ها احتمالاً تا هفته‌های آینده در اختیار کاربران قرار خواهند گرفت وبا یک آپدیت ساده امکان تنظیم آن‌ها روی دستگاه‌های مختلف کاربران وجود خواهد داشت.

(0) نظر

جایزه سیصدهزار دلاری اپل به هکرهای پیدا کننده آسیب پذیری های امنیتی

يکشنبه بیستم 7 1399


 شرکت اپل به تازگی به گروهی از هکرهایی که در زمینه پیدا کردن 55 آسیبپذیری های امنیتی کمک کرده اند، سیصد هزار دلار جایزه داده است.

جایزهاپل به هکرهایی داده شده که پس از پیدا کردن آسیب پذیری ها طی دستورالعمل این شرکت رفتار کرده اند و اقدام به انتشار اطلاعات این آسیب پذیری ها به اپل کرده اند. اعضای این گروه های هکری شامل Sam Curry، Brett Buerhaus، Ben Sadeghipour، Samuel Erb و Tanner Barnes میشدند که سه ماه را برای کشفآسیب پذیری های محتلف در پلتفمرهای اپل صرف کرده بودند. این گروه هکری اعلام کرده اند که آسیب پذیری ها و حفره های امنیتی داخلی و اصلی سیستم عامل آی او اس، اکانت های آیکلاود و موارد دیگر را پیدا کرده اند که به اطلاعات کامل مربوط به آنها را به اپل داده اند.

اپل نیز به عنوان یکشرکت مسئولین پذیر مبالغی مشخص را به عنوان جایزه به این هکرها ارائه دادهاست. پیدا کردن آسیب پذیری مربوط به پرداخت کاربران، جایزه 51500 دلار را برای یکی از این هکرها در بر داشته است.

پیدا کردن آسیب پذیری IDOR که به افراد ناشناس امکان کنترل و دسترسی کامل روی یک شی نرم افزاری را به طور کامل میداد، 6500 دلار جایزه دربر داشته است و شرکت اپل برای فردی که آسیب پذیری مشخصی را برای نفوذ به نام کاربران آیکلاود پیدا کرده باشد، 6000 دلار در نظر گرفته است. علاوه بر این، اپل 34 هزار دلار به هکری پرداخت کرده که امکانی برای پیدا کردن و نشت اطلاعات کاربران عادی را یافتهبود.

اپل این پرداخت ها را به منظور جلوگیری از افزایش استفاده نادرست از حفره های امنیتی ارائه داده است تا هکرها علاوه بر درآمدزایی از راه درست، اقدامی برای تخریب یا نفوذ امنیتی به سیستم های داخلی شرکت اپل نکنند.

(0) نظر

آغاز خرید آیپد ایر 4 و عرضه آن در سراسر دنیا

شنبه نوزدهم 7 1399


گزارش‌های منتشر شده روز گذشته حاکی از این است که اپ استورهای سراسر دنیا خرید آیپد ایر 4 را شروع کرده‌اند.

مارکگورمن خبرنگار بلومبرگ در یک توییت اعلام کرده که ورود دستگاه‌های جدید بهفروشگاه‌های اپل شروع شده است. منظور از دستگاه‌های جدید اشاره به آیپد ایر 4 دارد که گفته شده بود در اواسط اکتبر فروش آن‌ها آغاز می‌شود.

اپلپس از معرفی محصولات جدید و آیپدهای تازه در جریان رویداد 15 سپتامبر اعلام کرد که امکان خرید آیپد ایر 4 تا اواسط اکتبر ممکن نیست و اطلاعات مشخصی درباره تاریخ عرضه آن در اکتبر ارائه نشد. در آیپد ایر جدید از تراشهA14 استفاده شده که همان تراشه به کار رفته در آیفون‌های سری ۱۲ خواهد بود.

البته اطلاعات بنچ‌مارک و جزئیات چیپ A14 تا قبل از عرضه آیپد ایر 4 لو رفته بود. با این وجود هنوز اپل اطلاعات دقیقی در مورد بازدهی اینتراشه در تلفن‌های هوشمند نسل بعدی خود، یعنی آیفون 12 ارائه نداده است. البته بنابر افشاگری‌ها و پیش بینی‌هایی که بسیاری از آن‌ها درست بوده،حداقل می‌دانیم که انتظار عملکرد بالایی از آیپد ایر جدید و آیفون ۱۲ باید وجود داشته باشد.

