texnoli

texnoli

اپل امکان دانگرید از iOS 14.0.1 به iOS 14 را مسدود کرد

يکشنبه سیزدهم 7 1399


هفته گذشته، نسخه جدیدی از سیستم‌عامل گوشی‌های آیفون منتشر شد که iOS 14.0.1 نام داشت. این شرکت به‌تازگی اعلام کرده است که پس از دردسترس قرار گرفتن نسخه جدید این سیستم‌عامل، جلوی دانگرید آن به iOS 14 را خواهد گرفت.این بدان معنا است که اگر کاربری دستگاه خود را به iOS 14.0.1 ارتقا داده باشد، دیگر نمی‌تواند نسخه پیشین را بازگرداند.

سیستم‌عامل iOS 14.0 در ۱۶ سپتامبر، تقریبا پس از یک دوره آزمایشی سه‌ماهه، منتشر شد. این به‌روزرسانی، تغییرات زیادی در طراحی صفحه اصلی آیفون‌ها ایجاد می‌کند. از بخش‌هایی که به‌وسیله iOS 14.0.1 تغییر می‌کنند می‌توان به ویجت‌ها و کتابخانه نرم‌افزار اشاره کرد؛ البته این‌ها تنها مواردی نیستند که نسخه جدید سیستم‌عامل آیفون با خود به‌همراه دارد؛ زیرا چند قابلیت‌ها جدید نیز به آن اضافه شده است. اکنون ۳۰ درصد گوشی‌های هوشمند ساخته شده توسط اپل ازiOS 14 استفاده می‌کنند. این آمار از پیشرفت این شرکت در انتشار به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل خبر می‌دهد، زیرا سال گذشته در همین بازه‌ی زمانی تنها ۱۰ درصد آیفون‌ها از سیستم‌عامل تازه معرفی شده iOS 13 استفاده می‌کردند. اگر به‌یاد داشته باشید iOS 13 دارای مشکلات فراوانی در بخش‌های مختلف بود و کاربران از آن ناراضی بودند.

اپل چهارشنبه گذشته، iOS 14.0.1 را منتشر و به‌وسیله آن بعضی از باگ‌های سیستم را رفع کرد. یکی از مشکلاتی که پس از به‌روزرسانی اخیر iOS حل شد، تغییر برنامه‌های مرورگر و ایمیل پس از ریست کردن دستگاه است. اپل پس از سال‌ها در سیستم‌عامل جدید خود به کاربران اجازه داد نرم‌افزارهای پیش‌فرض برای دو بخش یادشده را تغییر دهند و برای مثال به‌جای سافاری (Safari) از کروم استفاده کنند. اما این قابلیت با مشکلی روبه‌رو بود؛ پس از ریست شدن دستگاه، همه تنظیمات این بخش به حالت پیش‌فرض برمی‌گشت.

علاوه‌بر این مسئله، باگ‌های مرتبط بااتصال وای‌فای و ارسال ایمیل نیز رفع شده‌اند. به‌طور کلی اپل در به‌روزرسانی اخیر خود سعی کرده است که مشکلات بزرگی را که بسیاری از کاربران از وجود آن‌ها ابراز ناراحتی می‌کردند رفع کند.

برگرداندن نسخه قدیمی‌تر iOS برای افرادی که از دستگاه‌های جیلبریک شده استفاده می‌‌کنند، امری معمول است. گروهی که پشت جیلبریک checkra1n هستند اعلام کرده‌اند که این ابزار اکنون با iOS 14 نیز سازگار است، اما اپل اقدامات امنیتی جدیدی را انجام داده که روند کار را در دستگاه‌های جدید مانند آیفون۸ و ۱۰ دشوار می‌کند.

گاهی اوقات بازگرداندن نسخه قبلی سیستم‌عامل در آیفون و آیپد می‌تواند به کاربر کمک کند. برای مثال، زمانی‌که شما با یکباگ بزرگ در دستگاه خود روبه‌رو می‌شوید می‌توانید از این روش برای رفع آناستفاده کنید. اما اگر اکنون دستگاه خود را به iOS 14.0.1 به‌روزرسانی کرده باشید، متأسفانه دیگر نمی‌توانید آن را به نسخه قبلی دانگرید کنید حتیاگر با مشکلات متعددی مواجه شوید. اکنون تنها بازگردانی سیستم‌عامل برای آیفون، تغییر نسخه بتای iOS 14.2 به 14.0.1 است.

(0) نظر

اطلاعات جدیدی از نسل بعدی آیفون SE و آیفون ۱۳ منتشر شد

يکشنبه سیزدهم 7 1399

شایعه‌های جدید خبر می‌گویند که اپل از نمایشگر ProMotion در آیفون ۱۳ استفاده خواهد کرد. به تازگی اطلاعات جدیدی منتشر شده‌اند که می‌گویند اپل در سال ۲۰۲۲ از نسل بعدی آیفون SE همراه با فناوری ۵G، دوربین دوگانه و نمایشگر بزرگ‌تر رونمایی خواهد کرد.

 

بر اساس این اطلاعات جدید که توسط یکی از متخصصان نمایشگر‌ به نام Ross Young منتشر شده‌اند، اپل در بهار ۲۰۲۱ از نسل بعدی آیفون SE رونمایی نخواهد کرد. او می‌گوید که اپل قصد دارد از جانشین بعدی این تلفن همراه ارزان قیمت در بهار ۲۰۲۲ رونمایی کند.

 

این افشاکننده‌ ادامه می‌دهد که آیفون SE بعدی علاوه‌بر فناوری ۵G، دارای نمایشگر بزرگ‌تر و با اندازه‌ی ۶٫۰۶ اینچ است. به نظر می‌رسد که اپل همچنین قصد داشته باشد در این آیفون مقرون به‌صرفه ازدوربین دوگانه استفاده کند.

 

به نظر می‌رسد که همانند گذشته شاهد استفاده از سنسور تشخیص اثر انگشت اپل به نام Touch ID در آیفون SE باشیم. البته هنوز مشخص نیست که محل این سنسور در کجا خواهد یا اینکه این نمایشگر جدید چه حاشیه‌هایی را خواهد داشت.

علاوه‌بر آیفون SE جدید، این گزارش‌ها همچنین اطلاعاتی را در رابطه با آیفون ۱۳ در اختیار ما می‌گذارند. به نظر می‌رسد که اپل در آیفون ۱۳ از نمایشگر ProMotion با نرخ به‌روزرسانی ۱۲۰ هرتز استفاده کند که می‌توانند نرخ به‌روزرسانی نمایشگر رابا توجه به محتوای نمایشگر تغییر دهد.

 

همچنین به نظر می‌رسدکه در آیفون ۱۳، اپل سنسور تشخیص لمس نمایشگر را به صورت یکپارچه با آن دربیاورد. انجام دادن این کار باعث خواهد شد که ضخامت نمایشگر دستگاه کاهش پیدا کند که در نهایت هزینه‌های تولید را کاهش خواهد داد. در این روش سنسورتشخیص لمس نمایشگر به جای قرارگیری به عنوان لایه‌ای مجزا در کنار دیگر لایه‌های نمایشگر، با پنل OLED نمایشگر ادغام می‌شود.

 

این افشاکننده در رابطه با دوربین‌های آیفون ۱۳ می‌گوید که اپل در مدل استاندارد آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی از سنسور دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس استفاده خواهد کرد. اما به نظر می‌رسد که دوربین مدل‌های پرو آیفون ۱۳ دارای سنسور‌های بزرگ‌تری باشند.

 

اپل در آیفون ۱۱ پرو مکس ازسنسور دوربینی با اندازه‌ی ۱٫۴ میکرومتر استفاده کرده است. به بیان ساده افزایش اندازه‌ی سنسور دوربین منجر به افزایش اندازه‌ی پیکسل‌های تشکیل دهنده‌ی آن خواهد شد که در نهایت کیفیت عکس ثبت شده با دوربین را افزایش خواهد داد. هر چقدر که اندازه‌ی پیکسل‌های یک سنسور بزرگ‌تر باشند، این سنسور به شکل بهتری می‌تواند که در محیط‌های تاریک نور را جذب کند که باعث افزایش کیفیت عکس نهایی خواهد شد.

در گذشته شایعه‌های وجود داشتند کهمی‌گفتند اپل در آیفون ۱۲ از سنسور بزرگ‌تر، در مقایسه با آیفون ۱۱، برای دوربین استفاده خواهد کرد تا کیفیت عکس‌های ثبت شده با آن را افزایش دهد. Young در این باره می‌گوید که به احتمال زیاد تنها در آیفون ۱۲ پرو مکس شاهد استفاده از سنسوری با اندازه‌ی ۱٫۷ میکرومتر خواهیم بود که کیفیت عکس‌های گرفته شده با این آیفون را به ویژه در شب افزایش خواهد داد.

 

Youngدر ادامه می‌گوید که علاوه‌بر LG یک شرکت سازنده‌ی نمایشگر چینی به نام BOE هم به اپل برای تامین نمایشگر‌های ۶٫۱ اینچی آیفون کمک خواهد کرد. Young که بنیان‌گذار شرکتی در زمینه‌ی مشاوره برای تامین نمایشگر‌هاست این ادعا‌ها را به‌تازگی در رابطه با آیفون‌های بعد مطرح کرده است.