تراشه A14 بایونیک اپل در جریان رویداد «Time Flies» معرفی شد. تراشه 5 نانومتری با بهبود 40 درصدی قدرت پردازشی نسبت بهتراشه‌های نسل قبل، موجب بهتر شدن عملکرد گوشی و آیپدهای جدید شده است. خرید آیپد ایر 4 به کاربران امکاناتی در سطح یک کامپیوتر شخصی را می‌دهد.

آیپدجدید دارای طراحی بهبود یافته و سخت افزار قوی‌تر نسبت به آیپد نسل قبل است. حاشیه‌های اطراف نمایشگر در این محصول کاهش یافته و به آیپد پرو شباهتبیشتری پیدا کرده است. همچنین آیپد جدید مجهز به پورتشارژ USB-C به جای لایتنینگ شده است. آیپد جدید به لحاظ نرم افزاری دارای سیستم عامل آیپد او اس 14 است که قابلیت‌ها و امکانات خاصی به این دستگاه می‌بخشد.

با ورود آیپد ایرهای جدید به فروشگاه‌های اپل، می‌توانیم شاهد راه‌اندازی رویداد معرفی محصولات جدید در تاریخ سه شنبه 13 اکتبر یا ۲۲ مهر باشیم، اماهنوز هیچ حرف قطعی درباره تاریخ نهایی عرضه آیپدهای جدید گفته نشده است.

(0) نظر

ناچ آیفون 13 کوچکتر از نسل‌های پیشین خواهد بود

شنبه نوزدهم 7 1399


 اپل برای افزایش سطح نمایشگر گوشی‌های هوشمند، شکافی در بالای آن ایجاد کرده که ناچ نامیده می‌شود. اپل از آیفون X به بعد ناچ را در گوشی‌های هوشمند خود تعبیه کرده که شامل دوربین جلو و اسپیکر تماس صوتی استاست.

بر اساس توئیتر «Ice Universe» احتمالا سیستم دوربین جلویی « TrueDepth» در ناچ آیفون 13 به گونه ای دیگر تعبیه خواهد شد.

شایعهها حاکی از این است که ظاهرا ناچ آیفون 13 کمی کوچکتر باشد. این افشاگر توئیتری تغییر چشمگیری را با یک طرح نمایش می‌دهد که نشان دهنده این است کهبه جای پهنای ناچ ارتفاع آن کاهش قابل توجهی خواهد داشت، به عبارت دیگر ناچ کوتاهتر شده است.

برخی دیگر از شنیده ها نشان دهنده آن است که کوتاهتر شدن ناچ در آیفون 12 هم دیده خواهد شد ولی این طور به نظر می‌رسد که تغییر کلی در طراحی ناچ به آیفون سال ۲۰۲۱ موکول شده باشد.برخی منابع آگاه اظهار می‌کنند که آیفون ۱۲ مینی5.4 اینچیاحتمالا یک ناچ خیلی باریک داشته باشد که به دلیل اندازه کوچک نمایشگر آن است. 

برخی کاربران آیفون نسبت به طراحی و ایجاد ناچ در گوشی هوشمند، ناامیدانه مخالفت کرده اند. بنابراین شایعه کوتاه شدن ناچ آیفون 13 شاید برای این دسته از کاربرانکمی دلگرم کننده باشد. با وجود اینکه انتظار نمی‌رود در طراحی آیفون تغییربزرگی رخ دهد ولی به نظر می‌رسد همین تغییر جزئی موجب ارتقا این گوشی هوشمند در سال ۲۰۲۱ خواهد بود.

هفته گذشته راس یانگ تحلیلگر حوزه نمایشگرها به انتشار اطلاعاتی درباره نمایشگر آیفون 13 پرداخته است. او اشاره کرده که آیفون‌های سال آینده در همان سایز مدلهای آیفون‌ ۱۲ عرضه خواهند شد. در کنار آن رفرش ریت نمایشگر را به 120 هرتز ارتقا داده، سنسور دوربین بهبود یافته و برقراری اتصال به اینترنت با sub-6GHZ 5G خواهد بود.