 

شایعه‌هایکه قبلا توسط یکی دیگر از افشاکنندگان به نام Jon Prosser منتشر شده بودندنشان می‌دادند که آیفون‌های ۱۲ اپل دارای نمایشگر با نرخ به‌روزرسانی ۱۲۰ هرتز هستند. اگر چه بعد‌ها شایعه‌های دیگری منتشر شدند که استفاده از این نوع نمایشگر‌ها را در آیفون ۱۲ رد می‌کردند.

 

Young قبل‌تر هماستفاده از نمایشگر‌ با نرخ به‌روزسانی ۱۲۰ هرتز را در آیفون‌های ۱۲ رد کرده بود. او در این باره گفته بود که اپل برای استفاده از نمایشگر‌های ProMotion باید از لایه‌ی LTPO در آیفون‌هایش استفاده کند. با وجود اینکه هم اکنون دستگا‌ه‌های مجهز به این نوع نمایشگر‌ها وجود دارند ولی در هیچ کدام از LTPO استفاده نشده است.

(0) نظر

نمایشگر آیفون 13 با رفرش ریت 120 هرتز آماده عرضه می‌شود

شنبه دوازدهم 7 1399


 چندی پیش بود که شایعات منتشر شده از شرکت حاکی از آن بود که این کمپانی در صدد توسعه و عرضه آیفون 2020 با رفرش ریت 120 هرتز است و حالا گزارش‌های جدید نشان داده که این قابلیت قرار است در نمایشگر آیفون 13 آماده عرضه شود.

بر اساس گزارشمنتشر شده توسط تحلیلگری به نام Ross Young از موسسه Mizuho Securities نمایشگر آیفون 13 قرار است قابلیت رفرش ریت 120 هرتز را داشته باشد. این در حالی است که تا پیش از این شایعات مربوط به عرضه این قابلیت در آیفون 12 که در سال 2020 انتظار آن می‌رود نقضشده است.

این شایعه حاکی از آن است که شرکت اپل در سال 2021 در مجموع چهار تلفن هوشمند را آماده عرضه می‌کند که چهار مدل آن‌ها شامل زیر مجموعه آیفون 13 هستند. تمامی این چهار مدل تلفن هوشمند قرار است با قابلیترفرش ریت 120 هرتز آماده عرضه در بازار جهانی شوند.

Ross Young ادعاکرده که توسعه آیفون 13 مهم‌ترین چالش اپل در سال 2021 است، چرا که ارائه رفرش ریت بالا نیاز به استفاده از فناوری‌های سطح بالاتری مثل LTPO در روندکار دارد. وی تأکید کرده که شرکت اپل می‌تواند تا سال 2021 این فناوری را به‌صورت کامل آماده تعبیه در تلفن‌های هوشمند خود کند و پس از آن رفته رفتهدر مدل‌های جدیدتر خود نیز گسترش می‌دهد.

گفتنی است که این تلفن‌هایهوشمند قرار است طی همکاری اپل با ال جی ساخته شوند. بر این اساس، شرکت اپل احتمالاً در سال آینده همکاری گسترده‌تری با شرکت کره‌ای ال جی و شرکت چینی BOE Technology انجام خواهد داد. این در حالی است که شرکت اپل از سال 2017 همکاری گسترده و عمده‌ای با شرکت سامسونگ داشت و تا به امروز نیز نتوانسته این همکاری را در حوزه‌های دیگر گسترش دهد. گفتنی است که اپل تلاش‌های متعددی برای حذف سامسونگ از چرخه همکاری خود انجام داده اما تا کنون موفق به پیدا کردن جایگزین مناسب نشده است.

(0) نظر

قابلیت اکسیژن خون اپل واچ برای این شرکت دردسر ساز شده است

شنبه دوازدهم 7 1399


شرکت تکنولوژی پزشکی آمریکایی ماسیمو در ماه ژانویه کمپانی اپل را به استفاده غیرقانونی یکی از اسرار تجاری و استفاده نامناسب از اختراعات آن شرکت به دلیل قابلیت نظارت بر اکسیژن خون اپل واچ متهم کرد.

شرکت ماسیمو برای اختراع دستگاه‌های «پالس اکسی متری» معروف است و اپل اخیراً ازاپل واچ سری ششم با قابلیت نظارت بر سطح اکسیژن خون رونمایی کرده است.

ماسیموهمچنین اپل را به تلاش برای به تأخیر انداختن مراحل قانونی فروش هر چه بیشتر اپل واچ‌ها و کسب سهم غالب بازار ساعت‌های هوشمند متهم می‌کند.

بنابرگزارش بلومبرگ، اپل هنوز به این دادخواست به‌طور رسمی پاسخی نداده ولی در عوض درخواست‌هایی برای باطل نشان دادن پرونده حق اختراع یا فعالیت پتنت ترول شرکت ماسیمو ارائه داده است. اپل از دادگاه تعلیق حکم مصالحه در مورد موضوع ثبت اختراع را درخواست کرد که ممکن است زمان زیادی طول بکشد.

گرچهاپل برای هدر ندادن منابع و زمان از دادگاه خواستار رسیدگی هرچه سریع‌تر به پرونده شده ولی ظاهراً اگر زمانی تلف نشود اولین جلسه رسیدگی به این پرونده آوریل ۲۰۲۱ خواهد بود.

مدیر عامل ماسیمو جو کیانی گفت شرکت براین باور است که فروش اپل واچ سری ششم با قابلیت ردیابی اکسیژن خون به عنوان یک محصول پزشکی می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر کاهش فرصت‌های فروش محصولات واقعی بالینی ماسیمو به مشتریان شود.

اپل به شکار غیرقانونی کارمندان ماسیمو و وانمود کردن به رابطه همکاری با این شرکت و دزدیدن اطلاعات محرمانه متهم شده است. همچنین ماسیمو ادعا کرده که اپل ۱۰ پتنت اینشرکت را به نام خود کرده و از تکنولوژی این شرکت برای ساخت قابلیت ECG در اپل واچ خود استفاده کرده است.

برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که اپل در سال ۲۰۱۳ با ماسیمو ملاقاتی داشته و قرار به همکاری نزدیک کارآمد با این شرکت را داشته است. ولی بعدها مشخص شد که اپل برخی کارمندان و متخصصان زبردست ماسیمو را برای خود استخدام کرده تا از ایده‌های این شرکت برای ایجاد قابلیت‌های پزشکی در محصولاتش استفاده کند. به همین دلیل ماسیمو به متهم کردن اپل و گرفتن خسارت از این شرکت بسیار مصمم است.

(0) نظر

تصویر مربوط به برچسب جعبه آی‌فون 12 مینی اپل منتشر شد

پنج شنبه دهم 7 1399یک خبرچین قابل‌اعتماد حدودا یک هفته پیش گزارش داد که مدل کوچک‌تر 5.4 اینچی آی‌فون 12 تحت‌عنوان آی‌فون 12 مینی عرضه خواهد شد. اکنون یک خبرچین آسیایی دیگر با شناسه DuanRui تصویری از برچسب مربوط به بسته‌بندی این هندست را منتشر نموده و نام آن‌را موردتائید قرار داده است.

DuanRui در زمینه افشای اطلاعات دقیق سابقه درخشانی دارد. وی اخیرا جزئیات مربوط به مدل جدید آی‌پد ایر را اعلام کرده بود؛ اطلاعاتی که بعدها صحت آن‌ها به اثبات رسید. استیکرهای مذکور ویژه کیس‌های سیلیکونی رسمی برایگوشی‌های آی‌فون بوده و به شماره مدل‌های MHL732M/A و MHLG32M/A اشاره دارد. این شماره مدل‌ها پیش‌تر توسط اپل مورد استفاده قرار نگرفته است.

اپل پیش‌تر از برند آی‌فون مینی استفاده نکرده است؛ البته عرضه دستگاه‌هایی نظیر آی‌پد مینی و مک مینی نشان می‌دهد که معرفی آی‌فون مینی نیز چندان مایه تعجب نخواهد بود. گوشی‌های جدید سری آی‌فون 12 اپل با اصلاحات متعددی روانه بازار خواهند شد. اطلاعات اخیرا لو رفته نشان داد که حتی در صورت قرارگیری گوشی بر روی میز نیز سیستم فیس آی‌دی در زوایای گسترده‌تری عمل خواهد کرد. همچنین آی‌فون 12 پرو مکس دقیقا همانند گلکسی نوت 20 اولترا سامسونگ مجهز به یک سنسور LIDAR جهت فوکوس خودکار خواهد بود.این هندست قادر به ضبط ویدیوهای 4K با حداکثر سرعت 240 فریم برثانیه بوده واز حالت شبانه ارتقایافته بهره خواهد برد. بر اساس پیش‌بینی‌ها تمامی مدل‌های آی‌فون 12 از اتصال 5G پشتیبانی می‌کنند. اما از آن‌جا که پشتیبانیاز شبکه‌های 5G موج میلی‌متری نیازمند به‌کارگیری آنتن‌های بزرگ‌تر و باتری قدرتمندتر است؛ لذا تنها مدل بزرگ‌تر 6.7 اینچی آی‌فون از چنین قابلیتی برخوردار خواهد بود. آی‌فون 12 مینی با نمایشگر 5.4 اینچی احتمالا دارای یک پنل آمولد بوده و از یک ناچ با اندازه کوچک‌تر استفاده می‌کند.