(0) نظر

اخباراخبار فناوری جهان نسل جدید اپل پنسل به نمایشگر داخلی مجهز می‌شود

پنج شنبه هفدهم 7 1399


تجسم اپل پنسل به‌عنوان یک قلم استایلوس ساده احتمالا کار آسانی به‌نظرمی‌رسد. این قلم از قابلیت‌هایی نظیر حساسیت به فشار، عدم حساسیت لمسی نسبت به کف دست و همچنین نرخ تاخیر پایین برخوردار است. این مشخصه‌ها احساساستفاده از یک مداد یا قلم واقعی را برای کاربران تداعی می‌کنند. با این‌حال به‌نظر می‌رسد که ورژن‌های آینده اپل پنسل احتمالا همراه با یک استایلوس عرضه خواهند شد.

چنین ادعایی بر اساس پتنت اخیرا کشف شده توسط وبسایت AppleInsider مطرح شده است. بر اساس محتوای این پتنت ظاهرا غولکوپرتینویی قصد دارد تا اپل پنسل خود را به یک نمایشگر مجهز نماید. این نمایشگر اطلاعاتی نظیر ابزار طراحی فعلی مورد استفاده توسط کاربر را نشان می‌دهد. بنابراین کاربران از نوع ابزار مورد استفاده توسط خود مطلع شده و به‌مراتب کمتر دچار اشتباه می‌شوند. همچنین بر اساس پیش‌بینی‌ها این نمایشگر احتمالا برای نمایش اطلاعاتی نظیر میزان شارژ باتری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با این‌حال پیش از آن‌که بیش از اندازه هیجان‌زده شوید؛ بایستی به‌خاطر داشته باشید که این پتنت در سال 2013 به ثبت رسیده است. این پدیده در واقع بدان معناست که اپل چنین طرحی را در ذهن پرورانده است. از آن زمان تا به امروز شاهد عرضه 2 نسل مختلف از اپل پنسل بوده‌ایم که البته هر 2 آن‌ها کماکان فاقد نمایشگر داخلی هستند. همچنین بابت به‌کارگیری چنین مشخصه‌ای در ورژن‌های آینده اپل پنسل نیز لزوما نمی‌توان اطمینان داشت.

با توجه به قیمت‌گذاری بالای مدل فعلی اپل پنسل انتظار می‌رود که با اضافه شدن نمایشگر، قیمت این ابزارجانبی بیش از پیش افزایش پیدا کند. در هر صورت اظهارنظر پیرامون احتمال عملیاتی شدن چنینمشخصه‌ای دشوار خواهد بود. شما در این زمینه چه‌طور فکر می‌کنید؟ آیا شما مایل به اضافه شدن نمایشگر به اپل پنسل هستید با ترجیح می‌دهید که اپل بر روی ارتقاء سایر قابلیت‌های قلم استایلوس خود کار کند.

(0) نظر

بریدگی نمایشگر تا دو نسل دیگر از آیفون حذف نمی‌شود

پنج شنبه هفدهم 7 1399


اپل با معرفی آیفون X بریدگی چارگوش نمایشگر را در موبایل‌ها باب کرد؛ ویژگی نه چندان محبوبی که ظاهرا به این زودی‌ها از آیفون حذف نخواهد شد.

درفاصله کمتر از یک هفته مانده به معرفی سری آیفون۱۲ افشاگران دنیای فناوری اطلاعاتی را در مورد آیفون ۱۳ منتشر کرده‌اند که از باقی ماندن ناچ نه چندان محبوب نمایشگر خبر می‌دهد؛ هرچند ظاهرا قرار است از عرض آن کمی کاستهشود.

با توجه به تصاویر، رندرها و دیگر خبرهایی که از آیفون ۱۲ منتشر شده تقریبا به طور قطع می‌توان گفت که بریدگی نمایشگر در تمامی مدل‌های این سری به قوت خود باقی خواهد ماند. حالا «Ice universe» از افشاگرهای شناخته شده در توییتر مدعی شده که آیفون ۱۳ نیز این ویژگی را به ارث خواهد برد.