عرضه گوشی‌های سری آی‌فون 12 طی سال جاری با تاخیر مواجه شده است و انتظار می‌رود که این هندست‌ها در ماه اکتبر معرفی شوند.

(0) نظر

اخباراخبار موبایل آی‌فون 12 مینی اپل از قابلیت اتصال به شبکه 5G پشتیبانی نخواهد کرد!

پنج شنبه دهم 7 1399


بر اساس اطلاعات جدیدی که در فضای وب منتشر شده است؛ طرفداران اسمارت‌فون‌های شرکت اپل به منظور بهره‌مندی از قابلیت اتصال به شبکه 5G ناچارا بایستی مبالغ هنگفتی را پرداخت نمایند. آی‌فون 12 با برچسب قیمتی 1000 دلاری خود مقرون‌به‌صرفه‌ترین اسمارت‌فون نسل پنجمی اپل به‌شمار خواهدرفت. اما آی‌فون 12 مینی به چه صورت قیمت‌گذاری خواهد شد؟ اخیرا گمانه‌زنی‌های متعددی پیرامون این اسمارت‌فون مطرح شده است. متاسفانه این هندست از اتصال به شبکه 5G پشتیبانی نخواهد کرد

این خبر توسط تام فورت؛ تحلیلگر نشریه وال استریت ژورنال موردتائید قرارگرفته است. در عین‌حال این اسمارت‌فون با برچسب قیمتی 700 دلاری به بازار عرضه خواهد شد. چنین رقمی بسیار گران به‌نظر می‌رسد؛ چرا که اسمارت‌فون جدید شرکت سامسونگ با نام گلکسی S20 Fan Edition 5G نیز با همین قیمت‌گذاریدر ایالات‌متحده عرضه می‌شود. همچنین پرچم‌دار جدید وان‌پلاس 8T با قابلیتاتصال به شبکه 5G نیز با قیمت‌گذاری نه‌چندان گران‌تر در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

سایر هندست‌های سری آی‌فون 12 از اتصال 5G پشتیبانی خواهند کرد. قیمت‌گذاری این هندست‌ها از رقم 1000 دلار برای نسخه 6.1 اینچی آی‌فون 12 آغاز می‌شود. آی‌فون 12 پرو مجهز به نمایشگری با اندازه قطری مشابه بوده و 100 دلار گران‌تر قیمت‌گذاری خواهد شد. گران‌ترین مدل آی‌فون آینده نیز آی‌فون 12 پرو مکس نام دارد و بر اساس اعلام منابع خبری مختلف با برچسب قیمتی بین 1200 تا 1300 دلاری عرضه خواهد شد. با توجه به آخرین اطلاعات مخابره شده گوشی‌های سری آی‌فون 12 اپل در روز 13 اکتبر (22 مهرماه) به‌طوررسمی معرفی می‌شوند.

آی‌فون 12 مینی احتمالا مجهز به تراشه B14 اپل بوده و به لحاظ عملکرد کاربران را ناامید خواهد کرد

امسال معرفی آی‌فون‌های نسل آینده اپل با تاخیر مواجه شده است. زمان دقیق عرضه این هندست‌ها هنوز اعلام نشده است؛ اما این موضوع باعث نمی‌شود تا منابع خبری نزدیک و تحلیلگران به بیان گمانه‌زنی‌های شخصی خود در خصوص وقایع احتمالی این رویداد نپردازند. اکثر روایات مطرح شده پیرامون موعد معرفی مدل‌های جدید آی‌فون 12 به روز 13 اکتبر (22 مهرماه) اشاره دارند. اگرچه برخی کارشناسان بر این باورند که اپل خرافاتی بوده و برگزاری چنین رویداد مهمی در روز 13 اکتبر بعید به‌نظر می‌رسد. این گروه از افراد معتقدند که رویداد معرفی محصولات جدید اپل در روز 20 اکتبر (29 مهرماه) برگزار خواهد شد.

بر اساس پیش‌بینی‌ها کوچک‌ترین مدل آی‌فون با نام آی‌فون 12 مینی نیز درمیان محصولات جدید کمپانی به چشم خواهد خورد. این گوشی مجهز به یک نمایشگر5.4 اینچی بوده و احتمالا به پرفروش‌ترین مدل آی‌فون در میان هندست‌های جدید شرکت اپل تبدیل خواهد شد. برخی کارشناسان معتقدند که اپل به منظور کاهش هزینه‌های تولید در آی‌فون 12 مینی خود از تراشه‌ای ضعیف‌تر نسبت به سایر اعضای خانواده آی‌فون 12 استفاده خواهد کرد. به‌عنوان مثال یک شخص خبرچین با شناسه MauriQHD@ ادعا می‌کند که اپل تراشه میان‌رده‌ای را با نامB14 تولید نموده است.

این تراشه ظاهرا در راستای تمایل کمپانی برای به حداقل رساندن برچسب قیمتی و ارائه یک مدل مقرون‌به‌صرفه آی‌فون تولید شده است. در حقیقت مهندسان اپل تراشه A14 Bionic را به‌عنوان گزینه پایه در نظر گرفته و فرکانس پردازشی هسته‌های آن‌را کاهش داده‌اند. آی‌فون 12 مینی احتمالا تنهااسمارت‌فون اپلی مجهز به این تراشه جدید به‌شمار نخواهد رفت؛ چرا که در آینده گوشی آی‌فون SE Plus نیز احتمالا از همین تراشه بهره خواهد برد.

(0) نظر

اپل کارمزد ۳۰ درصدی اپ استور از رویدادهای آنلاین را حذف کرد

سه شنبه هشتم 7 1399


اپل برای کسب و کارهایی که رویدادهای آنلاین خود را از طریق اپ استور برگزار می‌کنند، امکان معافیت از کارمزد ۳۰ درصدی را برای مدت ۳ ماه فراهم کرده است.

حدود دو ماه قبل فیسبوک از اپل خواسته بود تا هزینه کارمزدخریدهای درون برنامه‌ای مربوط به رویدادهای آنلاین را حذف کند. این کار بهفیسبوک اجازه می‌دهد تا کل درآمد را به برگزارکنندگان پرداخت کند. حالا و پس از گذشت دو ماه اپل تصمیم گرفته قید دریافت کارمزد ۳۰ درصدی از این رویدادها را برای مدتی بزند.

فیسبوک تنها شرکتی نیست که از کمیسیون اپ استوربر رویدادهای آنلاین گله دارد. Airbnb و ClassPass رویدادهای آنلاین خود آغاز کرده‌اند و با تقاضای اپل برای ۳۰ درصد کمیسیون روبرو شده‌اند.

اپل هدف خود از حذف کارمزد را کمک به کسب و کارهایی عنوان کرده که سعی دارند روش‌های کسب درآمد جدیدی در طول همه‌گیری کووید ۱۹ پیدا کنند. با اینحال فیسبوک چندان از این تغییر راضی نیست و اعتقاد دارد که تعلیق دریافت کمیسیون باید زمان بیشتری ادامه داشته باشد.

«جو آزبورن» سخنگوی فیسبوک، در بیانیه‌ای گفت: «اکنون زمان سختی برای مشاغل کوچک و تولیدکنندگان محتوا است و به همین دلیل ما تا زمانی که جوامع به واسطه همه‌گیری با محدودیت مواجه شده‌اند، هیچ مبلغی بابت رویدادهای آنلاین دریافت نمی‌کنیم. اپل توافق کرده تا به مدت سه ماه این کار متوقف شود اما پس از آن کسب و کارها مجبور به پرداخت مجدد ۳۰ درصد کارمزد اپ استور هستند.»

در گذشته نیز شکایت‌های دیگری از کارمزد بالای این فروشگاه مطرح شده بود. جدای از شکایت شرکت‌هایی مثل اپیک و اسپاتیفای، دموکرات‌ها نیز تحقیقات ضد انحصاری غول‌های فناوری از جمله اپل را پیش می‌برند. اتهام این شرکت‌ها این است که از قدرت خود برای حفظ تسلط بر بازار، حذف رقبا، منحرف کردن افکار جامعه و کسب درآمد انحصاری استفاده می‌کنند.

(0) نظر

میلیون اپلیکیشن در اپ استور آماده عرضه شده است

سه شنبه هشتم 7 1399


شرکت اپل به تازگی در وب سایت رسمی خود و در صفحه اپ استور اطلاعاتی در مورد میزان اپلیکیشن‌های دانلود و نصب شده در اپ استور ارائه داده است.

براساس این اطلاعات، 1.8 میلیون اپلیکیشن در سراسر جهان آماده عرضه به کاربران از طریق اپ استور شده است. این اطلاعات نشان می‌دهد که اپلیکیشن‌های ارائه شده در اپ استور در بیش از 40 کشور جهان آماده عرضه شده‌اند و 150 متخصص و ویراستار در حال بررسی اپلیکیشن‌های ارائه شده در این فروشگاه آنلاین محصولات دیجیتالی هستند.

علاوه بر این، اپل اعلام کرده که 100 درصد اپلیکیشن‌های ارائه شده در اپ استور از طریق روش‌های اتوماتیک برای بررسی در برابر نفوذ بد افزارها و ویروس‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند.