آنطور که Ice universe می‌گوید اپل به جای اینکه سراغروش‌هایی مثل دوربین زیر نمایشگر، بریدگی قطره‌ای یا ایجاد حفره‌ در پنل برود، تصمیم گرفته ناچ چارگوش را حفظ کرده اما از آن عرض آن به شکل قابل توجهی بکاهد. در واقع به نظر می‌رسد اپل تا زمانی که روش تعبیه دروبین زیر نمایشگر به بلوغ نرسیده، از این روش دست نخواهد کشید و علاقه‌ای ندارد طراحی فعلی را که کاربرانش به آن خو گرفته‌اند، به خاطر راهکارهای موقت تغییر دهد.

از دیگر گمانه‌زنی‌‌ها درباره آیفون ۱۳ می‌توان به گزارش افشاگر دیگری به نام «راس یانگ» اشاره کرد. وی مدعی شده که سری آیفون ۱۳ شامل ۴ دستگاه می‌شود که همگی آنها با نمایشگر ۱۲۰ هرتزی OLED از راه می‌رسند. ارزانترین نسخه این سری با پسوند مینی از نمایشگر ۵.۴ اینچی بهره می‌برد، مدل استاندارد دارای نمایشگر ۶.۱ اینچی خواهد بود و نسخه‌های پرو وپرو مکس نیز به ترتیب به صفحه نمایش ۶.۱ و ۶.۷ اینچی مجهز خواهند شد.

(0) نظر

تی وی او اس 14.0.2 همراه با رفع باگ‌های کاربردی منتشر شد

چهارشنبه شانزدهم 7 1399


اپل به‌تازگی تی وی او اس 14.0.2 را به‌عنوان دومین آپدیت سیستم عامل تی وی او اس 14 منتشر کرده است. این نسخه یک هفته و نیم بعد از راه اندازی تی وی او اس 14.0.1 با رفع اشکال متعدد منتشر شد.

تی وی او اس 14.0.2یک آپدیت رایگان است که از طریق روش OTA می‌توان آن را دانلود و نصب کرد. کاربران اپل تی وی می‌توانند وارد Setting شده و سپس گزینه System و بعد Software Update را انتخاب کنند. برای کاربرانی که نرم افزار آپدیت خودکار را دارند، این فرایند سریع‌تر و بدون نیاز به دردسرهای ویژه انجام می‌شود.

نکتهقابل توجه این است که اپل جزئیات انتشار آپدیت تی وی او اس را ارائه ندادهاست و به همین دلیل نمی‌توان موارد جدید در نرم افزار را مشخص کرد. با وجود اینکه اپل سندهای مربوط به پشتیبانی tvOS را ارائه داده است با این حال اطلاعات منتشر شده این نسخه محدود هستند.

به‌عنوان مثال برای تی وی او اس 14.0.1 اپل اطلاعات زیادی ارائه نداده است و صرفاً از کاربران درخواست کرده تا آن را روی ست تاپ باکس دیجیتالی خود نصب کنند.

تا پیش از این نیز مشکل اجرای تصاویر به‌صورت 4K در اپلیکیشن یوتیوب از طریق توسعه دهنده این اپلیکیشن برطرف شده بود.

بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که آپدیت تی وی او اس 14 چندین ویژگی کاربردی دارد که به در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود:

 • ارائه قابلیت تصویر در تصویر خارج از برنامه اپل تی وی
 • ویژگی اشتراک گذاری صوتی برای اتصال دو مجموعه از ایرپاد یا بیتس
 • اضافه شدن قابلیت‌های هوم کیت ( پلتفرم خانه هوشمند اپل است که برای کنترل انواع دستگاه‌‌های خانگی متصل به اینترنت طراحی شده است)
 • توسعه پشتیبانی از کنترلر بازی
 • ارائه گزینه‌هایی برای بازی‌های چند کاربره

(0) نظر

آیفون 5c به محصولات از رده خارج شده اپل خواهد پیوست

چهارشنبه شانزدهم 7 1399


شرکت اپل اعلام کرده که آیفون 5c را به زودی به لیست محصولات از رده خارج شده خود اضافه می‌کند و دیگر پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری این محصول نخواهد کرد.