اپل اطلاعات جالبی نیز در مورد اپلیکیشن‌های سلامتی ارائه شده در پلتفرم خود داده که طی آن مشخص شده که بیش از 10 هزار اپلیکیشن سلامتی با استفاده از فناوری‌های ارائه شده توسط این شرکت نظیر Healthkit و CarKit و ReasearchKit در حال ارائه خدمات سلامتی به کاربران خود هستند.

اپل همچنین تأکید کرده که هیچ یک از اطلاعات مربوط به اپاستور را به هیچ یک از شرکت‌های تبلیغاتی یا امنیتی نمی‌فروشد و اطلاعات شخصی کاربران را به‌طور کامل در برابر شرکت‌های مختلف حفظ می‌کند.

اپلاعلام کرده که بیش از 500 متخصص را در سراسر جهان موظف کرده تا از امنیت اپلیکیشن‌های ارائه شده در اپ استور اطمینان حاصل کنند و از آن طریق توانسته اعتماد کاربران را به خود جلب کند.

بیش از 1 میلیون شکایت نیز در اپ استور وجود داشته که شرکت اپل به تک‌تک آن‌ها رسیدگی کرده و اپلیکیشن‌های مخرب مربوط به این شکایات را حذف کرده است.

شرکت اپل با ارائه این اطلاعات تلاش کرده تا اعتماد کاربران را برای استفاده از اپلیکیشن‌های ارائه شده در اپ استور حفظ کند. اپل همواره تلاش داشته تا اپ استور را به‌عنوان ایمن‌ترین منبع دانلود نرم افزارهای کاربردی معرفی کند که از آن طریق کاربران می‌توانند به صورت بهینه و کاربردی به امکانات مختلفدسترسی داشته باشند.

(0) نظر

ریبوتهای تصادفی اپل واچ 3 در watchOS 7 صدای کاربران را درآورد

دوشنبه هفتم 7 1399


اپل در کنفرانس WWDC 2020 از watchOS 7 رونمایی کرد و اخیرا در اختیار کاربران اپلواچ قرار گرفته که به علت ریبوت‌های تصادفی باعث نارضایتی صاحبان اپل واچ سری 3 شده است.

در انجمن پشتیبانی اپل یک بخش مخصوص به صاحبان اپل واچ سری 3 وجود دارد که مشکلات ساعت هوشمند خود پس از دریافت watchOS 7 را اعلام می‌کنند. طبق گفته این افراد، این محصول قدیمی اپل پس از نصب جدیدترین نسخه سیستم عامل watchOS در طول روز چندین بار به صورت تصادفی ریبوت می‌شود. یکی از این کاربران اعلام کرده:

«از زمانی که ساعت خود را آپدیت کردم، چندین بار ریبوت شده و از من درخواست پسورد می‌کند. تا به امروز چنین مشکلی را در watchOS 6 یا نسخه‌هایقبلی تجربه نکرده بودم.»

تعدادی از صاحبان اپل واچ سری 3 از watchOS 7 به عنوان بدترین بروزرسانی این سیستم عامل یاد کرده‌اند:

«اپل واچ سری 3 من به صورت خودکار در طی شب به watchOS 7 بروزرسانی شد و امروز برای سه بار به صورت خودکار خاموش شده و زمانی که رویمچ من قرار داشت، چهار بار قفل شد و نتوانست قابلیت‌ها را به نمایش بگذارد. watchOS 7 پرباگ‌ترین بروزرسانی است که تا به امروز دیده‌ام.»

در این میان دو مشکل بیش از بقیه به چشم می‌خورد که اولین آن عدم امکان دسترسی به watchOS 6 است و کاربران پس از نصب watchOS 7 نمی‌توانند نسخه قبلی را دوباره روی ساعت هوشمند خود نصب کنند. در حالی که اپل به تازگی بروزرسانی watchOS 7.0.1 را منتشر کرده، اما کاربران همچنان از این مشکل شکایت می‌کنند.

مورد دوم مربوط به فروش اپل واچ سری 3 به عنوان یکی از محصولات این سری از گجت‌های پوشیدنی اپل محسوب می‌شود و به نظر می‌رسد به علت سخت افزار قدیمی برخی ویژگی‌های watchOS 7 آن را دچار مشکل می‌کند. این موضوع می‌تواند درباره انتشار نسخه بعدی این سیستم عامل یعنی watchOS 8 برای این ساعت هوشمند اپل تاثیرگذار باشد.

در حال حاضر میزان گسترش این مشکل مشخص نیست، با این حال با توجه به تعداد بالای شکایت‌ها اپل آن را مدنظر قرار می‌دهد.

(0) نظر

افزایش امنیت تراکنش های اپل از طریق QR Code در آینده

دوشنبه هفتم 7 1399

تراکنش های اپل پی می تواند بدون نیاز به استفاده از ارتباطات میدان نزدیک (NFC) انجام شود، و شواهد حاکی است که اپل شدیدا تلاش می کند تا خریدکاربران خود را با استفاده از QR Code تسهیل کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، تا سال ها، تراکنش های اپل پی از طریق خرده فروشان فیزیکی متکی به ارتباطات میدان نزدیک صورت می گرفت. کاربر باید آیفون را نزدیک پایانه پرداخت می برد تا خرید انجام شود، به عبارتی تراکنش های اپل پی مانند کارت بانکی بدون تماس بود. در حالی که اینگونه تراکنش ها کاملاً عادی است، اما روش ارتباطات میدان نزدیک تنها راهی نیست که اپل در حوزه پرداخت ها در نظر دارد.

در ماه جولای، کد نسخه دوم بتای iOS 14 نشان داد که اپل پی دارای ویژگی جدیدی در حوزه "پرداخت کدی" است که امکان انجام تراکنش های اپل پی را از طریق کیو آر کدها فراهم می کند. با اسکن کد نمایش داده شده در فروشگاه از طریق کیف پول اپل، تراکنش باسرورهای اپل پی و سیستم تلفن همراه صورت می گیرد.

در یک اختراع ثبت شده توسط اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا با عنوان "انجام پرداخت ها با استفاده از اتصال نوری"، شواهد بیشتری وجود دارد که نشان می دهد اپل برای مدتی استفاده از این روش را در نظر دارد.

در این پرونده، کل فرآیند تراکنش ایمن توصیف شده است، که هیچ ارتباط مستقیمی بین اطلاعات حساس دستگاهکاربر و سیستم های دیگر وجود ندارد. دلیل اپل این است که استفاده از بلوتوث و ارتباطات میدان نزدیک به دلیل پخش فعال اطلاعات تراکنش های کاربران، همچنان در معرض ریسک نقض حریم خصوصی است.

همچنین این نگرانی وجود داردکه پرداخت های بدون تماس توسط همه پایانه های پرداخت پشتیبانی نشوند. برایمثال، خرده فروشانی را در نظر بگیرید که پایانه پرداخت با توانایی پذیرش ارتباطات میدان نزدیک را ندارند.

در این سیستم، اپل پیشنهاد می کند که می توان از یک دوربین برای اسکن و رمزگشایی "کدهای نوری" استفادهکرد که می تواند به شکل کیو آر کد باشد. این کد حاوی شماره هایی است که دستگاه کاربر می تواند از آن برای انتقال به سرور تسویه حساب به صورت الکترونیکی استفاده کند.

سیستم تسویه از شماره های منحصر به فرد در سفارشات خرید استفاده می کند. پرونده ای حاوی کد دیگری، درقالب کیو آر کد دیگر، با تعدادی شناسه مربوط به سفارش و داده های مرتبط، به دستگاه مشتری ارسال می شود.

در این مرحله، صفحه نمایش کاربر تأیید تراکنش را نشان می دهد، که سپس به سیستم تسویه ارسال می شود. پس از آن، سیستم تسویه پیامی را به عنوان فاکتور پرداخت به طرف مقابل ارسالمی کند.

با انتقال کد به سیستم تسویه، اپل پیشنهاد می کند فرایند در این مرحله تا حدی ناشناخته بماند؛ فاکتور پرداخت به طرف مقابل ارسال می شود، اما هویت پرداخت کننده مشخص نیست. احتمالاً نیاز به حریم خصوصی تا حدی برآمده از اجرای طرح پرداخت نسخهدر داروخانه های آمریکا بود که اینجا در نظر گرفته شده است.

لیست مطالبات طرح حقوق ثبت اختراع پرداخت در داروخانه ها شامل مواردی درباره پر شدن نسخه، ناشناس ماندن پزشک تجویز کننده و استفاده از سیستم های داروخانه است. حتی مواردی برای تنظیم مجدد نسخه در داروخانه ها در صورت تأیید، صدور دستورالعمل های اضافی از پزشکان دیگر، و سایر جزئیات پزشکی می شود.

اگرچه این مطالبات تا حد زیادی مربوط به تراکنش پزشکی می شود، توضیحات بیشتری در حوزه تراکنش های عمومی تر نیز مطرح شده است.

اپل برنامه های ثبت اختراع بی شماری را به صورت هفتگی ثبت می کند. اگرچه وجود یک پرونده ثبت اختراع نشان دهنده حوزه های مورد علاقه تیم تحقیق و توسعه اپل است، اما وجود این ویژگی را در محصول یا خدمات آینده تضمین نمی کند.

(0) نظر
X