شرکت اپل مشخصاً تاریخ 31 اکتبر 2020 را برای این تلفن هوشمند در نظر گرفته است و قرار است پس از آن هیچ پشتیبانی مشخصی به این محصول ارائه ندهد. این پشتیبانی شامل خدمات مربوط به تعمیر سخت افزاری در اپل استورها، خدمات مربوط به رفع مشکلات نرم افزاری در بخش Genius Bar اپل استورها و عرضه آپدیت‌های امنیتی می‌شود.

آیفون 5c هر چند که مدتی است آپدیت‌های جدید آی او اس را دریافت نمی‌کند، اما تا به امروز برخیاز آپدیت‌های امنیتی مربوط به بقا و کارکرد درست را از طریق شرکت اپل دریافت کرده بود. حال اپل اعلام کرده که حتی آپدیت‌های نرم افزاری را نیز به این محصول ارائه نمی‌دهد و پس از مدت زمانی مشخص کاربران حتی امکان استفاده درست از این محصولات را نخواهند داشت.

آیفون 5c در اواسط سال2014 به‌عنوان یک محصول میان رده از طرف شرکت اپل معرفی شد. این محصول که هم‌زمان با مک بوک پرو 15 اینچ نسل اول عرضه شده بود، توانایی زیادی در جلبتوجه مخاطبین و کاربران نداشت و همین موضوعباعث شد تا شرکت اپل برای مدت زمانی مشخص فرایند تولید محصولات میان رده را کنار بگذارد.

در نهایت شرکت اپل در سال 2018 برای بار دیگر تصمیم گرفت تا محصولات میان رده خود راآماده تولید به بازار کند. آیفون XR و آیفون 11 که در سال‌های 2019 و 2020آماده رونمایی شدند از حمله محصولات میان رده شرکت اپل و ادامه دهنده راه آیفون 5c در بازار محصولات الکترونیکی تولید شده توسط شرکت اپل بودند.

(0) نظر

آموزش فعال سازی تشخیص سقوط اپل واچ

سه شنبه پانزدهم 7 1399

در این مقاله نحوه فعال کردن و استفاده از ویژ‌گی تشخیص سقوط اپل واچ را در اختیار کاربران این محصول بی‌نظیر اپل می‌گذاریم

اپلواچ یک قابلیت ویژه دارد که برای ایمن نگه داشتن کاربر صدمات ناشی از سقوططراحی شده است. اگر کاربر سقوط کند و قادر به پاسخگویی به اپل واچ نباشد این قابلیت با خدمات اورژانسی تماس خواهد گرفت.

این قابلیت در اپل واچ سری ۴ و اپل واچ‌های جدیدتر وجود دارد که به اطلاعات تماس اورژانسی کاربر از طریق داده‌های پزشکی موجود در آیفون او متصل می‌شود.

 

روش فعال سازی قابلیت تشخیص سقوط اپل واچ

 اگرکاربر در تنظیمات اپل واچ یا در اپلیکیشن سلامت اطلاعات خود را وارد کرده باشد، ویژگی تشخیص سقوط به‌طور خودکار فعال می‌شود در غیر این صورت دستورالعمل زیر را دنبال کنید. لازم به ذکر است که برای غیرفعال کردن آن ازهمین دستور استفاده کنید.

 • 1.برنامه ساعت را در آیفون خود باز کنید
 • 2.در انتهای صفحه باز شده روی «My Watch» ضربه بزنید
 • 3.روی «Emergency SOS» ضربه بزنید
 • 4.بسته به ترجیح خود «Fall Detection» را روشن یا خاموش کنید

اگر گزینه Wrist Detection فعال باشد اپل واچ شما به خدمات اورژانسی زنگ می‌زند. برای فعال کردن این گزینه دستور زیر را دنبال کنید.

 • 1.برنامه «Setting» را روی اپل واچ خود باز کنید
 • 2.روی گزینه «Passcode» ضربه بزنید
 • 3.«Wrist Detection» را فعال کنید

بعداز فعال شدن گزینه اگر کاربر سقوط شدید داشته باشد و برای چند دقیقه قادر به حرکت نباشد تشخیص سقوط یا Fall Detection این وضعیت را شناسایی می‌کند. ابتدا یک شمارش معکوس ۳۰ ثانیه شروع شده و بعد اپل واچ هم‌زمان با ایجاد صدای اخطار شروع به لرزش می‌کند. می‌توانید با ضربه زدن روی گزینه «Cancel»صدای اخطار را غیرفعال کنید. اگر شمارش معکوس به پایان رسید و شما هنوز آنرا لغو نکرده باشید اپل واچ با خدمات اورژانسی تماس می‌گیرد.

(0) نظر

آیفون 12 مینی و پنج شایعه مهم در مورد آن

سه شنبه پانزدهم 7 1399

 شایعات منتشر شده و پیش بینی‌ها در مورد مدل 2020 تلفن‌های هوشمند شرکت اپل حاکی از آن است که آیفون 12 مینی قرار است به عنوان کوچک‌ترین محصول اپل در این سال آماده عرضه شود.

در این میان پیش بینی‌های زیادی نیز در مورد آیفون 12 مینی و قابلیت‌های آن وجود دارد که بسیاری از تحلیلگران با توجه به گزارش‌های ضد و نقیض دریافتی از کارخانه‌هایی که اپل با آن‌ها کار می‌کند، منتشر کرده‌اند.

در ادامه این مطلب به پنج شایعه مهمی که در مورد آیفون 12 مینی منتشر شده، خواهیم پرداخت:

 

فناوری جدید نمایشگر آیفون 12 مینی

 گزارش‌هاحاکی از آن است که آیفون 12 مینی مجهز به نمایشگر OLED مبتنی بر فناوری انعطاف پذیر Y-OCTA است که باعث بهبود نمایش رنگ سیاه و در عین حال واضح‌ترشدن رنگ‌های دیگر می‌شود.

آیفون 12 مینی قرار است کیفیت بهتری نسبت به نمایشگر آیفون‌های منیان رده سال 2019 و 2018 که شامل آیفون 11 و آیفون XR می‌شدند داشته باشد. 

 

اسکنر LiDAR

 یکی دیگر از قابلیت‌های آیفون 12 مینی احتمالاً تجهیز دوربین آن به اسکنر LiDAR است. این اسکنر که قابلیت تشخیص سه بعدی به صورت سخت افزاری را به کاربران ارائهمی‌دهد، اولین بار در آیپد پرو 2020 رونمایی شد و حالا قرار است در سال 2020 در آیفون‌ها نیز تعبیه شود.

با استفاده از این قابلیت تلفن‌های هوشمند آیفون توان اجرای بهتر نرم افزارهای مبتنی بر واقعیت افزوده را خواهند داشت. 

 

لنز تله فوتو

 

مدت‌هااست که شرکت اپل در تولید دوربین‌های چندگانه آیفون‌ها از لنز تله فوتو استفاده می‌کند. این موضوع به معنای آن است که آیفون کوچک امسال نیز مجهز به لنز تله فوتو خواهد بود. این لنز همراه با لنز LiDAR می‌تواند تصاویر بهتری را به ثبت برساند.

 

 

ظرفیت بهتر باتری

اپلهر چند که به دنبال تولید و عرضه یک تلفن هوشمند کوچک با سایز 5.4 اینچ است، اما از دوربین غافل نشده است. بنابراین به نظر می‌رسد که این تلفن هوشمند نیز مجهز به ظرفیت قابل قبول باتری باشد. برخی از شایعات حاکی از تعبیه باتری با ظرفیت 2227 میلی آمپر ساعت در گوشی 5.4 اینچی شرکت اپل هستند.

گفتنی است که آیفون‌های پرچم‌دار بدون شک به دلیل اندازه بزرگ‌تر، امکان استفاده از ظرفیت بیشتر باتری که بیشتر از 3600 میلی آمپر ساعت است را خواهند داشت. 

 

سیستم ارتباطی 5G

 

مهم‌ترینتغییراتی که شرکت اپل در توسعه سخت افزاری تلفن‌های هوشمند خود در سال 2020 میلادی می‌دهد مربوط به سیستم ارتباطی 5G است. با توجه به این موضوع می‌توان گفت که آیفون 12 مینی نیز مجهز به این سیستم ارتباطی خواهد بود.

(0) نظر
X